Barcelona elszórakozott két pontot a Milan ellen

A Camp Nouban Pato góljával a 25. másodpercben vezetett a Milan, majd Pedro egyenlített Messi passzából, Villa pedig szabadrúgásból fordított, ám a 92. percben Thiago Silva pontot mentett a vendégeknek.

Pato villámgóllal nyitott - Fotó: AFP

Nem úgy kezdődött a találkozó, ahogyan azt a hazai szurkolók elképzelték, Pato ugyanis a 25. másodpercben megszerezte a vezetést a Milannak. Ez látszólag nem zavarta össze a Barcelonát, a katalánok hozták a szokásos sokpasszos futballjukat. Messi egy kapufával jelentkezett, majd az első félidő második felében már nyomasztóvá vált a hazaiak A 36. percben Messi ment el a bal oldalon Abate szorításában, bepasszolta a labdát, Pedro pedig két lépésről az üres kapuba lőtt. A Barcelonát az sem zavarta, hogy a megsérült Iniesta helyét Fábregas vette át a középpályán. A szünetre döntetlennel vonulhattak a csapatok.

A második félidőből csak öt perc telt el, amikor Villa remek szabadrúgásával fordítottak a hazaiak. Ez a gól pedig mintha túlzottan is megnyugtatta volna Guardiola fiait, akik ezután is támadtak, de már közel sem olyan vehemenciával. Egyáltalán nem volt benne a meccsben a Milan egyenlítése, hiszen helyzete sem volt az olaszoknak, de egy szögletrúgás után Thiago Silva a ráadásban pontot mentett a vendégeknek. Bár Guardiola a Sociedad elleni hétvégi döntetlen után elmondta, hogy tanulni kell abból a mérkőzésből, a Barcelona a vezetés megszerzése után ismét visszavett a tempóból, aminek következtében ezúttal a BL-ben vesztett fontos két pontot hazai pályán.

A mérkőzés összefoglalója

A csoport másik meccsén Viktoria Plzen 1-1-es döntetlent játszott hazai pályán a BATE Borisovval.

A Barcelona-Milan mérkőzés részletes tudósítását, a fontosabb történésekről videóval, alább olvashatjátok.

90+3.: Véget ért a mérkőzés, a Barcelona egy megnyert meccset szórakozott el, akárcsak hétvégén a Real Sociedad ellen.

90+2.: GÓL!! Nocerino harcolt ki egy szögletet Abidallal szemben, Puyol sárga lapot kapott reklamálásért. Seedorf szöglete után pedig Thiago Silva fejjel egyenlített 8 méterről (2-2).

90. perc: Pedro játszott el egy 11-est, de a bíró nem fújt a sípjába.

88. perc: Fábregas ívelt be a védők mögé Alvesnek, ám ő lesre futott. Messi passzolt Afellayhoz, aki ziccerben Nestát találta el.

86. perc: Messi cselezett befelé a jobb oldalról, ám lövése megpattant egy védőn, így könnyű zsákmány volt Abbiatinak.

Már a Barcelona sem erőlteti a támadásokat, inkább csak tartják a labdát a vendéglátók.

84. perc: Afellay jön a második Barcelona-gólt szerző Villa helyére.

Továbbra is a katalánok passzolgatnak a vendégek tizenhatosának előterében, helyzet nélkül.

78. perc: Aquilani jött be a sárga lapos Van Bommel helyére.

77. perc: Pedro lőtt kapura kissé erőtlenül 22 méterről balról, ám ez nem okozott gondot a Milan kapusának.

74. perc: A Barcelona játékosai körvepasszolták a vendégek tizenhatosát, ám végül nem tudták77 kapura lövéssel befejezni a támadást.

73. perc: Seedorf jobb oldali szögletét Pato fejelte kapura 8 méterről, ám nem tudott erőt adni a fejesbe, így Valdés biztosan fogta.

70. perc: Dani Alves rúgott csúnyán oda Emanuelsonnak, ezért sárga lapot kapott.

68. perc: Egy ellentámadás után Messi passzolt Pedróhoz, akit Ambrosini letarolt, ismét kecsegtető helyről rúghatott szabadot a Barca. Xavi azonban fölé pörgetett.

67. perc: Keita helyett a visszatérő kapitány, Puyol lépett pályára.

A Milan továbbra sem tud megfelelő támadásokat vezetni, a félpályán is nehezen jönnek át.

62. perc: A semmit nem mutató Cassano helyett  Emanuelson lépett pályára a Milanban.

61. perc: Thiago Silvát kellett ápolni, ám vissza tudott jönni a pályára.

59. perc: Pedro lövése pattant meg egy védőn, így szögletet végezhetett el a Barca, ám nem lett veszély belőle.

58. perc: Ismét szabadrúgáshoz jutott a Barcelona, ugyanis Nesta sárga lapot érően húzta vissza Messit 25 méterre a kaputól.

56. perc: Alves futott el a jobb oldalon, majd középre ívelt Messihez, ám ismét Nesta tudott menteni, ezúttal fejjel.

55. perc: Messi vezette keresztbe a labdát a büntetőterületen belül, de Nesta mesteri mozdulattal becsúszva szerelte.

52. perc: Villa rúgta fel Nocerinót, amiért sárga lapot kapott.

A vezetés megszerzése után is a Barcelona van fölényben, csak másodpercekig van a labda a milánóiaknál.

50. perc: GÓL!! Villa szabadrúgásával megszerezte a vezetést a Barca! A spanyol válogatott támadója 24 méterről jobbal remek mozdulattal a jobb felső sarokba lőtt (2-1).

48. perc: Alves rávezette a labdát Zamrottára, majd Xavihoz passzolt, aki 23 méterről lőtt, Abbiati azonban szögletre mentett a felső sarok elől.

47. perc: Pato csapta be Mascheranót, ám végül elvesztette a labdát a Barca tizenhatosának előterében.

46. perc: A hazaiak kezdték a második félidőt.

A Barcelona játszik fölényben, a helyzetek alapján már vezethetne is, ám Patóban is benne van a gól a túloldalon.

45+2. perc: Xavi remek, 20 méteres lövésével ért véget a féliső, ami alig kerülte el a kapu bal oldalát.

45. perc: Messi és Fábregas passzolgatott látványosan, majd Dani Alves jóval fölé durrantott.

44. perc: Alves passzolt Zambrotta lábai között Messihez, aki ziccerbe került, ám az asszisztens lest jelzett.

Pedro átment a jobb oldalra, jelenleg Villa van a balon.

39. perc: Iniesta combja meghúzódott, elhagyta a pályát, Fábregas játszik tovább a helyén.

37. perc: Pato válaszolt volna rögtön, ám nem talált kaput a lövése.

36. perc: GÓL! Messi ment el a a bal oldalon Abate szorításában, begyötörte a labdát, Pedro pedig az üres kapuba passzolt két lépésről (1-1)

33. perc: Boateng helyett Ambrosini a pályán.

33. perc: Kicsit fellazult a Milan védelme, ám Villa rossz passza után odalett a katalánok lehetősége.

32. perc: Abbiati adta el a labdát, Messi 15 méterről tudott lőni ballal, ám a kapus ismét hárította a lapos lövést.

30. perc: A gyakorlatilag jobbszélsőt játszó Alves passzolt Messihez, aki 8 méterről jobbról lőtt kapura, ám Abbiati fogta a rövid sarkot.

27. perc: Villa lőtt 13 méterről félfordulatból Nesta szorításában kapura, ám fölé ment a játékszer.

26. perc: Ismét Pato kevergetett a hazai tizenhatoson belül, ám végül kicselezte magát az alapvonalon túlra.

25. perc: Messi kapott kis híján egy remek labdát Xavitól, de Nesta csodás mozdulattal mentett előle a 16-os vonalánál.

Az első félidő felénél járunk, továbbra is a Barca irányít, de a Milan ellentámadásaiban is van veszély.

22. perc: Messi csavart a középen beinduló Iniesta elé, ám a labda kicsit hosszú volt, így Abate kezében kötött ki

21. perc: Abatéra vezette rá Pedro a labdát, aki csak szabálytalanul tudta megállítani.

19. perc: A szabadrúgást Messi a bal oldali kapufára csavarta.

18. perc: Messit akasztotta Nesta 24 méterre a kaputól, Van Bommel szövegelt, amiért sárga lapot kapott.

17. perc: Pato remek csellel ment el Busquets mellet, majd Boatenghez passzolt, aki azonban elpuskázta a lehetőséget.

16. perc: Abidal vezethette négy Milan-védőre a labdát, ám társai nem segítettek neki, így elveszítette.

14. perc: Messi vezette fel a labdát, majd középről 22 méterről ballal lőtt, Abbiati azonban szögletre tolta a lapos lövést.

12. perc: Messi passzolt Keitához, akinek a beadásába beleléptek a védők. A szöglet után Villa kisodródva jobbról az oldalhálót találta el.

11. perc: A Milan kettős falat von kapuja elé, a Barcelona pedig próbálja feltörni.

10. perc: Iniesta lőtt kapura távolról, ám veszélytelen volt a próbálkozás.

9. perc:  Dani Alves beadásába ütött bele Abbiati, szöglettel jön a Barca.

A Barcelona a kisebb sokk után rögtön átvette a kezdeményezést.

4. perc: Ismét Pato lépett volna ki, ám ezúttal szemfülesebbek voltak a katalán védők.

1. perc: GÓL!! Pato találatával vezet is a Milan! A brazil támadó a középkezdés után lépett ki a Barca-védők kötül, és higgadtan lőtt 17 méterről Valdés lábai között a kapuba (0-1). A 25. másodpercben vezetnek a vendégek!

A Barcelona kispadján José Punto, Puyol, Maxwell, Fabregas, Thiago Alcántara, Afellay, Adriano kapott helyet, a vendégeknél Amelia, Bonera, Yepes, Antonini, Aquilani, Ambrosini és Emanuelson áll rendelkezésre.