Férfi kézilabda BL

A szervezett Veszprémnek csak edzőpartnernek volt jó a Silkeborg

A magyar bajnok MKB Veszprém idegenben aratott újabb győzelmet a hazai pályán már megvert dán Silkeborg ellen, így újra két pontra megközelítette az első helyezett Atlético Madridot a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoportjában, üldözőit pedig kicsit leszakította magáról.

Parádés védekezéssel nyitott a Mocsai-csapat – pedig hiányzott az egy hete kéztörést szenvedett Terzic -, és a 9. percben 3-0-s vezetésénél kénytelen voltak időt kérni a hazaiak, s végül ugyan Lauge törte meg az hazai gólcsendet, Vujin és Császár találataival a 14. percben már 6-2 volt az állás.     Mindekét oldalon volt kiállítás a szakasz közepén, ám ez sem törte meg a veszprémiek lendületét, s fokozatosan léptek el egyre messze az ekkoriban a szerencsével is hadilábon álló dánoktól. A 20. percben már 10-3 volt a Veszprém javára. Síri csönd uralkodott ekkor az amúgy hangos csarnokban, s a hangulat később sem lett jobb, a szünetig ugyanis mindössze öt dobott gólig jutott a Silkeborg.

Carlos Pérez lő kapura az MKB Veszprém-Silkeborg férfi kézilabda Bajnokok Ligája-mérkőzésen 2011 októberében

K. Nielsen duplával nyitotta a második játékrészt, és további három góllal feljött 14-10-re a dán egyóttes. Vujin hűtötte le a kedélyeket, miután megtört egy hatperces veszprémi gólcsendet. Perez is góllal jelezte, becserélték, majd Sulicot állították ki. A rövid kihagyás után ismét összeállt az MKB, ismét irányította a meccset, és negyedórával a vége előtt 20-12-re vezetett.

Nem adta fel a silkeborgi alakulat, és gyors indítások után sorozatban háromszor betalált, majd az 50. percre feljött 21-17-re. Ekkor Alilovic hétméterest fogott, a túloldalon pedig Vujin nem hibázott büntetőből.

A Bjerringbrónak lettek volna további lehetőségei, ám az összpontosítás az igazán fontos pillanatokban hiányzott, így esélye sem volt a pontszerzésre.

A Veszprém ezzel a meccsel befejezte a BL-t erre az esztendőre, és biztosan a második helyen telel. Legközelebb majd február 11-én lép pályára, amikor is fogadja a Kielcét. A lengyel csapat amúgy vasárnap nagy segítséget adott a magyar együttesnek azzal, hogy legyőzte a vendég Füchse Berlint.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája
B csoport
Bjerringbro-Silkeborg - MKB Veszprém 19-25 (5-14)
gól: Lauge 4, Petersen 4, Zvizej 4, Kirkegaard 3, K. Nielsen 2, Kristiansen 1, M. Nielsen 1, illetve Vujin 9/2, Császár 4, Iváncsik T. 3, Ilyés 3, Korazija 3, Perez 2, Sulic 1
Korábban:
Kielce (lengyel)-Füchse Berlin (német) 32-29 (15-17)
Csehovszki Medvegyi (orosz)-Atlético Madrid (spanyol) 29-29 (18-16)

Élő közvetítésünk

60. perc: Ilyés belőtte a Veszprém 25. gólját is, a Silkeborg pedig nem tudta befejezni a támadását, így 19-25-tel ért véget a meccs.

59. perc: Kristiansen jobb oldalról lőtt, Alilovic bedobásra ütötte a labdát. Másodpercekkel később a szituáció hasonlóan megismétlődött, csak ezúttal a mieinkhez pattant a labda.

58. perc: Ilyés előtt volt hely a bal oldalon, odavágta a labdát a jobb alsóba. 19-24

57. perc: Császár lépése miatt a dánoké lett a labda, de Iváncsik Tamás lehalászta Landin indítását.

57. perc: Vujin kiszorított helyzetből lőtt, Landin védett, de a hazaiak lerohanása ezúttal nem volt eredményes.

56. perc: Vujin nagyon rossz passza után négyen hajtottak végre lerohanást a hazai csapatból, Zvizej lőtte be. 19-23

55. perc: Zvizej egyedül maradt a hatoson, labdát kapott, és a kapuba lőtt. 18-23

54. perc: Vilovski kapott labdát Pereztől, Landin az ő lövését is védte, de ez Madsen mellett hetest ért. Vujin a büntetőt a bal felsőbe vágta. 17-23

54. perc: Schmidt hetesét Alilovic kivédte.

53. perc: Császár remek bejátszása után a bal oldalról lőtt Sulic, Landin megint védett. Zvizej hasonlóan nehéz helyzetből hetest harcolt ki.

52. perc: Mads Nielsen lövése blokkról pattant ki, majd Tuzolana páros lábról pattintott a bal alsó mellé.

51. perc: Császár elhamarkodottan lőtt, Landin védett. Lerohanni nem tudott a Silkeborg, el is hibázták az akciójukat, Iváncsik Tamás pedig indult, és gólt lőtt. 17-22

50. perc: Perez lövését olvasta Landin, Kirkegaard pedig indulásból gólt lőtt. 17-21

49. perc: Pontatlan Veszprém-támadás után Mads Nielsen fejezett be eredményesen egy újabb gyors akciót. 16-21

48. perc: Perez középről átlövésből volt eredményes, majd Petersen ezúttal hibázott gyors lerohanás végén. 15-21

47. perc: Petersen újra indulhatott, és újra gólt is lőtt. 15-20

46. perc: Landin könnyed védése után Petersen ziccerből lőtt gólt, majd Kirkegaard is hasonlóan cselekedett. 14-20

45. perc: Korazija fennragadt, de egy gyors labdaszerzés után ez jól jött, ziccerből volt eredményes. Schmidt lövését Alilovic védte. 12-20

44. perc: Sulic folytatni tudta, Petersen pedig bokán lőtte a remekül kimozduló Alilovicot. A másik oldalon Sulic, majd Korazija is telibe lőtte Landint.

43. perc: Kristiansen Korazija szorításában lőtt kapufát, egy szabadrúgás elmaradt. Sulic Császár bejátszása után lőtt gólt, majd Landin fejbe térdelte a beállóst. 12-19

42. perc: Kristiansen nagy gólt lőtt három ember felett a jobb alsóba. Korazija a bal szélről a rövid alsóba pörgetett. 12-18

41. perc: Vujin a jobb alsóba lőtte a büntetőt. 11-17

41. perc: Iváncsik Tamás fülelt le egy passzt. Császár betörésével hetest, Madsennek pedig kiállítást harcolt ki.

40. perc: Császár lövése blokkról került az alapvonalon túlra, majd Vujin alsó lövését Landin kivédte.

39. perc: Schmidt tízről felugorva lőtt a jobb felsőbe. 11-16

39. perc: Zvizej szabálytalanul zárt, a mieinké lett a labda. Iváncsik Tamás kezéről kipattant a játékszer.

38. perc: Sulic egy szabaddobás elvégzését akadályozta, két percet kapott. Tuzolana a bal oldalon tört be, Alilovic bedobásra rúgta a labdát.

37. perc: Perez belépett, majd Nielsen lövése blokkról Alilovic kezébe hullott, gyors támadás végén pedig Perez volt eredményes középről. 10-16

36. perc: Vujin átlövése jelentette az első veszprémi gólt a második félidőben, majd Kirkegaard szabálytalankodott támadásban. 10-15

35. perc: Perez átlövésből Landin ölébe lőtt, Kirkegaard indulásból a kapuba. 10-14

34. perc: Sulic labda nélkül hajtott végre belemenést, majd Zvizej szedett össze egy bejátszást, és Alilovic felett lőtt a kapuba. 9-14

33. perc: Császár a jobb oldalról lőtt, Landin lábbal tudott védeni. Schmidt talpról lőtt a jobb alsóba. Kicsit elaludt a Veszprém. 8-14

32. perc: Ilyés lövését Landin védte, majd Kasper Nielsen betörésből szerzett újabb gólt. 7-14

31. perc: Labdát vesztett a Veszprém, Kasper Nielsen gyors lerohanással befejezte az akciót. 6-14

31. perc: A Silkeborg kezdte a második félidőt. Tuzolana a saját lábára ejtette a labdát.

A Veszprém védekezése nagyon szervezett, emellett a Silkeborg elképesztően gyengén játszik, így a legkisebb nehézség nélkül szerzett egy félidő alatt kilencgólos előnyt a magyar bajnok. Sőt, a ziccerek jobb kihasználásával akár több is lehetne közte, de a hazaiaktól talán épp a kapus, Niklas Landin az egyetlen, aki tudásának megfelelően játszik.

30. perc: Alilovic egy átlövést, majd Zvizej ziccerét is védte, de a beálló hetest kapott. Petersen a felső lécre pattintotta labdát. Véget ért az első félidő.

30. perc: Vujin tizenegy méterről, középről lőtt Landinon "keresztül" a kapuba. 5-14

29. perc: Zvizej kapott beállóban jó labdát, amit be is lőtt Sulic szorításában. 5-13

28. perc: Iváncsik Tamás került ziccerbe, és ki is használta. 4-13

28. perc: Mocsai Lajos időt kért, és néhány begyakorolt figura végigjátszását kérte játékosaitól. Úgy tűnik, ebből edzőmeccs lesz.

27. perc: Császár középről ugrott fel, Landin védett, majd Petersen indult, és negyedóra után belőtte a Silkeborg újabb gólját. 4-12

26. perc: Alilovic Schmidt lövését fogta könnyen.

25. perc: Hosszú támadás végén Császár kiszorított helyzetből leadott lövését védte Landin, majd Iváncsik Tamás szerzett labdát, és Császár ziccerből eredményes volt. 3-12

24. perc: Vujin lövését Landin ezúttal lábbal védte, majd Mads Nielsen próbálkozását Alilovic hárította.

23. perc: Kirkegaard kapott remek labdát a jobb szélen, de a vonalra lépett. Nagyon rosszul játszik a Silkeborg.

22. perc: Császár hibázott, de gyorsan labdát szerzett a Veszprém, Iváncsik Tamás pedig indulásból a kapuba pattintott. 3-11

21. perc: Vujin újra átlőtte a falat. Petersen a bal szélről a hosszú oldali kapufát találta el.

20. perc: Császár lőtt a védők számára váratlanul, a kapuba. Mads Nielsen pattintása a lécről jött ki. 3-9

19. perc: Kristiansen remekül cselezett a hatosig, de Alilovic kifogta a lövését.

18. perc: Schmidt a bal kapufát találta el talpról. Ilyés hasonlóan cselekedett.

17. perc: Veszprémi labdaszerzés után Korazija indult, és nem hibázott ziccerből. 3-8

17. perc: Iváncsik Tamás szerzett labdát. Sulic kapott remek bejátszást, Landin belenyúlt a ziccerbe, a labda így is a kapu felé ment, de leragadt a vonal előtt a talajra.

16. perc: Vujin lövésére Landin már indult a bal alsóra, de a labda ezúttal középre ment. 3-7

15. perc: Kasper Nielsen Iváncsik Gergő megrángatásáért könnyen befújt két percet kapott. Húzás után Iváncsik Gergő került ziccerbe, de újra Landin védett. A labda maradt a Veszprémnél.

14. perc: Zvizej Laluska mellett harcolt ki hétméterest, a magyar védő két percet is kapott. A büntetőt Alilovic védte, de újra Petersené lett a labda, másodszorra belőtte. 3-6

13. perc: Szabálytalan zárás miatt a Veszprémhez került a labda, majd Sulic a lécre lőtt, de a mieinkhez pattant a játékszer. Császár középen betört, és ziccerből szerzett gólt. 2-6

12. perc: Vujin megint a bal alsót célozta a szétnyílt falon keresztül, és ezúttal pontos volt. 2-5

12. perc: Kristiansen tökéletes ütemben kapta a kilencesen a labdát, és át is lőtte a falat. 2-4

11. perc: Vujin középről a bal alsó mellé pattintott átlövésből.

10. perc: Espen Hansen átlövését védte Alilovic, majd Vujin alsó lövése blokkról pattant ki.

9. perc: Schmidt szerezte a hazaiak első gólját, amire Ilyés válaszolt. 1-4

9. perc: Mocsai Lajos a kihagyott ziccerek kapcsán türelmes lövésekre biztatta játékosait, a hibátlan védekezésért pedig teljes joggal dicsérte csapatát.

9. perc: Vujin a bal oldalra keveredve lőtt a jobb alsóba, Carsten Albrektsen időt kért. 0-3

8. perc: Nikolaj Nielsen lövését védte Alilovic, majd Sulic ellen fújtak szabálytalan zárás miatt.

6. perc: Újabb sikertelen hazai támadás után hosszú veszprémi akció végén Vujin alsó lövése talált a kapuba. 0-2

5. perc: Alilovic védett, Sulic azonban egymás után a harmadik ziccert is kihagyta.

4. perc: Pontatlan dán lövés után a Veszprém akciója végén Iváncsik Gergő próbálkozott újra a szélről, Landin megint védett.

3. perc: Labdaszerzés után Iváncsik Gergő indult, de kimaradt a ziccer.

2. perc: Mads Nielsen lövését védte Alilovic, de a játékvezetők szabálytalanságot láttak. Espen Nielsen pontatlan volt, de újra gyorsa a dánoké lett a labda.

1. perc: A Veszprém kezdte a mérkőzést, Császár lőtte az első gólt. 0-1

B csoport
SILKEBORG-VESZPRÉM
Silkeborg, vezeti: Pandzics, Mosorinski.
SILKEBORG: Landin, Green - kapusok, Ahle, Arrhenius, Baagoe, Lie Hansen, Kirkegaard, Kristiansen, Madsen, K. Nielsen, M. Nielsen, N. Nielsen, Petersen, Sigurdsson, Schmidt, Tuzolana, M. Zvizej
Vezetőedző: Carsten Albrektsen
VESZPRÉM: Alilovic - kapus, Császár, Gulyás, Hud, Ilyés, Iváncsik G., Iváncsik T., Korazija, Laluska, Pérez, Schuch, Sulic, Terzic, Vilovszki, Vujin
Vezetőedző: Mocsai Lajos

Fotó forrása: mkbveszprem.eu, Melczer Zsolt