Az újonc Hertha győzni tudott Dortmundban, gálázott a Bayern

A Bundesliga egyik újonca, a Hertha BSC óriási meglepetésre 2-1-re legyőzte a címvédő Borussia Dortmundot a Bundesliga 5. fordulójának szombati játéknapján. A berlineik jobban védekeztek, sokkal több helyzetet dolgoztak ki, míg a bajnok túl korán tartalékolt a keddi, Arsenal elleni BL-meccsre. A Bayern München a Hamburg után a Feriburgot is kiütötte, hét gólnál álltak meg a Bőrnadrágosok, a mérkőzésen Mario Gomez mesternégyest jegyzett, Franck Ribéry duplázott. Hajnal Tamás csapata, a VfB Stuttgart hazai pályán szerezte meg a három pontot a Hannover legyőzésével, a válogatott középpályás gólpasszt jegyzett, míg a Stieber Zoltánt foglalkoztató Mainz súlyos verséget szenvedett hazai pályán a Hoffenheimtől.

Raffael szerezte a Hertha első gólját

Borussia Dortmund-Hertha BSCAz első félidőben mindkét oldalon láthattunk szép megmozdulásokat és helyzeteket, de gól nem született. Kiegyenlített volt a mérkőzés, a 8. percben Ramos emelte volna át Weidenfeller fölött a labdát, de elvétette. A 16. percben Tunay Torun került ziccerbe, de rossz sarkot választott és a kapufát súrolva elkerülte lövése a hálót. Két perccel később Kagawa révén a Dortmund is észrevétette magát, de a japán középpályás sem találta el a kaput. A 28. percben Gündogan lőtt 18 méterről, szemben a kapuval szabadrúgást, nagyot kellett tornáznia Thomas Kraftnak, hogy elérje.

A másodikban viszont rögtön az elején vezetést szerzett a vendégegyüttes: Raffael egyedül vihette kapura a labdát, ajtó-ablak helyzetben Weidenfellerbe lőtt, de a kipattanót már sikerült a hálóba gurítania (0-1). A brazil támadó pár perccel később a felső lécre bombázott, majd a 72. percben Sven Bender lőhetett volna óriási gólt, ehelyett ő is majd' kettétörte a kapufát. Meglepő módon a berlinieknek több helyzetük volt, ami újabb gólban csúcsosodott ki: 81. percben egy szöglet után Mijatovics fejesét még védte Weidenfeller, de a kipattanó Niemeyer testéről a hálóba jutott (0-2).

Lewandowski a 88. percben ugyan szépített, egy szabadrúgás után 12 méterről fejelt a jobb alsóba (1-2), de egyenlíteni már nem tudott a Dortmund. A Hertha a forduló borítékolhatóan legnagyobb meglepetését okozva a Signal-Iduna Parkban verte meg 2-1-re a bajnokot. Megérdemelten, remek védekezéssel, Thomas Kraft bravúrjaival, és több helyzetet kidolgozva gyűjtötte be a három pontot a Hertha Dortmundban.

Bayern München-Freiburg

A 8. percben remek összjáték végén vezetéshez jutott az Arjen Robbent nélkülöző Bayern: Müller ugratta ki Kroost, aki lövés helyett Gomezhez passzolt, a csatárnak csak az üres kapuba kellett gurítani a labdát (1-0).

A 26. percben már kettővel mentek a hazaiak: Gomez ezúttal a kiszolgáló volt, Ribéry elé tálalt, a francia sarokkal a hálóba pöccintette a labdát (2-0). A bajorok óriási fölényben voltak, és Ribéry újabb góljával 3-0-ás előnnyel vonulhattak a szünetre, a szélső a 41. percben balról a bal alsóba helyezett (3-0).

A második játékrészben folytatódott a müncheni gólgyártás: Ribéry indította Müllert, aki önzetlenül  Gomeznek passzolt, a csatár nem hibázott (4-0). Az ötödiket is az előző szezon gólkirálya szerezte, egy védőről Gomez lábára pattant a labda, onnan meg Baumann feje fölött a hálóba (5-0). A kapus ordítva próbált rendet teremteni a Freiburg hátsó alakzatában, hiába, nagyon beleszaladt a késbe a vendégcsapat. A 71. percben Müller büntetőből is betalált (6-0, a tizenegyest újrarúgatta vele a bíró, de a csatár egyszer sem rontott). A koronát a Bayern teljesítményére Nils Petersen tette fel, az utolsó percben bombázott közelről a hálóba (7-0).

Bundesliga, 5. forduló:
Borussia Dortmund-Hertha BSC 1-2 (0-0)
gól: Lewandowski (88.), illetve Raffael (50.), Niemeyer (81.)

Bayern München-SC Freiburg 7-0 (3-0)
gól: Gomez (8., 52., 55., 71., utolsót 11-esből), Ribery (26., 41.), Petersen (90.)

FSV Mainz 05-1899 Hoffenheim 0-4 (0-2)
gól: Firmino (16.), Babel (45., 74., előbbit 11-esből), Noveski (85.)
A sérüléséből lábadozó Szalai Ádámot nélkülöző, de Stieber Zoltánt a 70. perctől csereként foglalkoztató Mainz otthon 4-0-ra kikapott a Hoffenheimtől.

VfB Stuttgart-Hannover 96 3-0 (1-0)
gól: Okazaki (9.), Kuzmanovic (79.), Tasci (86.)
A hazaiaknál Hajnal Tamás a 63. percben csereként lépett pályára, s ő adta a harmadik találatnál a gólpasszt.

Borussia Mönchengladbach-1. FC Kaiserslautern 1-0 (0-0)
gól: Arango (58.)