Vb-selejtező

Messiék két pontot elszórakoztak Bolívia ellen - videó

Hiába alakított ki rengeteg helyzetet az argentin válogatott a Bolívia elleni vb-selejtezőn, csak 1-1-es döntetlent ért el hazai pályán.

Az argentinok az egész mérkőzésen sokkal többet birtokolták a labdát, és helyzeteket is alakítottak ki, sőt, gólt is szereztek, de lesről.

Így a második félidő első harmadában Demichelis könnyelműsége révén Marcelo Moreno a vendégeknek szerezhette meg a vezetést. A védő dekázgatni próbált a saját kapuja közelében, de elvétette a mozdulatot, így a csatár megszerezte a labdát, bevitte a tizenhatoson belülre, és éles szögből a kapuba bombázott. (0-1)

A gól azonnal felpörgette a hazaiakat, és a csereként beállt Lavezzi révén egyenlíteni is tudtak. A Napoli csatára a tizenhatos közelében kapott labdát Gagótól, és ballal lőtt finoman a jobb alsóba. (1-1)

A hajrában óriási nyomást gyakoroltak Messiék a vendégekre, kapufát is lőttek, de újabb gólra már nem futotta tőlük, így meg kellett elégedniük az egy ponttal.