Bajnokok Ligája

Gól nélküli döntetlen a San Siróban, Barcelonában dől el a továbbjutás

Gól nélküli döntetlent játszott egymással a Milan és a Barcelona a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének szerdai első mérkőzésén a San Siróban. Az első játékrészben több mint tíz helyzetet láthattunk, a katalánoknak volt több lehetőségük a gólszerzésre, a folytatásra leült a találkozó, a vörös-feketék a döntetlen megőrzésére törekedtek. Visszavágó egy hét múlva a Camp Nouban.

Az AC Milan hazai környezetben gól nélküli döntetlent játszott a címvédő FC Barcelona együttesével

A szurkolók - főleg a katalánok hívei - nem is kívánhattak volna jobb első félidőt, oda-vissza helyzetek sora bontakozott ki a kapuk előtt. Az állás akár 2-4 is lehetett volna 45 perc után, a vendégeknek volt több lehetőségük, többek között Messi, Dani Alves, Xavi révén, illetve Alexis Sánchez esett el tizenegyesgyanús helyzetben, a bíró nem fújta be, és Abbiati vezérletével a vörös-feketék kőkeményen védekeztek. Emellett Massimiliano Allegri csapata is feltalálta magát az ellenfél kapuja előtt, rögtön a 3. percben Robinho rontott ziccert, a játékrész közepén Zlatan Ibrahimovic lőtt a kapu helyett Víctor Valdésbe.

A második játékrész már korántsem volt ennyire izgalmas, a hazaiakon érződött, hogy elégedettek a 0-0-val, míg a címvédő játékából mintha hiányzott volna valami. Guardiola is inkább a biztonságra törekedett, Cesc Fabregast jegelte, helyette a középpályát erősítette meg Seydou Keitával. Igaz, nem sokkal a vége előtt Lionel Messi még kihagyott egy nagy helyzetet - az argentin sorozatban kilenc meccsen volt eredményes (beleszámítva a válogatottbeli fellépését is), most nem zörgette meg az ellenfél hálóját. A továbbjutás jövő kedden Barcelonában dől el, ahol a teher inkább Pep Guardiola együttesén lesz, de a milánóiaknak is pokolian kemény dolguk lesz.

Érdekesség, hogy a katalánok ezt megelőzően sorozatban 29 BL-mérkőzésükön szereztek gólt. Az olaszok vezéregyénisége, a korábban a Barcát is erősítő Zlatan Ibrahimovic egy ziccert leszámítva haloványabb volt ma este, egykori társai sikeresen kapcsolták ki a játékból.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzés:
AC Milan (olasz)-FC Barcelona (spanyol) 0-0
Milánó, San Siro, vezette: Jonas Eriksson (svéd)

Abbiati - Bonarea, Nesta (Mesbah, 75.), Mexés, Antonini - Nocerino, Ambrosini, Seedorf - Boateng (Emanuelson, 67.) - Robinho (El Shaarawy, 52.) Ibrahimovic. Cserepad: Amelia, Mesbah, Yepes, Aquilani, Emanuelson, Maxi López, El Shaarawy. Vezetőedző: Massimiliano Allegri.

Barcelona: Valdés - Alves, Piqué, Mascherano, Puyol - Xavi, Busquets, Keita - Sánchez (Pedro, 76.), Messi, Iniesta (Tello, 65.). Cserepad: Pinto, Muniesa, Montoya, Fabregas, Thiago Alcántara, Pedro, Tello. Vezetőedző: Pep Guardiola.

Sárga lap: Seedorf (23.), Nesta (57.), Ambrosini (70.),  illetve Keita (61.)

Részletes tudósítás

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek. A vörös-feketék nem búslakodnak a döntetlen miatt, de a visszavágón piszkosul nehéz dolga lesz a Camp Nouban.

90+2. perc: Xavi 24-ről próbálkozott, nagy veszélyt nem jelentett a Milan kapujára.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

88. perc: A legnagyobb Barca-lehetőség a második félidőben, Messi gurított balról, 7 méterről, de Abbiati védett a jobb alsónál. A kipattanóra érkező Tello elől az utolsó pillanatban tisztáztak a védők, majd az ellentámadást megállították a vendégek.

84. perc: Puyol akasztotta meg a meglóduló El Shaarawyt, megúszta lap nélkül.

81. perc: Abbiati húzta le Tello elől a labdát.

78. perc: Xavi bal oldali szöglete után Puyol fejelt nem sokkal a bal oldal mellé.

77. perc: Messinek 12-ről lőtt, Ambrosini becsúszva szögletre mentett.

76. perc: A Barca talán legveszélyesebb játékosa, Alexis Sánchez hagyja el a pályát, Pedro a friss erő.

75. perc: Nesta sem bírja tovább, Mesbah váltja.

73. perc: Tello cselezte ki Bonarát, majd balról, 10 méterről az oldalhálóba lőtt.

70. perc: Xavi rábeszélte a bírót, hogy Ambrisini sárgát érdemel.

69. perc: Ibrahimovic jobbról, 9 méterről gurított, Valdésnek nem okozott gondot. Erőlködik a svéd volt csapata ellen, d egyelőre jól hatástalanítják.

69. perc: Kissé leült a meccs, sok az apró, játékot tördelő szabálytalanság.

67. perc: A holland máris helyzetbe került, de nem tudta jól átvenni a labdát, kisodródott oldalra, majd szerelték.

67. perc: Kevin-Prince Boateng hagyja el a pályát, Urby Emanuelson a helyén.

66. perc: Az első (!) szöglet a mérkőzésen, a Barca rúghatja, veszélytelen.

65. perc: Andrés Iniestát Christian Tello váltja.

61. perc: Keita taszította földre Ambrosinit, sárga.

58. perc: Messi lőtte rá 25-ről, jó öt méterrel fölé.

57. perc: Nestának nem volt más választása, felborította a kapura törő Messit, szabadrúgás jó helyzetből.

56. perc: Nocerino lövés helyett passzolt, az előbbi jobb választás lett volna.

56. perc: Keita és Nocerino, majd Boateng és Alves ütközött, az olasz, illetve a brazil volt a szenvedő fél. Szaporodnak a szabálytalanságok.

55. perc: Ibrahimovic-ot állították meg lesen.

53. perc: Messi megúszta a sárgát, Seedorfot buktatta.

52. perc: Robinho megsérült, érkezik Stephan El Shaarawy.

50. perc: Mascherano pakolt oda egyet Robinhónak.

47. perc: Iniesta távolról tűzte rá, de egy méterrel mellé.

46. perc: Egyik oldalon sincs változás.

46. perc: A hazaiak kezdték a második játékrészt.

5-ből 2, illetve 9-ből 4 kaput eltaláló lövése volt a csapatoknak. A Milan 148-szor, míg a Barca 351-szer passzolt az első félidőben.

A Barcelona volt fölényben és volt több helyzete az első 45 percben, de a Milan kőkeményen védekezik, és a vörös-feketéknek is volt 2-3 nagy lehetőségük. Hasonlóan izgalmas második felvonást várunk.

45. perc: Nincs hosszabbítás, vége az 1. félidőnek.

43. perc: Xavi emelt a kapu fölé.

41. perc: Seedorf lövése jócskán mellé ment, de azért Víctor Valdés is vetődött.

39. perc: És máris helyzet a másik oldalon, Iniesta ballal, 13-ról tévesztette el a bal sarkot.

38. perc: Milan-támadás végén Seedorf 16-ról félfordulatből lőtt, Valdés hárított.

37. perc: 65 százalékban a Barca birtokolja a játékszert.

36. perc: Messi bal oldali passzát Alves gyűjtötte be a túloldalon, középre tette, Messiről veszélyesen pattant a kapura a labda, de Abbiati résen volt.

35. perc: Sánchez vihette kapura a labdát, Antonini beérte és tökéletesen szerelte.

32. perc: Sánchez sarokkal tette vissza a labdát Xavinak, aki kapura rúgta, de Nesta belelépett, így könnyű zsákmány volt Abbiatinak.

30. perc: Boateng 18-ről méterekkel a kapu fölé tüzelt.

26. perc: Messi-Xavi kényszerítő után karmester a tizenegyespontról lőtt, Abbiati nagyot védett. A kipattanóra érkezett Messi, de szabálytalankodott közben.

23. perc: Az első lap a meccsen, Seedorf lépett oda keményen Xavinak.

21. perc: Ibrahimovic Piquét kicselezte, majd Puyolhoz passzolt.

20. perc: Csak mondani kellett, Ibrahimovic 13 méterről rosszul találta el a labdát, Valdésba lőtt nagy helyzetben.

18. perc: Messi betalál a kapuba, de lesről. Ha nem szedi össze magát a Milan, perceken belül hátrányba kerülhet.

16. perc: Xavi Busquetshez gurított, aki Alexis Sánchezhez passzolt, a chilei kissé hosszan szöktette magát, az érkező Abbiati elkaszálta, de Eriksson nem fújta be a büntetőt, noha jogosnak tűnt.

15. perc: Xavi készülődik szabadrúgáshoz, Ambrosini volt szabálytalan Messivel szemben.

13. perc: A Milan térfelén pattog a labda, a hazai szurkolók folyamatosan lézerezik a vendégjátékosokat.

A mai mérkőzések eredményeit livescore aloldalunkon is követhetitek.

9. perc: Messi balról lőtt, a labda kijött Abbiatiról, de Alves ziccerben mellépiszkálta. Eddig nagyszerű a mérkőzés.

6. perc: Messi végezte el a szabadrúgást 25 méterről, a lövés pillanatában elcsúszott, de a labda így is jó lett Keitának, de a mali játékos nem tudta eldönteni, fejeljen vagy lőjön, így oda lett a helyzet.

5. perc: Messit állította meg Nesta, szabadrúgás.

4. perc: Messi bal oldali beadása elsuhant mindenki előtt.

3. perc: óriási lehetőséget puskázott el Robinho: Boateng lövését blokkolták, de ottmaradt a labda a Barca tizenhatosán belül, a brazil csatár 8 méterről, teljesen tisztán csúnyán eltörte a labdát.

2. perc: Boateng lövése megpattant Busquetsen, nem volt nehéz dolga Valdésnak.

2. perc: Boatenget lesen állították meg.

1. perc: Seedorf került a földre Mascherano mellett, szabadrúgás a hazaiaknak.

1. perc: A Barcelona kezdte a mérkőzést.

20:42 - A csapatok már a pályán vannak, felcsendült a BL himnusza.

20:40 - A csoportkörben kétszer már megmérkőzött a két óriás, Barcelonában 2-2-re végeztek, Milánóban pedig fordulatos meccsen 3-2-re nyertek a katalánok. A két meccs alapján tehát Messiék voltak jobbak, és a szakértők többsége ezúttal is úgy gondolja, hogy ők a továbbjutás esélyesei. Ezt erősítheti, hogy a Milan talán az egész szezonban nem tudott még a sérültek miatt a legerősebb felállásában pályára lépni, és ezúttal is lesznek hiányzók. Köztük Thiago Silva, a védő a Roma elleni hétvégi bajnokin dőlt ki, és az a Nesta helyettesíti, aki egyetlen meccset sem játszott február 1-je óta.

20:38 - A Barcelona legutóbbi 14 mérkőzésén nem talált legyőzőre a BL-ben, ráadásul 29 találkozó óta mindig szerez gólt. A katalánok mérlege rendkívül jó az olasz ellenfelekkel szemben, ugyanis legutóbbi 11 találkozójukból csak egyet, az Internazionale elleni 2010-es elődöntő első mérkőzését veszítették el.

20:35 - A két csapat korábban döntőt is játszott egymással, 1994-ben nagy meglepetésre a Johan Cruyff irányította, barcelonai "aranycsapat" 4-0-ás kiütéses vereséget szenvedett a Fabio Capello vezette Milantól. Ezt a találkozót végigjátszotta a Barca jelenlegi vezetőedzője, Josep Guardiola is.

20:34 - A kétezres évek nemzetközi szinten két legsikeresebb csapata csap össze, a Milan - amely összességében 7 BEK-, illetve BL-trófeát őriz a klub vitrinjében - 2003-ban és 2007-ben diadalmaskodott, valamint 2005-ben döntőt játszott, míg a Barcelona 2006-ban, 2009-ben és tavaly nyerte meg a legrangosabb európai kupát.

20:31 - Köszöntjük Kedves Olvasóinkat, nemsokára kezdődik a Milan-Barcelona negyeddöntő a BL-ben.