La Liga

Emberhátrányban is átgázolt a Real Madrid az újoncon

Két gólnélküli mérkőzés és egy szerzett pont után ismét győzött a Real Madrid a spanyol bajnokságban: a királyiak a 6. forduló szombati játéknapján 6-2-re ütötték ki az újonc Rayo Vallecanót. Az eredmény sima mérkőzést sejtet, de a Madrid 40 percig csak szenvedett a 15. másodpercben bekapott gól miatt, de a padról beszálló Özil és Ronaldo vezérletével még a szünet előtt fordított. A második félidő is bővelkedett izgalmakban, Di María kiállítása miatt az 56. perctől emberhátrányban játszott a Real, de így is szerzett három gólt.

Özil (balról a második) két gólpasszt jegyzett, Ronaldo (jobbról a második) triplázott a városi rivális Vallecano ellen

Nem a legjobb előjelekkel kezdődött a Real Madrid számára a találkozó, José Mouronho csapata mindössze egy pontot szerzett utóbbi két bajnokiján, gólból meg egyet sem. Az újonc Vallecano ellen hidegzuhannyal kezdődött a mérkőzés, rögtön a középkezdés után Lassana Diarra eladta a labdát, Tamudo lecsapott, de lövése kijött Casillasról, Michu elé, aki 8 méterről lőtt a kapu közepébe (0-1).

A Real csak lassacskán tért magához, de a Rayo könynen megduplázhatta volna előnyét: a 6. percben Piti lövése sistergett el a bal aló mellett, majd a 14. percben Tamudo lőtte Casillasba a labdát.

Aztán lassacskán a királyiak is közel kerültek az egyenlítéshez, a 22. percben Kaká lövését védte Dani, a másik oldalon Bangoura kényszerítőzött Movillával, majd előbbi tüzelt a jobb felső fölé.

José Mourinho ekkor lépett, és ez később kulcsmomentumnak bizonyult, a blancók leggyengébbikének tűnő Diarrát lecserélte, Mesut Özil állt be a helyére, aki rögtön fazont szabott a hazaiak játékának.

39 percig tartott a Real gólképtelensége, ekkor egy kontra végén a kapus lábai között jobbról lőtt a hálóba Cristiano Ronaldo (1-1). Még a szünet előtt fordított a Madrid, Xabi Alonso Alonso szabadrúgását Ramos fejelte tovább, Higuaín az üres kapuba passzolt (2-1).

A szünet után potyogtak a gólok: az 50. percben Movilla buktatta Kakát, Ronaldo könyörtelen bevarrta a tizenegyest a léc alá (3-1), három perccel később egy jobb oldali sarokrúgást követően Michu pörgetett a hálóba (3-2).

Az 57. percben felsejlett az egy héttel ezelőtti, Levante elleni madridi rémálom, amikor Khedirát kiállították, majd kikapott a Real, most Ángel di María pontozódott ki. Varane a 67. percben tett róla, hogy ez ne ismétlődjön meg, Özil szöglete után elképesztő sarokmozdulattal segítette a labdát a hálóba (4-2).

A 73. percben a Higuaínt váltó Benzema is betalált, ezúttal is Özil adta a passzt, a francia támadó igazítás nélkül a kilőtte a bal alsót (5-2). A 84. percben összejött Ronaldónak a mesterhármas, a kapus Dani buktatta a portugált, a sértett laza mozdulattal helyezte középre a tizenegyest (6-2).

A mérkőzés kezdete, majd Di María kiállítása nem úgy tűnt, hogy gólgálába fullad a mérkőzés, mégis így lett, önbizalomnövelő győzelemmel kezdte meg a felzárkózást az élbolyhoz.

Primera División, 6. forduló:
Real Madrid-Rayo Vallecano 6-2 (2-1)
gól: Ronaldo (39., 51., 84., utóbbi kettőt 11-esből), Higuain (45.), Varane (67.), Benzema (75.), illetve Michu (1., 55.)
piros lap: Di Maria (57., Real Madrid)

Athletic Bilbao-Villarreal 1-1 (1-0)
g: Gabilondo (44.), illetve Nilmar (53.)
kiállítva: Ekiza (83., Athletic Bilbao)
Sevilla-Valencia 1-0 (1-0)