Wimbledon

A harmadik játszmára nagyon elkaptam a fonalat - Novak Djokovics

A jelenlegi világelső szerb Novak Djokovics egy korábbi világelső, a spanyol Juan Carlos Ferrero ellen kezdte meg a wimbledoni tenisztornát.

Noval Djokovics Juan Carlos Ferrero ellen a wimbledni tenisztorna első fordulójában

Bár Ferrero nem mostanában volt a ranglista vezetője (egészen pontosan az egyetlen Grand Slam győzelme idején, 2003-ban) és jelenleg nincs élete formájában, Djokovics nagyon komolyan vette a mérkőzést, és végig kontrollálva szép tenisszel 6:3, 6:3, 6:1-gyel magabiztosan jutott be a 2. fordulóba.

Mindig nehéz egy top játékos ellen játszani. Ez volt az első meccsem füvön ebben az évben, és elég nehéz volt kiállni pont Novak Djokovics ellen azonnal az első fordulóban” - nyilatkozta a mérkőzés után a jelenleg a világranglista 38. helyén tanyázó Ferrero.

Annak ellenére, hogy a szerb teniszező szintén idén először játszott füves pályán, elégedett lehetett a játékával: „Sohasem könnyű Ferrero ellen játszani, akármilyen borításon. Úgy gondolom, hogy megmutatta a kvalitását az első két szettben, de a harmadik játszmára már nagyon elkaptam a fonalat, belelendültem a játékba.”

Djokovics a második fordulóban a Ryan Harrison – Yen-Hsun Lu párharc győztesével fog megmérkőzni.