Debreceni úszó Eb

Cseh László országos csúcsa ezüstöt ért 100 pillangón

Csak az olimpiai ezüstérmes Milorad Csavics tudta legyőzni Cseh Lászlót a 100 méteres pillangóúszásban, aki új országos csúccsal lett második Debrecenben.

Cseh László ezüstérmet nyert 100 m pillangón a debreceni úszó Európa-bajnokság szombati versenynapján

A szombati nap második döntőjében is volt kiért szurkolnunk Debrecenben az úszó Eb-n, ahol a férfi 100 méteres pillangóúszás döntőjében Cseh László a négyes pályán csobbant vízbe. Tízszeres nagymedencés Európa-bajnokunk a negyedik helyen fordult ötvennél, utána azonban alaposan feljött és egy kivétellel mindenkit megelőzött. Az olimpiai ezüstérmes Milorad Csavicsra ő sem jelenthetett ugyan veszélyt, de Cseh így is 51,77-es kiváló idővel, új országos csúccsal lett ezüstérmes. A döntő másik magyar indulója, Pulai Bence (53,04) a nyolcadik helyen végzett.

Az első debreceni szerb aranyérmet szerző Csavics új Európa-bajnoki csúccsal (51,45) nyerte meg a versenyt, ami egyben az idei világranglista legjobb idejét is jelentette számára. Cseh László eredménye ugyanebben a rangsorban a harmadik időt jelenti 2012-ben.

8. Pulai Bence (magyar) 53.04

A nap harmadik fináléjában, a női 200 méteres gyorsúszásban ugyan Silke Lippok vezetett 150 méterig, a német úszó számára ugyanakkor visszaütött a "kamikaze" kezdés, mert az utolsó hosszon az olimpiai bajnok és toronymagas esélyes olasz Federica Pellegrini megelőzte őt. A döntőben Mutina Ágnes a hetedik, Verrasztó Evelyn pedig a nyolcadik helyet szerezte meg. "A lényeg az volt, hogy döntőben voltunk ismét. Mostanában nagyon megy nekünk ez a 7.-8. hely párosítás" - nyilatkozta mosolyogva Verrasztó a finálé után. "Az edzőtáborban pont egyszerre voltunk betegek, egymás mellett feküdtünk Evelynnel a szobában, most pedig döntőt úsztunk, aminek örülhetünk" - tette hozzá a vegyes zónában Mutina.