NB I

Ranilovic bakija után kapott ki a Ferencváros Kispesten

A Honvéd 1-0-ra győzött a Bozsik stadionban, ezzel sorozatban negyedik győzelmét aratta a bajnokságban, míg a zöldek az utolsó három mérkőzésükön pontot sem szereztek.

Nagy harc, kevés foci volt Kispesten - Fotó: MTI

A Honvéd remek formában várta a Ferencváros elleni rangadót, a kispestiek ugyanis az első elvesztett találkozójuk után zsinórban hármat nyertek. A vendégek közel sem büszkélkedhettek hasonló sorozattal, Prukner László együttese mindössze két ponttal szerénykedett a tabella hátsó részében. A Honvéd kezdőcsapatában nem volt meglepetés, a Ferencvárosnál viszont több érdekességre is felfigyelhettünk. Balog, Csizmadia, Lisztes és Józsi is csak a kispadon kapott helyet, Sváb és Tóth viszont kezdett a zöld-fehéreknél. A hazaiak kezdtek jobban, az FTC nem nagyon tudott kijönni saját térfeléről.

Az első tíz percben nem alakult ki helyzet, a csapatok nagyon szervezetten védekeztek. A 12. percben Junior lőtt először kapura, egy remek csel után középről tüzelt, de Kemenes résen volt. Hat perccel később Tschami fejelhetett 8 méterről tisztán, ám Ranilovic védeni tudott. A 26. percben Otten mentett becsúszva a 16-os bal oldalánál Délczeg elől. Fél óra elteltével Délczeg jobb oldali beadását Lovric lőtte kapura, a középre tartó labdát azonban védte Ranilovics, majd Akassou ismétlését is megfogta. Supka Attila láthatóan nem volt elégedett csapata játékával, ezért alig fél óra után cserére szánta el magát, lehozta Tschamit, a helyén Hajdú Norbert folytatta. Egyértelmű fölényben játszottak a hazaiak, a zöldek szinte csak a védekezéssel törődtek. A 42. percben Danilo fejelt, de a labda elkerülte a kaput. A szünet előtt még Rósa előtt adódott egy helyzet lábbal, majd fejjel is, ám eredménye egyiknek sem volt.

A második félidő sem kezdődött fergeteges iramban, kicsit úgy tűnt, mintha mindkét csapat megelégedne az egy ponttal. Az 54. percben Abbass előtt adódott az első lehetőség, de Ranilovics ezúttal is magabiztosan védte a lapos lövést. A 64. percben a jobb oldali alapvonalig Danilo vezette le a labdát, középre adását Csizmadia rúgta ki. Érezhető volt a feszültség a pályán, az idegek harcából a hazaiak jöttek ki győztesen. A 73. percben ugyanis Hajdú gurított le egy 25 méteres szabadrúgást Novák elé, aki kapura lőtte a labdát, de Ranilovic csak kiütni tudta azt, Németh Norbert pedig bekotorta a hálóba (1-0). A szlovén kapusnak ez már a sokadik hatalmas bakija volt az idényben. Két percre rá el is dőlhetett volna a találkozó, egy keresztlabdát Lovric vágott rá kapásból, Ranilovic jobbra mozdult, de a megpattanó labda a másik kapufa mellett csorgott ki. A Ferencváros próbált erősíteni, Tóth beadását hat méterről lőhette kapura Pölöskey, Kemenesről kijött a labda, Oláh viszont közelről nem tudott a kapuba találni. Így maradt az 1-0-s hazai győzelem, ami a látottak alapján megérdemeltnek mondható.