A City egy félidő alatt lerendezte a Liverpoolt

A Premier League 20. fordulójának rangadóján a listavezető Manchester City a hatodik helyen álló Liverpoolt fogadta. A hazaiak Agüero és Touré révén már az első félidőben eldöntötték a három pont sorsát, így szezonbeli tizedik hazai találkozójukon is tizedik sikerüket arattak.

Reina az első gólnál hatalmasat hibázott
Nem sokkal a mérkőzés előtt látott napvilágot a hír, miszerint a Liverpool nem kíván fellebbezni a FA-nál Luis Suarez nyolc találkozóra szóló eltiltása miatt - vagyis az uruguayi támadóval egy darabig most nem számolhatnak a Vörösök. Suarez hiányában Kenny Dalglish a Carroll-Kuyt párosnak szavazott bizalmat, a hosszú sérüléséből visszatérő Steven Gerrard csak a kispadon foglalt helyet, csak úgy, mint a Newcastlenek kettőt vágó Craig Bellamy. A hazaiaknál Roberto Mancini ezúttal csak a cserék közé nevezte Mario Balotellit, ott volt viszont a kezdőben a két hónapja góltalan Edin Dzeko. A City hullámvölgyben volt találkozót megelőzően,  hiszen 216 perce gólképtelennek bizonyult, két forduló óta nyeretlen volt, amire tavaly február óta nem volt példa.

Ahogy Michael Jones játékvezető sípszavára útjára indult a labda, már látni lehetett, hogy ezen az estén jó formában futballozik majd a City, amely a kezdeti mezőnyfölényt nagyon hamar gólra váltotta: a 10. percben Pepe Reina arcpirító hibája után Sergio Agüero szerzett vezetést övéinek (1-0). A gól után nehezen tért magához a Liverpool, de amikor egyre inkább a kapuja elé szegezte a manchesterieket, akkor jött Yaya Touré és egy szöglet után megduplázta a hazaiak előnyét (2-0).

A fordulás után gyakorlatilag hosszú percekig semmi említésre méltó esemény nem történt, ha csak azt nem vesszük figyelembe, hogy úgy ömlött az eső, mintha dézsából öntötték volna. A vizes talajon nehezebben támasztottak meg a játékosok, így a szabálytalanságok száma percről percre duzzadt.
A 73. percben Gareth Barry be is gyűjtötte a második sárgáját, ami azt jelentette, hogy a Liverpoolnak volt szűk húsz perce arra, hogy emberelőnyben megpróbáljon pontot szerezni a listavezető otthonában. Sokáig nem kergethettek illúziókat Carrollék, a 75. percben ugyanis a Touré buktatásáért megítélt büntetőt James Milner értékesítette, végérvényesen eldöntve ezzel a találkozó sorsát (3-0). Kenny Dalglish hiába küldte pályára a második félidőben Gerrardot és Bellamyt, a Mersey-partiak ezen az estén képtelen voltak átütő támadójátékot produkálni, a kapu előtt jóval határozottabb hazaiak ellen pedig így semmi esélyük nem volt a jó eredmény elérésére.

Roberto Mancini csapata győzelmével továbbra is vezeti a Premier League-t a városi rivális Manchester Untied előtt, tizedik hazai mérkőzésén tizedik győzelmét aratta.

Premier League 20. forduló
Manchester City - Liverpool 3-0 (2-0)
Etihad Stadium 47.131 néző Vezette: M. Jones
Manchester City: Joe Hart - Vincent Kompany, Gaël Clichy, Kolo Touré, Micah Richards - Yaya Touré, David Silva (Joleon Lescott, 76), James Milner, Gareth Barry - Sergio Agüero (Adam Johnson, 72), Edin Dzeko Vezetőedző: Roberto Mancini
Liverpool: Pepe Reina - Martin Skrtel, José Enrique, Glen Johnson, Daniel Agger - Charlie Adam (Steven Gerrard, 57), Dirk Kuyt (Craig Bellamy, 57), Jordan Henderson, Stewart Downing - Jay Spearing (Maxi Rodríguez, 76), Andy Carroll Vezetőedző: Kenny Dalglish
Gól: Agüero (10.) Touré (31.) Milner (75. 11-esből)

Vége a mérkőzésnek!

93. perc:
Downing 15 méterről leadott lapos lövését Hart fogta magabiztosan.

4. perc a ráadás.

90. perc:
Ismét Gerrard tüzelt, ismét Hart védett.

89. perc:
Gerrard tesztelte Hart képességeit, a portásról kipattanó labdát Rodriguez próbálta a hálóba kanalazni, de Hart útját állta a labdának.

86. perc:
A másik oldalon a csereként beálló Maxi Rodriguez lőtt mellé egy tömegjelenet végén.

85. perc:
Manchesteri kontratámadás végén Edin Dzeko lövését blokkoltál a vendég védők.

82. perc:
Steven Gerrard bombázott kapura több, mint 20 méterről, de jóval elkerülte a lövés Hart kapuját.

80. perc:
A csereként beálló Johnson remekül csavart belsővel Reina kapujára, a spanyol kapus vetődött ugyan, de csapatát csak a kapufa mentette meg az újabb góltól.

74. perc: GÓÓL!
Yaya Touré lépett ki a egyedül a kapu felé, a szlovák Skrtel viszont szabálytalankodik vele szemben, amiért a City büntetőhöz jutott. Az ítéletet Milner végezte el, aki nagyon magabiztosan helyezett a bal felső sarokba (3-0).

73. perc:
Barry lökte fel Aggert, amiért Jones megkapta második sárga lapját, így mehetett zuhanyozni - 10 emberre fogyatkozott a manchesteri csapat.

71. perc:
Adam Johnson érkezik az első gólt szerző Sergio Agüero helyére.

65. perc:
Bellamy gondolt egy merészet és távolról kapura tüzelt, de lövése nem sok veszélyt hordozott magában.

63. perc
: Bellamy ívelt középre egy kis szögletet követően, Carroll fejese azonban épphogy elvánszorgott Hart kapujáig, akinek így nem volt nehéz dolga.

A labdabirtoklás tekintetében a Mersey-partiak már egyenrangú partnerei a hazaiaknak, más kérdés, hogy ez helyzeteket továbbra sem eredményez a számukra.

A szakadó esőben egyre nagyobb a küzdelem, ami miatt feszült lett a hangulat a pályán. A futballal most keveset foglalkoznak a csapatok.

57. perc:
Steven Gerrard váltja Charlie Adamet, Craig Bellamy pedig Dirk Kuyt-öt cseréli.

A Manchester City ebben a bajnokságban eddig mind a 9 hazai találkozóját megnyerte, a Liverpool elleni siker lenne a Mancini-csapat 10 hazai győzelme.

Aktívabban kezdi ezt a félidőt a Liverpool, de a beívelgetéseket egyelőre a Kompany-vezette City védelem könnyedén hárítja.

Megkezdődött a második játékrész!

A kapu előtt lényegesen határozottabb Manchester City két védelmi hibát kihasználva a félidőben már kétgólos előnyre tett szert, az előre játékban gyengén muzsikáló Liverpoolnak nagyot kellene javulnia a második játékrészre, hogyha pontot, pontokat szeretne szerezni.

Vége az első félidőnek!

43. perc:
Downing beadását Carroll fejelte le szépen az érkező társnak, de Kompany testi épségét sem kímélve leblokkolta a helyzetet.

42. perc:
David Silva méterekkel a kapu fölé lőtt.

41. perc:
Dzekót rúgják fel a vendég védők, pontrúgással jöhet a City Reina kapujától 23 méterre.

Kenny Dalglish elküldte melegíteni Steven Gerrardot.
...

37. perc:
Downing futott fel a szélen, beadását Andy Carroll csúnyán mellé rúgta.

33. perc: GÓÓL!
Barry adott be egy jobb oldali szögletet, Kompany érkezett remekül, de fejesét Reina bravúrral hárította. Az ismétlést David Silva végezte el, Yaya Touré pedig remekül lépett ki a védők közé és közelről a léc alá csúsztatott (2-0).

31. perc: Agüero tört be a vendégek 16-osára, a szlovák Sktrel megállította az argentint, de a labda a kezét is érintette. Jones játékvezető sípja azonban néma maradt.

28-30. perc:
Kolo Touré lépett be a meglóduló Adam elé, így szabadrúgással jöhetett a Pool kb 17 méterről, de Henderson pocsékul végezte el az ígéretes lehetőséget, labdája a sorfalban elakadt.

Magára talált a Liverpool, amely egyre nagyobb nyomást tud gyakorolni a manchesteri védelemre.

25. perc:
Henderson próbálkozott messziről, lövése jócskán mellé ment.

24. perc:
Charlie Adam végezhetett el szabadrúgást a City kapujától 24-25 méterre, és bár a kaput eltalálta, Hart magabiztosan ütötte ki oldalra a labdát.

22. perc:
Egy baloldali bedobás után Dzeko tűzte rá jó 25 méterről, a bosnyák lövése egy védőn megpattant, centikkel a kapufa mellett hagyta el a játékteret.

Az első 20 percben 67 százalékban a hazaiaknál volt a labda, de az bekapott gól után megnyugodott a vendégcsapat is.

17. perc:
Andy Carroll fejese méterekkel szállt Joe Hart kapuja fölé, a csatár nem sokkal később alárúg Clichynek.

Az apró termetű argentinnek ez volt a 14 találata a Premier League idei kiírásában.

10. perc: GÓÓL!!!
Egy liverpooli labdavesztés után Sergio Agüeróhoz került a labda, aki mintegy 18 méterről kapura is lőtt. A nem túl erős és pontos labda Pepe Reina hibájának köszönhetően utat talált a kapuba, így hamar előnybe került a City. (1-0).

9. perc:
David Silva lapos beadása után Edin Dzeko tűzte rá éles szögből Reina kapujára, de a spanyol portás zárt a szöget és szögletre mentett.

8. perc: Kis híján megszerezte a vezetést a Liverpool, Joe Hart hatalmasat védett Downing próbálkozásánál.

A Liverpool utoljára december 5-én kapott ki a bajnokságban (Fulham idegenben), jelenleg a Vörösöké a leghosszabb veretlenségi sorozat.

Dirk Kuyt immáron hét hónapja nem talált be az ellenfelek kapujába, pillanatnyilag 49 Premier League-gólnál jár a holland. Vajon, ma megszerzi a hőn áhított 50. találatot?...

Tapogatózással telnek az első percek, az már most látható, hogy a City mezőnyben többet lesz képes járatni a labdát.

Jones játékvezető sípszavára a vendég Liverpool kezdte a mérkőzést!

20:58
- A mostani találkozó mindkét csapatnak egyfajta fordulópont lehet a bajnokságban: a City hullámvölgyben van, 216 perce gólképtelen, két forduló óta nyeretlen, amire tavaly február óta nem volt példa. míg a Liverpool győzelem esetén újabb lépést tehetne a hőn áhított BL-t érő negyedik hely felé.

20:51 - A másik oldalon Roberto Mancini a Dzeko-Agüero párossal kezd elöl, vagyis Mario Balotelli csak a cserepadon kapott helyet.

20:49
- A Liverpool csapata elfogadta a FA határozatát, miszerint az uruguayi Luis Suárez nyolc mérkőzésre szóló eltiltást kapott Patrice Evrára tett rasszista megjegyzése miatt - így a támadó nem szerepelhet a Vörösöknél.

Manchester City - Liverpool  3-0 (2-0)
Etihad Stadium, Vezeti: Michael Jones
Manchester City: Hart - Richard, K. Touré, Kompany, Clichy - Milner, Y. Touré, Barry, Silva - Dzeko, Agüero Vezetőedző: Roberto Mancini
Liverpool: Reina - Johnson, Skrtel, Agger, Enrique - Henderson, Spearing, Adam, Downing - Carroll, Kuyt Vezetőedző: Kenny Dalglish
Gól: Aguero (10.) Touré (34.)  Milner (74. 11-esből)