Vízilabda-vb

Magyarország-Egyesült Államok, 9-8 - vége

Az A csoport győzteseként az előző játéknapon pihenő magyar férfi vízilabda-válogatott pekingi olimpiai döntős ellenfelével, az Egyesül Államok nemzeti csapatával mérkőzik a négy közé jutásért a sangahji világbajnokságon

Férfi vízilabda-világbajnokság, negyeddöntő
Magyarország-Amerikai Egyesült Államok 9-8 (1-3, 3-2, 3-2, 2-1)
magyar gólszerzők: Varga Dénes, Varga Dániel, Madaras 2-2, Hosnyászky, Biros, Kiss 1-1

VÉGE! Egy góllal nyertünk, ott vagyunk az elődöntőben.

IV. negyed:

32. perc:  Szívós harcolt ki előnyt, de pontatlan volt a lövésünk, ellenfelünk vezethette az utolsó támadást. Azevedo kapufát lőtt, majd ellene fújtak, így már csak meg kellett tartanunk a labdát.

31. perc: Varellas a jobb szélről szépített, bő egy perccel a vége előtt újra egy közte. (9-8)

31. perc: Varga Dániel lövése után először vezettünk két góllal. (9-7)

30. perc: A hátrányunk végén Nagy Viktor egy centerből tisztán érkező próbálkozást védett óriási bravúrral.

30. perc: Gór-Nagyot harmadszor is kiküldték, Terry Schroeder időt kért.

30. perc: Gór-Nagy lövését blokkolták, majd Nagy Viktor tolt ki egy kemény lapos lövést sarokdobásra.

29. perc: Smith lövését Varga Dániel blokkolta, de a labda nem maradt nála. Előnyt kaptak az amerikaiak, de kapufát lőttek, ami után oldalt ment ki a játékszer.

28. perc: Nagy Viktor elugrani sem tudott volna Azevedo próbálkozása elől, Hárai újabb fórt harcolt ki. Varga Dénes elhajolt a bal szélen a blokk mellett, és a rövidbe lőtt. (8-7)

27. perc: Hosnyánszky fölé lőtt az emberelőnyből, Biros Pétert kiállították.

26. perc:  Varga Dénes centerben elszakadt emberétől, de a kapufára pattintott. Szerencsénkre Hárai kiharcolt egy szabálytalanságot, így tovább támadhattunk, majd ugyanő egy kiállítást is kibrusztolt. Kemény Dénes időt kért.

26. perc: Madarast állíttatta ki Bailey, de Hárai blokkolta Hutton lövését. Az átlövő második kísérletét Nagy fogta.

25. perc: Varga Dénes negyedszer is leúszta ellenfelét, elhozta a labdát. Madaras Norbert kissé távolról a jobb szélről próbálkozott, pontatlanul.

III. negyed:

24. perc: Szép blokkal hárítottunk egy amerikai támadást, majd Háraira kontrát fújtak. Ugyanígy járt Azevedo is, végül Varga Dénes távoli lövését fogta Merrill Moses.

23. perc: Varga Dénes labda nélkül harcolt ki kiállítást centerben, azonnal megkapta a labdát bátyjától, Dánieltől, és bepasszolta a kapuba. (7-7)

23. perc: A fórt már majdnem kivédekeztük, de a beejtett labdát Bailey nagy nehezen megszelidítette, és az eddigre elsüllyedő Nagy Viktor felett a hálóba pöccintette. (6-7)

23. perc: Varga Dániel lövése Moses válláról a felső lécre, onnan a gólvonalra pattant, nem ment be. Steinmetzet visszaúszás közben kiküldték, Terry Schroeder időt kért.

22. perc: Varellas egyedül maradt a jobb szélen, és Nagy felett a hosszú sarokba ejtette a labdát. (6-6)

22. perc: Mi elkapkodtunk egy támadást, ellenfelünkre kontrát fújtak, majd Hosnyánszky lövését védte Moses.

21. perc: Gór-Nagy kiállítása után Nagy Viktor szépen védett, a kipattanóból újra próbálkoztak az amerikaiak, a kapufáról ment ki a labda.

20. perc: Varga Dénes a szélen meglóduló Madarasnak passzolt, ő Steinmetznek tette be centerben, aki büntetőt harcolt ki. Kiss a bal oldalra vágta be az ötöst. Először vezettünk a meccsen. (6-5)

19. perc: Emberlőnyből Varga Dénes átlövése nem volt elég pontos, Moses szépen védett.

19. perc:  Újabb pontatlan USA-lövés jött, fáradni látszott az ellenfelünk.

18. perc: Pontatlan amerikai lövést egy Varga Dénes ellen megítélt kontrafault követett.

18. perc: Bailey emberelőnyt harcolt ki, majd ő maga kapkodva fölé lőtt. Biros Péter megúszott, és ki is használta a ziccert. (5-5)

17. perc: Varga Dénes harmadszor is megnyerte a ráúszást. Steinmetz nem fért hozzá a neki bejátszott labdához, emberlőnybe kerültünk. Madaras lövése ezúttal középre ment, Moses védett.

II. negyed:

16. perc: Kapott még egy emberelőnyt ellenfelünk, de mozgékony védekezésünkkel kapkodásra kényszerítettük őket, és nem is volt elég számukra a 13 másodperc, vége lett az első félidőnek.

16. perc: Emberelőnyből Varga Dániel a bal szélről a rövdbe pattintotta a labdát. (4-5)

15. perc: A mi támadásunk végén Moses nagyot védett, az amerikaiaké rossz passzal végződött.

14. perc: Kapkodtunk, Kiss Gergely lövése volt pontatlan. Nagy Viktor könnyedőn fogott egy újabb ejtést.

13. perc: Kivédekeztünk egy emberhátrányt, de Hárai Balázstól megszerezték a labdát az amerikaiak, a bírók sípja néma maradt.

13. perc: Negyedik emberelőnyünkből Madaras kapásból lőtt a bal felsőbe. (3-5)

12. perc: Steinmetz nem tudta megtartani a labdát az ellenfél kapuja előtt, majd Varellas átlövésével már hárommal ment az Egyesült Államok. (2-5)

11. perc: Lejáróban volt az USA támadóideje, de egy szép bejátszást egy szép ejtés követett centerben, kár, hogy nem mi lőttük a gólt. (2-4)

10. perc: Nem tudták kihasználni a fórt, fölé pattant a labda, miközben a magyar szurkolók hangja egyre erőteljesebben töltötte be a csarnokot.

9. perc: Egy-egy jó blokk mindkét oldalon, majd az amerikaiak kaptak emberelőnyt.

9. perc: Varga Dénes újra elhozta a labdát, Hosnyánszky emberelőnyt harcolt ki, majd ő maga volt eredményes. (2-3)

I. negyed:

8. perc: Szívóssal szemben ítéltek kontrát a játékvezetők, ellenfelünk nem tudott eredményes lenni, a saját kapunk elől pedig már hiába próbálkoztunk, Moses természetesen fogta a lövést.

7. perc: Steinmetz ellen kontrát fújtak, mire felértek az amerikaiak, már majdnem lepörgött a támadóidejük, de Azevedo így is megzörgette a kapufát.

6. perc: Távoli lövésünket Moses simán védte, majd Steinmetz Ádám védekezett szépen centerben.

5. perc: Azevedo átlövése Nagy Viktor érintésével került a jobb felső sarokba. (1-3)

4. perc: Emberelőnyben nem tudtuk igazán megmozgatni az ellenfél védelmét, de Madaras Norbert a jobb szélről három kéz között is a hosszúba pattintott. (1-2)

4. perc: Ötméterest harcolt ki az USA, Bailey belőtte a büntetőt. (0-2)

3. perc: Nagy Viktor védett egy kövést, majd Biros Péter elől halásztak le egy bejátszást.

2. perc: Hárai emberelőnyt harcolt ki, de gyorsan fölé lőttük a labdát.

1. perc: Bailey csavargólt lőtt centerből. (0-1)

1. perc: Varga Dénes hozta el a labdát a ráúszásnál, Hárai befordulását megakadályozták az amerikaiak centerben.