Szokásos döntetlen a Milan-Udinésén, botlott a Juve

Az előző szezon mindkét mérkőzéséhez hasonlóan ezúttal is ikeszelt egymással a Milan és az Udinese, Milánóban Antonio Di Natala és El Shaarawy góljával 1-1 játszottak a felek a Serie A hétközi, 4. fordulójában. A Juventus két győzelem után botlott, Mirko Vucsinics buta szabálytalansága miatt egy félidőt emberhátrányban játszva pontot szerzett hazai pályán a Bologna ellen. A legutóbb a Milant két vállra fektető Napoli kikapott a Chievo vendégeként, a Lazio egy döntetlen és egy vereség után megszerezte első győzelmét az idényben.

A 18 éves El Shaarawy gólja egy pontot ért a Milannak

AC Milan-UdineseEseménytelenül indult a mérkőzés, az első 25 percben jószerével Alexandre Pato sérülése volt említésre méltó, a brazil csatár egy rossz mozdulatnál húzódott meg, El Shaarawy váltotta. Aztán a 29. percben Abbiati hibázott óriásit, egy bal oldali beadásnál kiejtette a kezéből a labdát, épp Antonio di Natale elé, akinek nem okozott gondot az ajándéklabdát a kapuba juttatnia (0-1).

A Milan csak az első félidő hajrájában talált magára, igazi támadásai nem voltak, egy szabadrúgást követően nyílt esély a egyenlítésre, de  Seedorf a kapufát találta el, majd az utolsó percben Abate lövése suhant el a jobb alsó mellett.

Massimiliano Allegri felrázta fiait a félidőben, a Milan gyakorlatilag két védővel, mindent egy lapra téve rohamozott a második játékrészben, a próbálkozások a 63. percben gólt eredményeztek, El Shaarawy balról gurított laposan a jobb alsóba (1-1).A 18 éves, a nyáron a Genoátóll leigazolt csatár első gólját szerezte a milánói együttesben.

Az egyenlítő gól meghozta a vörös-feketék étvágyát, de az Udinese sem állt be védekezni, a 75. percben di Natale rúgott kapufát. Az utolsó percekben mindkét oldalon több nagy lehetőség is volt a gólszerzésre, de Abbiati kétszer is hárította Di Natale kísérletét, és a csereként beállt Inzaghi és El Shaarawy sem célzott pontosan, maradt 1-1- a végeredmény.

A Milan három forduló alatt három pontot gyűjtött, míg az Udinese először veszett pontokat.

Juventus-BolognaMilánóhoz hasonlóan Torinóban is a 29. percben pörögtek fel az események (bár a Juvénak a Milannal ellentétben voltak addig is lehetőségei): Pirlo gurított le egy szabadrúgást Vucsinicsnek, aki jobbról, 14 méterről a kapu bal oldalába helyezett (1-0). A hazaiak továbbra is gólveszélyesen játszottak, a 34. percben Del Piero csavart a bal alsó mellé, majd Kraszics lövését blokkolta Gillet kapus. A szünetre egygólos előnnyel, de tíz emberrel vonultak a Zebrák, ugyanis Vucsinics a 24. percben  előbb reklamálásért, majd a hosszabbításban egy felesleges becsúszásért megkapta második figyelmeztetését.

A folytatásban rögtön növelhette volna előnyét a Juventus, de Kraszics jobbról, éles szögből leadott lövése a kapufán csattant, a Bologna pedig kihasználta emberelőnyét, az 52. percben egy szöglet után Portanova bólintott a hálóba (1-1). Az egyenlítő találat után kissé leült a mérkőzés, a Juve kihúzta a végéig, és pontot mentett tíz emberrel, bár Vucsinics buta szabálytalansága nélkül jó esélyük lehetett volna a győzelemre.

Serie A, 4. forduló:
AC Milan-Udinese 1-1 (0-1)
Gólszerző: El Shaarawy (63.), illetve Di Natala (29.)

Cesena-Lazio 1-2 (1-0)
Gólszerző: Mutu (15.), illetve Hernanes (48. - tizenegyesből), Klose (54.)
Chievo-SSC Napoli 1-0 (0-0)
Gólszerző: Moscardelli (72.)

Fiorentina-Parma 3-0 (0-0)
Gólszerző: Jovetic (46., 81.), Cerci (61.)

Genoa-Catania 3-0 (2-0)
Gólszerző: Palacio (29., 34.), Constant (79.)

Juventus-Bologna 1-1 (1-0)
Gólszerző: Vucsinics (29.), illetve Portanova (52.)

Lecce-Atalanta 1-2 (1-1)
Gólszerző: Mesbah (26.), illetve Denis (3. - tizenegyesből, 56.)

Palermo-Cagliari 3-2 (2-0)
Gólszerző: Zahavi (1.), Bertolo (15.), Miccoli (76.), illetve Conti (84.), Nainggolan (90+1.)