Férfi kosárlabda

Kikapott a Szolnok, előny a Ventspilsnél

A Szolnok 82-63-ra kikapott kedden a lett Venstpils vendégeként a férfi kosárlabda Eurochallenge Kupa két sikerig tartó negyeddöntőjének első meccsén.

Az utóbbi évek legnagyobb magyar férfi kosárlabdasikerét szolgáltató szolnokiak remekül kezdték a negyeddöntős párharcot, és Mills, illetve a honosított Trotter révén "döntetlenre" hozták a nyitónegyedet. A folytatásban egy 7-0-ás lett roham után Pór Péter vezetőedző időt kért, ám néhány hazai tripla következtében 10 pont fölé nőtt a különbség (28-17), amely a nagyszünetig már nem csökkent számottevően (40-31). Az első félidőben a gyors akciókra építő Ventspils csereemberei 18, míg a magyar bajnoknál csak 2 pontot tettek bele a közösbe.

Térfélcsere után Horváth találataival hat pontra csökkent a hátrány, ám csakhamar visszaállt a korábbi állapot, és a vendégek ismét "lőtávolon" kívülre kerültek, a Gay technikai hibájáért ítélt büntetőket követően már 54-41 állt az eredményjelzőn. Az 58-45-ről induló zárószakaszra már nem maradtak különösebb izgalmak, a csata első felvonása egyértelműen a balti gárdáé lett. A Tisza-partiak legjobbjának Trotter és Mills bizonyult 13-13 ponttal.

Az egyik fél második győzelméig tartó csata második felvonására csütörtökön 19 órakor kerül sor Szolnokon, szükség esetén a harmadik találkozó ismét Lettországban lesz, jövő kedden.