Vereséggel tért vissza a Hertha - videó

Alacsony színvonalú mérkőzésen győzte le 1-0-ra a Nürngberg a Bundesligába frissen visszajutott Hertha BSC-t.

A két csapat mérkőzésének első félideje alapján a Nürnberg nem véletlenül végzett az előző idényben a hatodik helyen a bajnokságban, amellyel az új szezonban már jogot szerezne az Európa Liga-indulásra. Nem játszottak ugyan jól a vendégek, de még mindig több lehetőségük volt, mint az Ottl révén mindössze egyszer veszélyeztető Herthának.

Összességében azonban a mezőnybeli gyűrkőzésről szólt a találkozó, és ez folytatódott a szünet után is. Az egyetlen gólt végül a végig valamivel jobban teljesítő vendégek szerezték meg, miután a csereként frissen beállt Hegeler a bal oldalon lefordult védőjéről, az alapvonalról középre passzolt, ott pedig Pekhart berobbanva a kapuba lőtt. (1-0)

A berlinieknek nem volt erre válaszuk, így vereséggel kezdték a Bundesligát azt követően, hogy egy évet a másodosztályban töltöttek.