La Liga

Megégett a Real Madrid Valenciában

A kisebbik valenciai csapat, a Levante meglepetésre 1-0-ra megverte a Real Madridot a spanyol labdarúgó-bajnokság 4. fordulójának vasárnapi játéknapján. Juan Ignácio Martínez együttesének a szerencse is segített, több mint egy félidőt emberelőnyben játszottak Sami Khedira kiállítása miatt.

Khedira (balra) kiállítása jelentette a mérkőzés fordulópontját

A Real Madridban csak a kispadon foglalt helyet a bajnokságban négygólos Cristiano Ronaldo, aki a szerdai Dinamo Zagreb elleni BL-meccsen kapott rúgást bokájára, visszatért viszont a kezdőbe a gyógyult Sami Khedira.

Negyedóra elteltével több góllal is vezethetett volna a Real, a 9. percben Ángel Di María jobbról érkező szabadrúgásánál Munúa kiejtette a labdát, a kipattanót Benzema rúgta a hálóba, de lesről. A 12. percben Kaká tüzelt nagy helyzetben a kapu fölé, egy perccel később ismét a brazil aranylabdás került helyzetbe, de közelről a kapus kezébe gurított.

A 18. perc környékén pár percre felszabadultak az óriási nyomás alól a hazaiak, szögletig is eljutottak, de aztán nem sok momentumuk volt. A királyiak továbbra is óriási fölényben játszottak, de nem tudtak gólt szerezni a szünetig, ráadásul az idő előrehaladtával egyre jobban elszabadultak az indulatok, Khedira második sárgájával mehetett zuhanyozni a 40. percben. Először Juanlu kaszálta el Di Maríát, aki visszarúgott, mindenki elkezdett balhézni, Khedira pedig lökdösődésért kapta második figyelmeztetését.

A második félidőre emberhátrányban, de Cristiano Ronaldóval megerősödve tért vissza az öltözőből a Real Madrid. A portugál az 50. percben távoli szabadrúgásból tesztelte Munúát, de a lelassuló, pattogó labda begyűjtése nem okozott gondot a kapusnak. Egy perccel később Casillasnak is akadt védenivalója, Iborra tekert a bal felső felé, "San Íker" szögletre ütötte a játékszert. A szünet után kiegyenlítettebbé vált a játék, a 66. percben egy kontra után Juanlu passz helyett nyolc méterről kapura lőtt, centikkel ment el a labda a bal alsó mellett.

Az emberhátrányban futballozó Real kinyílt, amit megbüntetett a Levante: a 68. percben Ronaldo adta el a labdát, a jobb szélen Javi Venta iramodott meg, visszagurította Konénak, aki középről néhány méterről a léc alá vágta azt (1-0).

José Mourinho egyből pályára küldte Mesut Özilt,aki új színt vitt a támadásokba, de a Levante kivédekezte a végéig, és meglepetésre 1-0 nyert az előző szezon ezüstérmese ellen. A valenciai kiscsapatnak kezére játszott a kiállítás is, és a vendégeket a második félidőben jogosnak tűnő büntetőtől fosztotta meg Javier Álvarez játékvezető (Iborra egy szöglet utáni felugrásnál kézzel ért a labdához). A bíró egyébként 11 sárga és egy piros lapot osztott ki a találkozón.

A jelek szerint a Levante a Real Madrid mumusa, szinte napra pontosan egy éve 0-0-t játszottak itt a felek, a Király Kupában pedig 2-0-ra kikapott az Estadio Ciutat De Valenciában a királyi gárda, bár annak nem volt tétje (az odavágón 8-0-ra nyertek a fővárosiak.)

Az eddig hibátlan Realnak ez volt az első veresége a mostani idényben, a Levantének pedig az első győzelme.