Férfi kézilabda Eb

Izland ellen kijött a fáradtság, vereséget szenvedtünk

A magyar férfi kézilabda-válogatott a remekül sikerült csoportkör után a középdöntőben folytatta az Európa-bajnokságot. A második szakaszban Izland volt az első ellenfél, amely a D csoportból épphogy továbbjutott. A mieink számára sajnos ez a mérkőzés bizonyult a torna első szakasza utáni holtpontnak, a megfelelő sebesség híján egyértelmű vereséget szenvedtünk.

Hasonlóan kezdődött a mérkőzés, mint a csoportkörben Spanyolország és Franciaország ellen, vezetett az ellenfél az első percekben (3-1-re), de sikerült bemelegedni, és fordítani is. Feltűnő volt azonban, hogy támadásban csak Császár Gábor villogott, az ő betöréseinek volt leginkább köszönhető, hogy 6-4-es előnybe kerültünk.

Ennél az állásnál nagy lehetőséget kaptunk, Izland fél percre kettős emberhátrányba került, de az akciónkat lendület nélkül játszottuk meg a négyfős fal ellen, kimaradt a helyzetünk, és a második emberelőnyből a skandinávok jöttek ki pozitívan. Ez a sikertelen néhány perc rányomta a bélyegét a magyar csapat játékára, sok ziccert hagytunk ki, miközben védekezésben egyre tompábbak lettünk, elsősorban Atlasont hagytuk játszani. A félidő vége előtt gyors gólokat tudott szerezni az ellenfél, és négygólos hátrányba kerültünk a szünetre. (14-10)

Izland válogatottja ellen nem pörögtünk úgy, ahogy kellett volna, vereség lett a vége - Fotó: AFP

A második játékrész első tíz perce már akkor sikeres lett volna, és erőt adhatott volna, ha sikerül tartanunk a különbséget, de ez sem jött össze, többször is hét góllal vezetett Izland csapata (a 47. percben 23-16-ra).

A jó megoldásaink általában csak minden második-harmadik támadásunknál jöttek, és általában azokra is tudott válaszolni az ellenfél gyors indításokkal vagy betörésekkel. A védekezésünk ebben az időszakban jobb volt, de a támadásban elkövetett hibákat ez nem tudta kiküszöbölni. A különbség tehát 5-6 gól körül állandósult, így a véghajrára már eldőlt, hogy nem tudunk nyerni. A végeredmény 27-21 lett, így nem tudtuk növelni a pontjaink számát.

A továbbjutás kapcsán még korai számolgatni, a miénk után következő mérkőzések és a keddi játéknap eredményei még nagyban befolyásolhatják a csoport állását.

Középdöntő, II. csoport
Magyarország-Izland 21-27 (10-14)
Újvidék, Spens Aréna, 6000 néző, v: Nikolics, Sztojkovics (szerbek)
Magyarország: Császár 7/3, Ilyés 5, Harsányi 3, Mocsai 2, Iváncsik G. 1, Putics 1, Vadkerti 1, Ancsin 1, Szöllősi, Laluska, Nagy K., Zubai, Schuch, Fazekas, Mikler
Izland: Sigurdsson 5/2, Atlason 5, Olafsson 4, Gunnarsson 4, Svavarsson 3, Pálmarsson 2, Hallgrímsson 2, Kárason 1, Ragnarsson 1, Ingimundarsson, Gudmundsson, Petersson, Jakobsson, Gústavsson

Élő közvetítésünk

Vége a mérkőzésnek, 27-21-es vereséget szenvedtünk.

60. perc: Zubai Pálmarssonnak két percet harcolt ki, Ilyés eladta a labdát, Sigurdsson még egyszer indult, de Mikler védett.

60. perc: Sigurddson a szélről beugorva kínaira tette be Pálmarssonnak, ő belőtte. 21-27

59. perc: Mocsai átlövése végre utat talált a jobb alsóba. 21-26

59. perc: Mocsai lövése blokkról ment ki sarokdobásra.

58. perc: Gunnarsson kapott bejátszást, elcsúszott, de így is belőtte. 20-26

57. perc: Császár bepattintotta a hetest Gústavsson lába alatt. 20-25

57. perc: Ilyés újabb hetest harcolt ki bal oldali betöréssel.

56. perc: Kárason átlövését Mikler kiütötte.

55. perc: Mocsai fölé lőtt.

55. perc: Sigurdsson talpról lőtt, Mikler védett.

54. perc: Harsányi ejtette a hetest, de rosszul, Gústavsson lehúzta annak ellenére, hogy igazán nem számított rá.

54. perc: Atlason kapott két percet, majd Ilyés harcolt ki hetest.

54. perc: Kárason a jobb oldalon tört be, és eredményes volt. 19-25

53. perc: Mikler védett ziccert, a labda úgy lett az Izlandiaké, hogy Olafsson célja csak az volt, hogy Ilyésé ne legyen a labda...

53. perc: Ilyés lövését blokkolták.

52. perc: Ragnarsson beállóban befordult, és belőtte. 19-24

51. perc: Harsányi lelopott egy passzt, indult, és belőtte a ziccert. 19-23

51. perc: Ilyés betört a bal oldalon, átejtette a kapust. 18-23

50. perc: Mocsai blokkolt lövése után indult az ellenfél, de Ragnarsson fölé lőtt.

50. perc: Mikler lenyelte Atlason átlövését.

49. perc: Gunnarssonra szabálytalan zárást, Harsányira belemenést fújtak.

48. perc: Ilyés középről lőtt a jobb alsóba. 17-23

Úgy tűnik, kijött a magyar válogatotton a fáradtság, tompán támadunk, és erősen az izlandiak keze alá dolgozunk. Középen erőltetjük a támadásokat, amiket kivédekeznek, és sokat tudnak belőle indulni.

47. perc: Rossz bejátszásunk után Sigurdsson indult, megint belőtte. 16-23

46. perc: Olafsson a jobb szélről volt eredményes. 16-22

46. perc: Harsányinak volt pontatlan egy átadás.

45. perc: Szabálytalan zárás miatt vették el Izlandtól a bírók a labdát.

45. perc: Ancsin kapott két percet egy labdától távol elkövetett szabálytalanságért.

43-44. perc: Ilyés remek átemeléssel tört be a bal oldalon, a hosszú felsőbe lőtte. 16-21

43. perc: Gunnarsson hetest harcolt ki, Sigurdsson bepattintotta. 15-21

42. perc: Császár átlövése blokkról ment be Gústavsson kapujába. 15-20

42. perc: Egy lövést bedobásra blokkoltunk, majd rosszul játszották be a labdát az Izlandiak.

41. perc: Vadkerti első Eb-gólja remek volt, átejtette Gústavssont. 14-20

40. perc: Mikler nagyott védett Olafsson átlövése után.

40. perc: Császár passzív helyzetben lőtt alulról, blokkolták.

39. perc: Mikler állt be, bele is ért Gunnarsson lövésébe, de bepattogott a labda. 13-20

38. perc: Nagy Kornél nagy lövése mellé ment.

38. perc: Olafsson került ziccerbe a jobb szélen, belőtte. 13-19

38. perc: Atlason kapott nagyot Schuchtól, beállónk pedig két percet a bíróktól. Kettős hátrány.

38. perc: Harsányi előtt szétnyílt a fal, bement, és belőtte. 13-18

37. perc: Atlason Ilyés mellett lőtt gólt, átlövőnk két percet kapott. 12-18

36. perc: Ilyés próbálja húzni a csapatot, átlövégólt lőtt. 12-17

35. perc: Remek blokk után támadhattunk, de elszórtuk a labdát, Sigurdsson pedig indult, és belőtte. 11-17

35. perc: Ilyés átlövése megpattant a blokkon, de Gústavsson védte.

33. perc: Fazekas nehézkesen, de hárított egy átlövést.

33. perc: Ilyés átlövése a bal alsóban kötött ki. 11-16

32. perc: Atlason is talpról lőtt gólt. 10-16

31. perc: Gústavsson továbbra is parádézik, megint védett.

31. perc: Pálmarsson talpról, a bal oldalról lőtt nagy gólt. 10-15

31. perc: Izland kezdte a második játékrészt.

A kezdés ugyanolyan volt, mint Spanyolország és Franciaország ellen, és egészen addig a szokásos forgatókönyv szerint alakult minden, amíg 6-4-es vezetésnél kettős emberelőnybe nem kerültünk. Ezt az előnyt nem tudtuk kihasználni, Izland pedig plusz energiákat tudott mozgósítani ennek köszönhetően. A folytatásban védekezésben kissé lassúak voltunk, és nem voltunk elég kemények, támadásban pedig túl sokszor erőltettük középen a játékot a jól tömörülő fallal szemben. Emellett sok ziccerünk kimaradt Gústavsson bravúrjainak köszönhetően. Fazekas Nándor is jól védett, egy jobb fallal valószínűleg meg tudta volna közelíteni a pénteki teljesítményét, de ma eddig a kipattanókat sem tudtuk megszerezni a bravúrjai után.

30. perc: Fazekas védésével ért véget az első félidő. 10-14

30. perc: Mocsai Lajos védekezésben azt kérte, hogy a balkezes lövőt inkább hagyják, mint hogy a beállónak helyet hagyjanak a fiúk.

30. perc: Ancsin talpról lőtt hatalmas kapufát. Gudmundur Gudmundsson is időt kért.

29. perc: Gunnarsson kapott jó labdát, megint eredményes. 10-14

29. perc: Ancsin gyors góllal hozta közelebb a mieinket. 10-13

29. perc: Mocsai Lajos sok keresztmozgást kért támadásban, és azt, hogy ne hagyják magukat középre terelni.

29. perc: Gyorsan elszórtuk a labdát, de Izlandtól is elvették a játékvezetők. Mocsai Lajos időt kért.

28. perc: Pálmarsson majdnem elszórta a labdát, de összeszedte, és Gunnarssonnak adta fel kínaira, ő pedig belőtte. 9-13

27. perc: Császár bizonytalan volt, kihagyta a hetest.

27. perc: Zubai Atlasonnal együtt zuhant be a hatoson belülre, két perc az izlandinak, hetes nekünk.

26. perc: Hallgrímsson átlövését Fazekas védte, de Gunnarssoné lett a labda, ő pedig belőtte. 9-12

26. perc: Putics tört be, és megszerezte első gólját. 9-11

25. perc: Atlason blokkal együtt is a kapuba tudott lőni. 8-11

24. perc: Láb miatt elvesztettük a labdát.

23. perc: Putics átlövését védte Gústavsson, majd rendezetlen védelem ellen Gunnarsson volt eredményes. 8-10

23. perc: Hallgrímsson került helyzetbe a jobb oldalon, belőtte. 8-9

22. perc: Zubai fellépett a falból, Harsányit játszotta meg, aki megkerülte emberét, és a hatosról lőtt gólt. 8-8

22. perc: Atlason előtt nagy lyuk volt középen, belőtte. 7-8

21. perc: Császár remek testcselekkel ment be, és a bal felsőbe lőtt. 7-7

20. perc: Atlason talpról lőtt ezúttal gólt. 6-7

19. perc: Ilyés remekül tört be, de Gústavsson remekel, megint védett.

19. perc: Atlason középen emelkedett, és a bal alsóba lőtt. 6-6

18. perc: Az emberelőnyből negatívan jöttünk ki, mivel Mocsai kapu fölé lőtt.

18. perc: Egy magyar kapufa, majd egy Gústavsson-védés után indultak az izlandiak, Fazekas elsőre védett, de a kipattanó sem lett a miénk, másodjára nem tudott hárítani. 6-5

17. perc: Fazekas ma is hozza magát, átlövést védett.

17. perc: A kettős emberelőnyt lendület nélkül játszottuk meg, így Harsányi kiszorított helyzetben ment be, mellépattintott.

16. perc: Sigurdsson indult volna, de Jakobsson idő előtt visszajött a büntetéséről, így újabb két percet kapott a csapata.

16. perc: A következő izlandi lövést blokkoltuk, majd Császár betörése ment mellé.

15. perc: Ingimundarsson lövését védte Fazekas, de a játékvezetők szabaddobást ítéltek Izlandnak.

14. perc: Mocsai lövését bedobásra blokkolták, majd megint ő lőtt, ezúttal gólt. 6-4

14. perc: Zubait földhöz végta Jakobsson, két perc, szabaddobás.

14. perc: Pálmarsson középen lőtt át, kapu fölé. Ilyés remekül védekezett.

13. perc: Ilyés játszott be Zubainak, aki három ember között be bírt fordulni. Lőni nem tudott, de hetest kapott, amit Császár megint belőtt. 5-4

12. perc: Fazekas bravúrral védett a bal alsó előtt Atlason átlövésénél, Harsányi indult, de jól zártak vissza mellette a védők. Szabálytalankodtak vele szemben, de csak sima szabaddobás.

11. perc: Császár lövését blokkolták középen.

10. perc: Sigurdsson jó labdát kapott a bal szélen, belőtte a helyzetét a hosszú felsőbe. 4-4

10. perc: Laluska kapott két percet, pedig ő került a földre.

9. perc: Hosszú Izlandi támadás ért véget egy rossz bejátszással, Fazekas indította Iváncsik Gergőt, aki két ember között megszerezte a labdát, és bevágta. 4-3

8. perc: Remek húzás után Iváncsik Gergő került ziccerbe, de mellé pattintott.

8. perc: Gunnarsson jobbról jövő lövését Fazekas védte a bal alsó előtt.

7. perc: Császár középen alsó lövést engedett el, a kapus lába között ment be a labda. 3-3

7. perc: Atlason bal oldali átlövése mindkét kapufát érintve jött ki.

6. perc: Császár betört a bal oldalon, és ő be is lőtte a maga ziccerét. 2-3

6. perc: Zubai újra ziccerbe került, de Gústavsson megint védett. Megint nálunk maradt a labda.

5. perc: Császár középen játszott be Zubainak, aki a hatosról lőtt, de Gústavsson védett. A labda visszapattant hozzánk.

5. perc: Svavarsson megragadta Császár nyakát, ezért két percet kapott.

4. perc: Fazekas védett, de Hallgrímssonnal szemben szabálytalankodtunk, Sigurdsson pedig hetest lőhetett, és be is lőtte. 1-3

3. perc: Hallgrímsson a jobb oldalról lőtt a hosszú alsóba, mi pedig gyorsan elvesztettük a labdát. 1-2

2. perc: Császár betört középen, mivel akadályozták, a háta mögött lőtt gólt, de ekkor már ő és védője is bent állt. Hetest kaptunk, amit ő maga be is lőtt. 1-1

1. perc: Az első lövésünket Gústavsson védte, indult Gunnarsson, és Izlandé az első gól. 0-1

1. perc: A mieink kezdték a mérkőzést, szól a Ria-Ria-Hungária a csarnokban.

16:05 - A magyar válogatott a csoportkörben 31-31-es döntetlent játszott Oroszországgal, 24-24-re végzett Spanyolországgal, végül 26-23-ra legyőzte a címvédő, olimpiai és világbajnok Franciaország együttesét, így 3 pontot hozott magával a középdöntőre, és a horvátok, valamint a jobb gólkülönbségű spanyolok mögött a harmadik helyen kezdi a középdöntőt a II. csoportban.

Férfi kézilabda Európa-bajnokság
Magyarország-Izland
Újvidék, SPC Vojvodina, 6500 néző; vezetik: Nikolics, Sztojkovics (szerbek)
Magyarország: Fazekas, Mikler (kapusok), Ilyés, Szöllősi, Császár, Mocsai, Iváncsik G., Harsányi, Putics, Krivokapics, Laluska, Nagy K., Vadkerti, Zubai, Schuch, Ancsin
Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos
Izland: Gústavsson, Edvarsson (kapusok) Svavarsson, Kristjánsson, Pálmarsson, Ingimundarson, Hallgrímsson, Atlason, Ólafsson, Sigurdsson, Gudmundsson, Petersson, Jakobsson, Gunnarsson, Kárason, Ragnarsson
Szövetségi kapitány: Gudmundur Gudmundsson