Kenesei duplájával nyert a Haladás a Ferencváros ellen

A Haladás hazai környezetben 2-1-re nyert a Ferencváros ellen az OTP Bank Liga 21. fordulójában.

A Ferencváros szerencsével tudott nyerni

Détári Lajos több helyen is változtatott a Ferencváros összeállításán, ezúttal Lisztes Krisztián kezdőként kapott szerepet, valamint Junior is helyet kapott Sváb helyén. Liban Abdinak csak a kispadon jutott hely, csakúgy, mint Rósa Dénesnek. A másik oldalon visszatért kezdőként Kenesei Krisztián, Kulcsár is Sipos nem volt a kezdőtizenegy tagja. A 10. percben Lisztes lőtt kapura 20 méterről, de a labda elkerülte a kaput. A 21. percben egy Klein által lefejelt szabadrúgásról maradt le nem sokkal Pölöskey. A 28. percben Kenesei ívelt egy szabadrúgást kapura, de nem jelentett komoly veszélyt. Egy perccel később újra az egykori MTK-támadó bűvészkedett a tizenhatoson belül, Klein buktatta, Kassai Viktor pedig tizenegyest ítélt. A büntetőt végrehajtó Kenesei azonban gyengén lőtt, Jova Levente védeni tudott. Egy perccel később ismét Kenesei: ezúttal szabadrúgásból csavart a felső lécre.

A fordulás után egy kicsit támadóbban lépett fel az FTC, aminek egyből meglett az eredménye: Lisztes indította a leshatárról kilépő Pölöskeyt, akinek a középre adását Kulcsár bombázta a kapuba (0-1). A gól után is főleg szombathelyi helyzetek alakultak ki: Kenesei ismét a kapufát találta el szabadrúgásból. Ezt követően ismét a veszélyes vasi támadó került helyzetbe, de Jova egész egyszerűen letarolta, amiért nem adott büntetőt Kassai Viktor. A 82. percben aztán gólt szerzett a Haladás, amit a játékvezetőn kívül mindenki látott a stadionban: Oross fejesét fél méterrel a gólvonal mögül mentette Jovanovic, Kassai továbbot intett. A 85. percben már nem úszta meg a vendégcsapat, Radót buktatta Jovanovic, a büntetőt pedig Kenesei váltotta gólra (1-1). A döntő gól azonban a hosszabbításban esett: Jova ejtett ki egy könnyű labdát, Oross megszerezte és középre passzolt Keneseinek, aki nem hibázott 10 méterről (2-1).