A Győr jól kezdett, de szenvedve nyert a Kaposvár ellen

A Győri ETO hazai környezetben 2-1-re nyert a Kaposvári Rákóczi ellen az OTP Bank Liga 23. fordulójában.

A Győr nem nyert könnyen

A találkozó előtt nem volt kérdés, melyik csapat számított a találkozó esélyesének. A Győrben Dudás, Pilibaitis és Ahjupera is csak a kispadon kapott helyet, elől a cseh Strestík kapott helyet. Nem ilyen bő Sisa Tibor kerete, de Grumicsnak így sem sikerült a kezdőcsapatba bekerülnie. Még 10 percet sem bírt ki a kaposvári védelem, Babic beadását a tavasszal remek formába lendülő Pátkai bólintotta a léc alá (1-0). A gól után sem vett vissza győri együttes, Völgyi adta be a labdát balról, s a hosszú oldalon érkező Varga Roland az álmélkodó Jánvári elől fejelt a kapuba (2-0). Így nyugodtan, kétgólos előnnyel vonulhatott szünetre a hazai együttes.

A fordulás után 9 másodperc (!) kellett a Kaposvárnak ahhoz, hogy szorossá tegye a mérkőzést. Haruna ugratta ki a jobb oldalon Bebetót, aki 12 méterről, jobbal a kapu bal oldalába lőtt (2-1). A bekapott gól után mintha kicsit megzavarodott volna a győri együttes, a Kaposvár pedig egyre magabiztosabbá vált. Bebetónak lett is volna lehetősége, hogy egyenlítsen, de elpackázta a helyzetet. A másik oldalon a csereként beálló Dudás is a kapusba lőtte a labdát. Az eredmény már nem változott, a Győr továbbra is ott van a listavezető Debrecen nyomában.