EURO 2012

Német ujjgyakorlat, albán-bravúr, döntetlen a skandináv derbin

Albánia alaposan megtréfálta hazai pályán a csoportmásodik fehéroroszokat, 1-0-ra győzött, és a harmadik helyre lépett előre. Németország egy félidőnyi játékkal, és egy felvonásnyi unalommal 4-0-al küldte haza Kazahsztánt az A-csoportban, a H-csoport rangadóján, a Norvágia-Dánia összecsapáson 1-1-es döntetlen született. Ezzel a norvégok továbbra is vezetik az ötöst, míg a dánok csak rosszabb pontkülönbségük miatt harmadikak a szünnapos portugálok mögött.

Európa-bajnoki selejtezők:

A-csoport
Németország-Kazahsztán 4-0 (3-0)
Gólszerzők Klose (3., 88.), Müller (25., 43.)

Sami Khedira és Miroslav Klose

Németországnak nem volt túl sok időre szüksége, hogy megszerezze a vezetést Kazahsztán ellen, mivel Bastian Schweinsteiger passzából Miroslav Klose már a 3. percben betalált (1-0). A félidő derekán Thomas Müller duplázta meg az előnyt fejjel, Mesut Özil adta a gólpasszt (2-0).

Az első játékrész lefújása előtt gyakorlatilag lerendezte a mérkőzést a Nationalelf, mivel a második gól koreográfiája megismétlődött, Özil beadásából Müller vágta David Loria kapujába csapata harmadik, önmaga második gólját (3-0).

A második félidőben kicsit visszavettek a németek, de így is született még egy találat. Sami Khedira ugrott ki a védők közül, a Real Madrid játékosa pedig önzetlenül Klose elé gurított, akinek nem volt gond eltalálni az üres kaput (4-0).

Az állás: 1. Németország 15 pont/5 mérkőzés, 2. Belgium 7/5, 3. Ausztria 7/4, 4. Törökország 6/4, 5. Azerbajdzsán 3/3, Kazahsztán 0/5.

B-csoport

Andorra-Szlovákia (0-1)
Gólszerző: Sebo (21.)

Az eddig gólképtelen Andorrának nem lehettek vérmes reményei a csoportelsőségre is esélyes Szlovákia ellen. A mérkőzés 21. percében született meg a három pontot érő gól, a Slovan Bratislava csatára, Filip Sebo vette be a hazaiak kapuját (0-1).

A találkozó végéig próbálkoztak a vendégek, de nem sikerült megduplázniuk az előnyt, ellenben begyűjtötték a 3 pontot a csoport sereghajtója ellen.

Később:
Írország-Macedónia

Örményország-Oroszország 0-0

Az állás: 1. Szlovákia 10 pont/5 mérkőzés, 2. Oroszország 10/5, 3. Írország 10/5, 4. Örményország 8/5, 5. Macedónia 4/5, 6. Andorra 0/5.

D-csoport
Albánia-Fehéroroszország 1-0 (0-0)
Gólszerző: Salihi (62.)

Bosznia-Hercegovina-Románia 2-1 (0-1)
Gólszerző: Ibisevic (63.), Dzeko (83.), illetve Marica (29.)

Az állás: 1. Franciaország 12 pont/5 mérkőzés, 2. Fehéroroszország 8/5, 3. Albánia 8/5, 4. Bosznia-Hercegovina 7/4, 5. Románia 2/3, 6. Luxemburg 1/5.

H-csoport
Norvégia-Dánia 1-1 (0-1)
Gólszerző: Huseklepp (81.), illetve Rommedahl (28.)

Ciprus-Izland 0-0

Az állás: 1. Norvégia 10 pont/4 mérkőzés, 2. Portugália 7/4, 3. Dánia 7/4, 4. Ciprus 2/4, 5. Izland 1/4.