Alekszidze vezetésével 2-0-ra nyert az ETO a Kaposvár ellen

A grúz támadó előbb kiharcolt egy tizenegyest, amit kihagyott, majd három percre rá szép gólt szerzett, amit Dinjar toldott meg egy második találattal.

Rati Alekszidze szerezte meg a vezetést a Rákóczi ellen

A Győr egy győzelemmel a nyolcadik helyre ugorhatott volna a tabellán, így Csertő Aurél számára különösen fontos volt a három pont megszerzése.

“A három pontot szeretnénk megszerezni, győzelemmel szeretnénk búcsúzni. Jobb szájízzel tudjuk a tavaszi szezont zárni,ha egy szép győzelemmel fejezzük be a bajnokságot” – mondta az ETO vezetőedzője a találkozó előtt.

A Kaposvár remek szezont zárt, igaz az utóbbi időben visszaesett, így lecsúszott a Monicomp Liga dobogólyáról.

“Nehéz és kimerítő év van mögöttünk. Visszanézve, nagyon sok munka van benne, hogy a realitásokat meghazudtolva egy pillanatig sem kellett a kieséstől félnünk” – emelte ki a pozitívumokat Sisa Tibor vezetőedző.

Sérülés miatt nem léphetett pályára az ETO-ban Stanisic, Djordevic, Nicorec és Berde sem, Ji-Paraná pedig eltiltását töltötte. Mindkét csapatban találhattunk egy újoncot: a hazaiaknál a 18 éves WindeckerJózsef kapott szerepet a pihenő Pilibaitis helyén, míg a Kaposvárban a 20 éves Vadas Zalán lépett pályára.

Az első percektől a vendéglátók léptek fel kezdeményezőbben, de nagy helyzeteket nem tudtak kialakítani. A 29. percben aztán Alekszidze játszotta el, hogy Zsók József lerántotta, a játékvezető pedig megette ezt: 11-est ítélt az ETO javára. A sértett végezte el a büntetőt, azonban Hortváth hárította a bal alsóba tartó lövést, a kipattanót szintén kapura küldte a támadó, de újfent hárított a kaposvári kapus.
Három percre rá azonban már nem hibázott: 22 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot, ezzel vezetést szerzett a Győrnek (1–0).

Újabb három perc kellett az újabb győri találathoz, a 35. percben Dinjar kapott remek hosszú indítást, és két kaposvári védő között lépett ki a leshatárról, majd 13 méterről a bal alsóba helyezett (2-0).

Az első komolyabb kaposvári lehetőség a 42. percben adódott, Dzsavad szerzett labdát a középpályánál, majd mintegy 17 méterről tüzelt kapura, Sztevanovics biztos kézzel hárított.
Ezzel megnyugtató kétgólos vezetéssel vonulhattak szünetre a hazai csapat tagjai.
A második félidőben támadóbban lépett fel a vendégcsapat: a 64. percben Farkas Zoltán távoli lövése a jobb felsőbe tartott, Sztevanovics azonban hatalmas bravúrt bemutatva hárított.

Nem sokkal később Perics révén kis híján szépítettek is, azonban 25 méterről leadott lövése a kapufán csattant. A hajrában az eső is rázendített, a találkozó eredménye azonban már nem változott. Győzelmével az ETO előrelépett a 8. helyre a tabellán, a Kaposvár pedig maradt a 6. helyen.

Monicomp Liga 30. forduló

Győri ETO FC-Kaposvári Rákóczi 2-0 (2-0)

Győr, 2000 néző, V: Takács

Győr: Stevanovic - Babic, Fehér, Totadze, Völgyi - Windecker (Tokody 61.) - Koltai, Kiss M., Ganugrava (Trajkovic 73.), Dinjar (Dudás 60.) - Aleksidze

Kaposvár: Horváth L. - Vadas, Bank, Zsók, Korhut - Pavlovic, Pedro, Hegedűs (Kovács O. a szünetben), Balázs B. (Farkas Z. a szünetben) - Jawad - Reszli (Peric 68.)

Gólszerzők: Aleksidze (32.), Dinjar (35.)

1. Videoton 29 18 7 4 59:28 61
2. Paks 30 17 5 8 54:38 56
3. Ferencvárosi TC 29 14 5 10 47:43 47
4. Debreceni VSC 29 12 10 7 52:41 46
5. Zalaegerszeg 29 13 6 10 48:46 45
6. Kaposvár 30 13 4 13 41:42 43
7. Újpest 29 12 6 11 49:38 42