Szenvedve, a hajrában nyert a Roma

Az AS Roma 2-0-ra verte otthon a Torinót az olasz labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának hétfői záró meccsén.

Osvaldo

A Torino eddig nem kapott ki idegenben, hat meccsen öt alkalommal döntetlenre végzett, egyszer pedig győzni tudott. A Roma már korántsem ilyen pazar otthon, hat fellépésén csak kétszer tudott nyerni. A fővárosi gárda az első félidőben főképp távoli löketekkel tesztelte Gillet kapust, aki állta a sarat. A vendégek főképp védekeztek, a római kapu előtt Bianchi próbálkozott egyszer, Goicoechea védett.

A 70. percben egy erősen kérdéses büntetőből gólt szerzett a Roma, Marquinho a 16-oson belül elvágódott a védők szorításában, de nem tűnt vészesnek az eset, a játékvezető sípja is néma maradt, az alapvonali játékvezető azonban 11-est ítélt. Osvaldo a bal alsóba gurította a büntetőt (1-0). A 86. percben bebiztosította a sikert a Roma, Pjanic 18 méterről lőtt, Gazziról pedig saját kapujába vágódott a labda (2-0).

A Torino először kapott ki idegenben és a 13. helyen áll, a Roma ezzel a sikerrel feljött a hatodik helyre.