Európa Liga

Cavani a ráadásban lőtte tovább a Napolit

Címkék:

A Dnyipro és a Napoli sikerrel járt a labdarúgó Európa Liga F csoportjának 5. fordulójában, mindkét csapat a következő körbe lépett.

PSV Eindhoven-Dnyipro

A csoport első helyezettje, a Dnyipro a harmadik PSV-hez látogatott. A hollandok a 17. percben kerültek előnybe, Hutchinson labdáját Wijnaldum 16 méterről, egyből, laposan a hálóba küldte (1-0). Gyorsan egyenlített a Dnyipro, hét perccel később Seleznyonv közelről mattolta Watermant (1-1). A 74. percben fordítottak a vendégek, Konoplienka 17 méterről a bal felsőbe lőtt (1-2). A Dnyipro ezzel a sikerrel továbbjutott, a PSV kiesett.

PSV

AIK Solna-Napoli

A második helyezett Napoli a 18. percben gólt szerzett az AIK Solna otthonában, Cavani lökete kijött a kapusról, Dzemaili a hálóba küldte (0-1). A szünet előtt tíz perccel egyenlített a svéd csapat, Lundberg jobb oldali beadását Danielsson fejelte a kapuba (1-1). A ráadás perceiben Cavani büntetőből megnyerte a meccset a Napolinak, amely ezzel a sikerrel továbbjutott.

Európa Liga
F csoport, 5. forduló
PSV Eindhoven-Dnyipro 1-2 (1-1)
Gól: Wijnaldum (17.), ill. Seleznyov (24.), Konoplienka (74.)
Kiállítva: Kankava (84., Dnyipro)

AIK Solna-Napoli 1-2 (1-1)
Gól: Danielsson (35.), ill. Dzemaili (18.), Cavani (90. - 11-esből)
Kiállítva: Aronica (85., Napoli)

A csoport állása: 1. Dnyipro 12 pont, 2. SSC Napoli 9, 3. PSV Eindhoven 4 (5-6), 4. AIK Solna 4 (5-10)