Kuriózum

100 évesen futott maratonit - videó

Az indiai születésű Fauja Singh lett vasárnap a világ legidősebb embere, aki teljesített egy maratoni futóversenyt.

Soha még korábban nem fordult elő, hogy egy száz éves ember lefussa (legyalogolja) a maratoni verseny távját, a 42.195 métert. Az indiai születésű, de már brit állampolgár, Fauja Singh vasárnap a torontói maratoni utolsó célbeérkezője volt ugyan és hiába volt szüksége több mint nyolc órára a táv teljesítéséhez, így is hatalmas ünneplésben részesült. A saját bevallása szerint is napi négy órát gyalogló Singh korábban is rendre indult futóversenyeken, de igazán széleskörű ismertségre a mostani rekord kapcsán tett szert. A maratoni versenyt amúgy a kenyai Kenneth Mungara nyerte meg, aki ezzel sorozatban negyedszer lett a torontói verseny győztese.