Botlott a Milan a San Siróban, elfogyott a türelem Genovában

Az olasz bajnokság 34. fordulójában a címvédő AC Milan 1-1-s döntetlent ért el hazai pályán a Bologna együttese ellen, így komoly esélyt adott a Juventusnak a scudetto megnyerésére. A Genoa-Siena találkozót félbe kellett szakítani, mivel a hazai drukkereknél elszakadt a cérna a vendégek negyedik gólját követően.

Ibrahimovic itt hasra esett, de végül megmentette csapatát a kínos kudarctól

A címvédő milánóiaknál úgy voltak vele, hogy ha valamikor megelőzhetik a listavezető Juventust, akkor az ez a hétvége lehet, hiszen amíg a piros-feketék hazai környezetben fogadták a nem túl acélos Bolognát, addig a torinóiak vérbeli rangadót vívnak az AS Romával.

Ennek szellemében is próbált pályára lépni Massimo Allegri legénysége, Zlatan Ibrahimovic révén több lehetőség is adódott a gólszerzésre már a mérkőzés legelején. A vezetést mégis a Bologna szerezte meg: van Bommel hibája után Diamanti labdáját követően Ramirez mattolta Abbiati kapust (0-1).  A Milan nem esett kétségbe a vendégek góljától, de a szünetig nem sikerült egyenlítenie, pedig Robinho, Ibrahimovic és Abate is ígéretes helyzetből próbálkozhatott.

A fordulás után is hatalmas volt a címvédő fölénye, de hiába cserélte be Cassanót, Aquilanit és Emanulesont is Allegri, nagyon úgy festett, hogy kínos vereséget szenved csapata. Mikor már a hazai szurkolók egy része a távozás mellett döntött, akkor jött Zlatan Ibrahimovic, és megmentette csapatát: Emanuelson bal oldai beadása után belsővel passzolt Agliardi hálójában (1-1). Ugyan a hajrában még Nocerinónak volt egy lövése, illetve Robinhónak egy fejese, több gól már nem esett a mérkőzésen, így a Milan két pont előnyt adott a Juventusnak.

A remek formában lévő és március 11-e óta veretlen Lecce a harmadik helyen álló Lazióhoz látogatott. A remek iramú találkozón a fővárosiak Matuzalem 82. percben szerzett góljával már a zsebükben érezhették a győzelmet, de a 90. percben jött Valerij Bozsinov, és megmentette az egyik pontot a Leccének.

A Cesena egy fordulatos mérkőzésen osztozkodott a pontokon a Palermóval, míg a Genoa-Siena  találkozó a 63. percben félbeszakadt.

Az idei évben minden várakozást alulmúló genovaiak már az első félidőben 0-3-ra álltak a 14. helyezett vendégekkel szemben. A hazai drukkereknél végképp az tette be a lécet, hogy a fordulás után Giorgi tovább növelte a vendégek előnyét - a 0-4 pedig már tényleg sok volt a genovai ultráknak. Olasz internetes beszámolók szerint a szurkolói rendbontás miatt Paolo Tagliavento játékvezetőnek félbe kellett szakítania a találkozót. A genovai ultrák füstbombákat hajigáltak a pályára, illetve nekirontottak a játékteret a nézőtértől elválasztó kerítésnek. Ezek után azt követelték, hogy a Genoa-játékosok vegyék le a mezüket, mivel nem érdemesek rá, hogy viseljék azt. Bármilyen hihetetlen, a játékosok engedelmeskedtek - kivéve a kölcsönben szereplő Guiseppe Scullit. Ezután Marco Rossi csapatkapitány próbált egyezségre jutni a szurkolókkal, később Sebastien Frey is játszotta a "békítőt". Végül közel háromnegyedóra állóháború után folytatódott a mérkőzés, a hazaiak szépítettek, de várhatóan hétfőn folytatódnak a "tárgyalások" a Genoa játékosai és ultrái között.