Komédiába illő gólok és két piros az Olimpicóban - videó

A Bologna hihetetlen fordulatokkal tarkított mérkőzésen 3-1-re győzött a Lazio otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának vasárnapi játéknapján. A rómaiak kilenc emberrel fejezték be a mérkőzést. Az Udinese a rómaiak botlása miatt a harmadik helyre léphetett volna, de meglepetésre kikapott Novarában.

A Bologna hihetetlen fordulatokkal tarkított meccsen 3-1-re győzött a Lazio otthonában.

Rómában a Bologna a 11. percben került előnybe, balról szállt a szöglet, Di Vaio csúsztatta tovább, Acquafresca közeli lövését még blokkolták, de Portanova bepiszkálta a labdát a hálóba (0-1). A 28. percben már kettővel ment a vendégcsapat, nem akármilyen góllal, a ziccerben kapura törő Acquafresca elől Marchetti kifejelte a labdát, de Diamanti kapásból a hálóba bombázta (0-2). Ráadásul Matuzalém a 43. percben ütésért egyből pirosat kapott, nehéz helyzetből vágott neki a második félidőnek a Lazio.

Az 56. percben mókás góllal szépített a Lazio: Matteo Rubin hazaadta volna a labdát Miroslav Klose mellől, de nem értették meg egymást Gillet kapussal, a labda becsorgott a hálóba (1-2).

Az 58. percben újabb hihetetlen esemény zajlott az Olimpicóban, Álvaro Gonzalez piros lapot kapott, a ziccerben meglóduló Diamantit akasztotta meg, éppen csak hozzáért, de mehetett zuhanyozni. Diamanti a szabadrúgást a sorfalba rúgta, de a labda éppen Krhin elé pattant, a horvát középpályás 19-ről a jobb alsóba zúdította (1-3).

A hazaiak kilenc emberrel is megpróbálták a lehetetlent, és el-eljutottak Gillet kapujáig, a Bologna szervezettsége is sok kívánnivalót hagyott maga után. Emlékezetes mérkőzés után végül 3-1-re diadalmaskodott a Bologna, a vereség ellenére a Lazio maradt bronzérmes pozícióban.

Az Udinese győzelem esetén letaszíthatta volna a harmadik helyről a Laziót, de Francesco Guidolin együttese megégett az újonc Novara otthonában. Az udineiek az utóbbi hat fordulóban mindössze egyszer nyertek.

Serie A, 27. forduló:
Lazio-Bologna 1-3 (0-2)
gólszerző: Rubin (56. - öngól), illetve Portanova (11.), Diamanti (28.), Krhin (60.)

Novara-Udinese 1-0
gólszerző: Jeda (16.)

AC Milan-Lecce 2-0 (1-0)
gól: Nocerino (7.), Ibrahimovic (65.)

Atalanta-Parma 1-1 (1-0)
gól: Manfredini (5.), illetve Paletta (55.)

Catania-Fiorentina 1-0 (0-0)
gól: Lodi (58., 11-esből)