Férfi kézilabda BL

A Veszprém Oroszországban is rosszul játszott, nincs még meg a továbbjutás

Az MKB Veszprém idegenben, az orosz Csehovszkij Medvegyi ellen próbálta meg bebiztosítani a továbbjutását a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoportjából. Ehhez legfeljebb két góllal kaphatott volna ki Mocsai Lajos együttese, ami azonban nem jött össze, így az utolsó fordulóban még izgulni kell a magyar bajnok továbbjutásáért.

Óriási küzdelem várható az oroszországi meccsen - Fotó: mkbveszprem.eu, Melczer Zsolt

A Veszprém támadásban nagyon rosszul kezdett, hiába harcolt ki heteseket, és hiába került Sulic többször is ziccerbe, Grams szinte mindent védett, így 10. percben szerezte meg második gólját a magyar csapat. Ettől kezdve néhány percig jobban ment a játék, 6-5-ös állásnál azonban megint megállt a magyar csapat.

A támadásokat elkapkodták, fantáziátlanul játszották meg, így többször is gyorsan indulhatott a hazai csapat, amely hatgólos különbséget alakított ki. (11-5) Alilovic ebben az időszakban szinte egyáltalán nem tudott védeni, és még a rendezett magyar védelem is lyukacsosnak bizonyult.

Fazekas beállásával javult a kapusteljesítmény, és sikerült a védekezést is feszesebbé, gyorsabbá tenni, így több lett a labdaszerzés a mieink oldalán, amikből gyors lerohanások végén Iváncsik Gergő és Gulyás Péter is eredményes volt, valamint Császár, Pérez és Vujin is szerzett egy-egy átlövésgólt, és a félidő végére sikerült kiegyenlíteni. 13-13

A szünet után azonban megint ugyanazt láthattuk, mint az első játékrészben. A veszprémiek középen erőltettek minden támadást, sok volt a blokkba lőtt labda, miközben a távolról is próbálkozó orosz átlövőkkel, és a remekül játszó Filippovval nem tudtak mit kezdeni. Fazekas sem tudta javítani a falban elkövetett hibákat, így hamarosan újra hat találat volt a különbség. (22-16)

Mocsai Lajos időt kért, és ekkor felhívta a játékosai figyelmét arra, hogy szélesebben és gyorsabban kellene megjátszaniuk a támadófigurákat, amiből ugyan nem sok valósult meg, mégis sikerült újra felzárkózni. Elsősorban a kapuba visszaálló Alilovic bravúrjainak, Pérez betöréseinek és a kevés, de annál fontosabb indulásból rendre eredményes Iváncsiknak volt köszönhető a szépítés.

A véghajrában a Veszprém túllépte a 23 gólt, így egy kétgólos vereséggel is bebiztosította volna a továbbjutását, mivel a Csehovszkij elleni összevetésben mindenképp jobban állt volna. A feljavuló Császár góljainak köszönhetően erre volt is esély, de sajnos senki nem tudott felzárkózni az irányító mellé, az utolsó két percben pedig egyáltalán nem sikerült gólt lőni, miközben az oroszok kisebb-nagyobb szerencsével kétszer is eredményesek voltak. A vége így 30-26 lett, és a hazaiak egy pontra megközelítették a magyar csapatot a B csoport tabelláján.

Ha a vasárnapi játéknapon a pont nélküli Silkeborg otthonában nyerni tud a Kielce, a már biztos csoportelső Atlético Madrid pedig kikap a Berlintől, a lengyel együttes utoléri, a német pedig megelőzi a Veszprémet, de már egy-egy döntetlen esetén is nagyon szorossá válik a helyzet. Az utolsó fordulóban a mieink az Atléticót fogadják, a Berlin a Silkeborgot látja vendégül, a Kielce és a Csehovszkij Medvegyi pedig egymással játszanak. Az MKB biztosan továbbjut, ha vasárnap Dániában borul a papírforma és a Kielce nem szerez pontot. Szintén nyolcaddöntős a magyar csapat, ha legyőzi a spanyol nagyágyút, vagy ha az ellenfelek "megfelelően" osztják el egymás között a pontokat. A mieink azonos pontszám esetén csak a Kielce elleni összevetésben jobbak, a Berlin és a Medvegyi ellenében is alulmaradnának.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája
B csoport, 9. forduló
Csehovszkij Medvegyi (orosz)-MKB Veszprém 30-26 (13-13)
gól: Filippov 6, Harbok 5, Dibirov 3, Kovaljov 3, Aszlanyan 3, Selmenko 3, Csipurin 3, Koksarov 2/1, Sztarih 1, Ivanov 1, illetve Császár 7/1, Perez 6, Vujin 4, Iváncsik G. 4, Gulyás 2, Sulic 1, Vilovski 1, Urban 1
6. Bjerringbro-Silkeborg 8 0 0 8 200-250 0

Az oroszok már semmit nem akartak, vége a mérkőzésnek.

60. perc: Vujin a kapufát lőtte el 14 méterről, Pérezhez pattant a labda, ő pedig Gramsot találta el.

60. perc: Harbok ezúttal tisztán lőtt a bal alsóba. 30-26

59. perc: Harbok lövése blokkal is bement, mi gyorsan elvesztettük a labdát. 29-26

59. perc: Filippov lövését sarokdobásra blokkoltuk.

58. perc: Császár ismét eredményes, a végére nagyon belejött. 28-26

57. perc: Megint jó a Veszprém védekezése, és Alilovic védett is, de pont Csipurinhoz pattant a labda, ő belőtte. 28-25

57. perc: Pérez átlövésből volt eredményes. 27-25

56. perc: Aszlanyan a lábak között "gurított" a bal alsóba. 27-24

55. perc: Vujin nagy átlövésével kettő közte. 26-24

55. perc: Labdát vesztettünk, de Alilovic megint jobb volt Filippovnál, lábbal védte a ziccerét.

54. perc: Filippov betörése után Alilovic védett.

Mostantól a kétgólos vereség is belefér a Veszprémnek a továbbjutáshoz.

54. perc: Császár először volt eredményes hetesből, Vlagyimir Makszimov időt kért. 26-23

54. perc: Császár bejátszása után Vilovskit a hatoson belül fogta meg Harbov, hetes.

53. perc: Gyorsan elszórták a labdát a mieink, de Filippov a kapu mellé lőtt.

53. perc: Harbov talpról lőtte szét a jobb felsőt. 26-22

52. perc: Császár a bal oldalon ugrott keresztül a falon, és újra eredményes volt. 25-22

51. perc: Filippov pattintott átadással megint megtalálta Csipurint a falban, ő megint belőtte. 25-21

51. perc: Kilátástalannak tűnő akció végén Császár el tudta lőni a kezek között a labdát a bal alsóba. 24-21

50. perc: Sztarih lövését Alilovic védte, miénk a labda.

49. perc: Selmenko ellépte, Iváncsik indult, és szépített. 24-20

49. perc: Az oroszok is szabálytalanul zártak, Iváncsik indította Urbant, aki megszerezte első BL-gólját is. 24-19

48. perc: Szabálytalan zárás miatt elvették a labdát a Veszprémtől.

47. perc: Filippov Csipurinnak tette be, ő kihasználta a ziccert. 24-18

47. perc: Tomás Urban debütál BL-meccsen a Veszprémben a jobb szélen.

46. perc: Labdát szereztünk, majd Iváncsik lőtt átlövésből a kapu fölé.

44. perc: Iváncsik Gergő Grams lábai között lőtt gólt. 23-18

44. perc: Selmenko a jobb oldalról pattintott a rövid alsóba. 23-17

43. perc: Vujin lövése után Csernoivanov a labda elé lépett, így két percet kapott. Pérez betörésből szépített. 22-17

43. perc: A vezetőedző elsősorban azt kérte játékosaitól, hogy jobban húzzák szét a támadásokat.

43. perc: Mocsai Lajos időt kért.

42. perc: Csernoivanov hetest harcolt ki, Koksarov pedig belőtte. 22-16

41. perc: Iváncsikot egyértelműen meglökték nem tudta belőni a labdát, de a játékvezetők nem fújtak semmit.

40. perc: Harbok keresztbefutása után a jobb oldalról pattintott a jobb alsóba, miközben Schuch lerántotta, két percet kapott. 21-16

40. perc: Császár betörése után Grams védett, bedobással jöhettünk, majd Gulyás lépett be, így elvesztettük a labdát.

39. perc: Pérez talpról húzta fel a bal felsőbe a labdát, válaszul Kovaljov elcunderezte Alilovic lába mellett a játékszert. 20-16

38. perc: Császár talpról "agyonlőtte" Gramsot, Koksarov indult, Alilovic védett, majd Pérez lövését blokkolták, Filippov megint elindult, és a hatodik gólját szerezte. Közben Vilovskit kiállították Harbok lerántásáért. 19-15

37. perc: Pérez átlövését sarokdobásra blokkolták

37. perc: Selmenko középről lőtt a jobb alsóba. 18-15

36. perc: Vujin átlövésből pattintott, kapu fölé.

35. perc: Harbok távolról lőtt, Fazekas beleütött, de így is bement. 17-15

34. perc: Koksarov a gólja után gyorsan két percet kapott, Pérez betört, és a bal alsóba pattintott. 16-15

34. perc: Koksarov a bal szélről lőtt a hosszú alsóba. 16-14

33. perc: Pérez blokkról bepattanó lövéssel szépített. 15-14

32. perc: Filippov talpról pattintott a kapunkba. 15-13

32. perc: Vujin távolról, középről lőtt, középre, Grams védett.

31. perc: Selmenko a bal oldalon ment fel, a rövid felsőbe lőtt. 14-13

31. perc: Az oroszok kezdték a második félidőt.

Vége az első félidőnek. A Veszprém nagyon rosszul kezdett támadásban, Grams ziccereket és heteseket is fogott, a Csehovszkij pedig labdaszerzések után többször is indulhatott, így a félidő közepére nagy előnyt szerzett. Ebben az időszakban már a mieink felállt fala sem működött. Szerencsére a játékrész végére összeállt a védekezés, sikerült rendre kiszorítani az orosz átlövőket, így ekkor már a magyar bajnok hajthatott végre gyors indításokat, lerohanásokat, amiket Gulyás és Iváncsik jól használt ki, ezek mellé pedig jött még néhány átlövésgól is, így a szünetre sikerült az egyenlítés. Az biztos, hogy a szünet után is kemény harc várható, fenn kell tudni tartani a jó védekezést, támadásban pedig jobban meg kell tudni mozgatni a hazaiak falát, hogy több lövőhelyzet alakuljon ki a mieink előtt.

30. perc: Remek védekezés után újabb labdaszerzés, indulni nem sikerült, de Császár jobb oldali átlövésből a bal alsóba lőtt, így egyenlített. 13-13

29. perc: Gulyás befutása után szép labdát kapott, amit be is lőtt. 13-12

29. perc: Kovaljov emberelőnyben újabb gólt szerzett a jobb szélről. 13-11

28. perc: Laluska véleményes két percet kapott, de jó védekezés után magyar labdaszerzés, Iváncsik indult, és belőtte a ziccert. 12-11

28. perc: Császár remek csuklómozdulata után kicsit megpattant a labda, ez átverte Gramsot, és a bal alsóba pattant. 12-10

27. perc: Kovaljov a jobb oldalon ugrott be, hetest harcolt ki, amit megint rosszul lőtt, ezúttal fölé pattant. Öt hetesből nulla gól a meccsen.

26. perc: Orosz kapufa után sok átadással gyorsan végigment a Veszprém, Gulyás fejezte be szépen az akciót. 12-9

25. perc: Pérez első lövéséből a kapu jobb oldalába lőtt. 12-8

24. perc: Filippov középen addig cselezett, amíg lövőhelyzethez nem jutott, be is talált. 12-7

24. perc: Vujin középről lőtt át, gól, Makszimov mester időt kért. 11-7

24. perc: Dibirov megint labdát kapott, de Fazekas védeni tudott.

23. perc: Ilyés körülbelül fél méterrel lőtt a kapu fölé.

22. perc: Fazekas állt a magyar kapuba, elvették a játékvezetők a labdát az oroszoktól.

22. perc: Vilovski végre szépített egy kicsit az álláson beállóból. 11-6

21. perc: Vujin ismét gyorsan és rosszul lőtt, Aszlanyan pedig rossz kéz oldalról is belőtte Alilovic lábai között. 11-5

20. perc: Sulic szabálytalan zárása után hiába zártak vissza a mieink, Filippov becselezte magát középre, és megint belőtte. 10-5

19. perc: Dibirov kapott indítást egy újabb rossz Veszprém-lövés után, de kicsúszott a kezéből a labda.

19. perc: Filippov ezúttal betört, újabb gólt szerzett. 9-5

18. perc: Mocsai Lajos időt kért, majd Terzic ziccerbe került, de a kapufát lőtte telibe.

18. perc: Terzic szörnyű passza után Filippov indult, be is lőtte a ziccert. 8-5

17. perc: Dibirovnak húzták le a bal szélre a labdát, ő pedig belőtte. 7-5

16. perc: Iváncsik ugrott be a bal oldalon, Ivanov megrántotta a kezét, két perc, hetes. Ez is a kapusba ment, Császár hibázta el.

16. perc: Császár talpról lőtt Gramsba, majd Csipurintól megint belemenés miatt vették el a labdát.

14. perc: Vujin átlövésgólja után Kovaljov a szélről vágta kapu fölé a labdát. 6-5

13. perc: Kicsit össze-vissza veszprémi akció végén Iváncsik Gergő egészen bent került ziccerbe, be is varrta. Aszlanyan átlövésből válaszolt, Laluska két percet kapott. 6-4

12. perc: Császár gyors gólja után egy kínaira kijátszott orosz figurába fújtak bele a játékvezetők vonalra lépés miatt. 5-3

11. perc: Rossz magyar bejátszás után Alilovic védett szépen egy bal oldali átlövést.

10. perc: Dibirov befutott a szélről, labdát kapott, és a hatosról be is lőtte. 5-2

10. perc: Csipurin belefordult Iváncsik Gergőbe, a gyors veszprémi támadás végén pedig Vujin lőtt gólt. 4-2

9. perc: Sulic kiszorított helyzetből lőtt, a kapus megint védett.

9. perc: Csipurin harcolt ki hetest, amit Kovaljov elsőre a lécre pattintott, de övé lett a kipattanó is, azt belőtte. 4-1

8. perc: Ilyés harcolt ki újabb hetest, Vujin állt oda, de Grams megint védeni tudott.

7. perc: Sztarih középen emelkedett, és a jobb alsóba lőtt. 3-1

6. perc: Rossz orosz passz után Iváncsik indította Sulicot bedobásból, és a beállós végre megszerezte első gólját. 2-1

5. perc: Újabb sikertelen magyar támadás, mellé ment a labda.

4. perc: Egy átlövés és Dibirov lerohanása után gyorsan kétgólos előnybe került az orosz csapat. 2-0

2. perc: Az első orosz támadás sem hozott gólt, de a gyors magyar akció sem volt sikeres, Sulic ziccerét Grams védte.

2. perc: Az első támadásból Sulic hetest harcolt ki, de azt Császár kihagyta.

1. perc: A Veszprém kezdte a meccset.

15:55 - Ha pontot szerez a Veszprém, akkor biztosan továbbjut, és ha nyer, akkor már legalább a harmadik helyen végez a B csoportban. Ha kikap, akkor lehetséges, hogy az utolsó fordulóra a Berlin, a Kielce és a Csehovszkij Medvegyi is megelőzi.

Csehovszkij Medvegyi-MKB Veszprém
Csehovszkij Medvegyi: Budko, Grams (kapusok), Aszlanyan, Csernoivanov, Csipurin, Dibirov, Erokhin, Filippov, Harbok, Ivanov, Koksarov, Kovaljev, Makszimov, Rasztvorcev, Selmenko, Siskarev, Simanszij, Skopincev, Sztarih, Zsitnyikov
Vezetőedző: Vlagyimir Makszimov
MKB Veszprém: Fazekas, Alilovic (kapusok), Vilovski, Gulyás, Iváncsik G., Schuch, Császár, Pérez, Vujin, Korazija, Laluska, Ilyés, Terzic, Sulic, Urban
Vezetőedző: Mocsai Lajos

Fotó forrása: mkbveszprem.eu, Melczer Zsolt