La Liga

Nehézkesen nyert a Real Madrid, Messi újabb négy gólt lőtt

Egy öngóllal győzte le a Granadát a Real Madrid, a Barcelona pedig Lionel Messi négy góljával nyert az Espanyol ellen a Primera División 37., utolsó előtti fordulójában.

A már bajnok Real Madridot José Mourinho tartalékos felállásban küldte pályára, Adán állt a kapuban, előtte a sérülés miatt sokat kihagyó Carvalho és a fiatal Varane kapott lehetőséget, előrébb pedig Sahin és a rendszerint csak csereként bevetett Kaká és Granero volt ott a kezdőben.

A Granada meg tudta lepni a Királyi Gárdát, az 5. percben vezetést szerzett, Jara futotta le az egész Real-védelmet, és Adán lábai között lőtt a kapuba. (1-0)

Az első félórát meglepő módon a hazaiak uralták, hiába mentek a fővárosiak előre, labdavesztéseikből rendszeres veszélyes támadásokat vezetett a Granada. A vendégvédelem azonban lassan összeszedte magát, és megoldott az összes szituációt.

A Real először Cristiano Ronaldo fejesével került közel a gólszerzéshez, igaz, az is lesről érkezett.

Cristiano Ronaldo a Granada elleni mérkőzésen a Real Madridban 2012-ben.

Mourinho egyáltalán nem volt elégedett a csapatával, ezért Kaká helyére Higuaínt, Sahin helyett pedig Xabi Alonsót küldte be a szünetben. Velük sem lett azonban eleinte sokkal jobb a Blancók játéka, még mindig a Granada vezette a veszélyesebb támadásokat.

Később Benzemának és Callejónnak is voltak lehetőségei, de a vendégek egyenlítéséhez Hurtado butasága kellett, egy szögletnél rögbis módon vitte földre Cristiano Ronaldót a kapu előtt, a portugál pedig belőtte a jogosan megítélt büntetőt. (1-1)

A Granada-Real meccs góljai

A Real Madridnak még volt arra ideje, hogy egy öngóllal szerencsés módon kiharcolja a győzelmet. (2-1) A játékvezető érdekes módon egy Granada-szögletnél fújta le a mérkőzést, mielőtt elvégezhették volna a sarokrúgást. Emiatt a hazai játokosok és a kispad is letámadta a játékvezetőt, egy flakont is hozzávágtak. Carlos Clos Gómez ezért két játékost még a lefújás után kiállítptt, így ők nem játszhatnak az utolsó, a csapat számára a bennmaradás szempontjából fontos mérkőzésen.

Lionel Messi és Josep Guardiola ölelkeznek a Barcelona-Espanyol mérkőzésen 2012-ben.

A Barcelona városi rangadót játszott az Espanyol ellen, és Lionel Messi gólparádéját hozta a mérkőzés. Az argentin a 12. percben szerzett vezetést csapatának, szabadrúgása pattant meg kissé a sorfalon, és a hálóban kötött ki. (1-0)

Ezután sokáig csak dajkálgatták a labdát a gránátvörös-kékek, Keita kimaradt ziccere hozott izgalmakat az első félidőbe, inkább a szünet után volt több esemény.

Előbb Iniesta lőtt kevéssel a bal alsó mellé, majd egy kissé talán szigorúan megítélt kezezés miatt kapott tizenegyest a Barcelona. A büntetőt Messi a bal oldali kapufa segítségével juttatta a hálóba. (2-0)

A gólkirályjelölt akcióból is eredményes volt. A 74. percben Weiss lövésénél Mascherano a gólvonalról mentett fejjel, majd az ezt követő szöglet után egy kontra végén futotta le Messi a védőjét, és a bal oldalról a hosszú alsóba lőtt. (3-0)

A hajrá kezdetén egy Busquets elleni szabálytalanság miatt újabb tizenegyest rúghatott Messi, ezt is értékesítette, így négy gólt szerzett, összességében pedig 50 gólnál jár. (4-0)

Ezzel kialakult a végeredmény a Camp Nouban, és gyakorlatilag az is eldőlt, hogy Lionel Messi lesz a gólkirály.

Messi négy gólja

Pintér Ádám végig a pályán volt a Real Zaragozában, amely hátrányból fordítva nyert 2-1-re a Santander ellen. Mivel a Sevilla legyőzte a Rayo Vallecanót, a Valencia - egy hosszabbításban született góllal a Villarrealt és ahogy fentebb említettük, a Real Madrid a Granadát, a Zaragoza mindhárom együttest megelőzheti, ha nyer a Getafe ellen. De ahhoz, hogy a Rayo vagy a Villarreal elé kerüljön, már egy döntetlen is elég lehet.

A Málaga kikapott az Atlético Madritól, így a Valencia már biztos harmadik, miközben a Atlético még megelőzheti a Málagát. A Mallorca legyőzte a Levantét, így az Európa Liga-indulás sem dőlt még el véglegesen.

Primera División
37. forduló
Athletic Bilbao-Getafe 0-0

Atlético Madrid-Málaga 2-1 (0-1)
gól: Koke (69.), Adrian (79.), illetve Eliseu (38.)

FC Barcelona-Espanyol 4-0 (1-0)
gól: Messi (12., 64., 74., 79., a másodikat és a negyediket 11-esből)

Granada-Real Madrid 1-2 (1-0)
gól: Jara (5.), illetve Ronaldo (81., 11-esből), Cortes (93., öngól)

Real Mallorca-Levante 1-0 (0-0)
gól: Pina (55.)

Osasuna-Real Sociedad 1-0 (1-0)
gól: Balde (14.)

Sevilla-Rayo Vallecano 5-2 (2-1)
gól: Baba (31., 46.), Cala (43.), Reyes (65.), Kanoute (81.), illetve Costa (37., 77., az elsőt 11-esből)

Sporting Gijón-Real Betis 2-1 (1-1)
gól: Sangoy (13., 55., az elsőt 11-esből), illetve Molina (45.)

Valencia-Villarreal 1-0 (0-0)
gól: Jonas (92.)

Real Zaragoza-Racing Santander 2-1 (1-1)
gól: Postiga (13.), Lafita (78.), illetve Fernandez (12.)