Bogdán nem tudta megmenteni a vereségtől a Boltont

A Bogdán Ádámmal a kapuban felálló Bolton Wanderers 2-0-ás vereséget szenvedett a Norwich City vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának szombati játéknapján. Buzsáky Ákos egy kisebb sérülés miatt nem léphetett pályára a Queens Park Rangers együttesében, amely hazai környezetben ugyan vezetett a Wolverhampton ellen, ám a Djibrill Cissé kiállítása miatt emberelőnybe kerülő vendégek fordítottak és megnyerték a találkozót. A Gera Zoltánt és Fülöp Mártont foglalkoztató West Bromwich Albion 2-1-re kikapott a Swansea Citytől.

Bogdán Ádám ismét előnyt élvezett a rutinos Jussi Jääskeläinennel szemben, zsinórban nyolcadszor, a PL-ben ötöször védte a Bolton kapuját. Az első félidőt átaludta csapata a Norwich otthonában, Bogdánnak az első negyedóra végén Holt jobbra tartó lövését kellett védenie, majd Jackson kísérleténél hárított - a támadó egy perccel előbb egy hajszállal tévesztette el a kaput. A Wanderers legnagyobb helyzete a 43. percben volt, Petrov egy szöglet után centikkel tüzelt a keresztléc fölé.

A második félidőt is a Kanárik indították veszélyesebben, Holt lövésénél Ricketts mentett szögletre. A folytatásban Jackson éles szögből lőtt, Bogdán mentett, de a 69. percben már a kapus is tehetetlen volt a sokadik Norwich-helyzetnél, Surman első lövése még kijött a védőkről, majd másodszorra közelről lőtt a hálóba (1-0). A 85. percben Bogdán Martin lövését még fogta ugyan, de a kipattanót Pilkington a hálóba lőtte (2-0).

A Norwich 2-0-ra legyőzte a Boltont, de nem a magyar légióson úszott el Owen Coyle csapatának pontszerzése, Paul Lambert együttese egyértelműen jobb volt ezen a napon.

A Bogdán Ádámmal a kapuban felálló Bolton Wanderers 2-0-ás vereséget szenvedett a Norwich City vendégeként

A Queens Park Rangers-Wolverhampton mérkőzésen a hazaiaknál debütáló Bobby Zamorának 16 perc kellett a gólhoz, Cissé passzolt előre, Wright-Philips tovább sarkazott Zamorának, a csatár 12 méterről lőtt a kapu közepébe (1-0).

A 29. percben Fletcher szabadrúgása kevéssel szállt el a kapu bal oldala mellett, aztán a 33. percben a QPR másik új csatárszerzeménye, Djibrill Cissé is letette névjegyét, de Zamorával ellentétes módon: Roger Johnson kemény belépőjét zokon vette a francia, vállon majd nyakon ragadta ellenfelét, Mark Clattenburg pedig előhúzta a piros lapot zsebéből. A kiállítás után elszabadultak az indulatok, a játékvezető három sárgát is kiosztott a lefújásig.

A szünet után azonnal egyenlített Mick McCarthy csapata, Jarvist csak ímmel-ámmal támadták a védők a bal oldalon, a középpályás 13 méterről a hosszú felsőbe tekert (1-1). A folytatásban Fletcher fejese a felső lécen csattant, majd Anton Ferdinand mentett a gólvonalról. A 71. percben már vezetett a Wolves, a csereként beállt Doyle volt eredményes (1-2). A tíz emberrel küzdő QPR feltámadt a hajrára, Taarabt két lövését is nagy bravúrral fogta Hennessey, de a vendégek végül megőrizték előnyüket. A QPR ismét elszórakozott egy meccset, a Wolverhampton kilencmérkőzéses nyeretlenségi soorzata megszakadt a Loftus Roadon.

Buzsáky Ákos egy kisebb sérülés miatt kimaradt a londoniak keretéből.

A Sunderland James McClean góljával győzött a Stoke City otthonában, egymás után harmadik bajnokijukat is megnyerték a Fekete Macskák. A West Bromwich Fülöp Mártonnal a padon kapott ki a vendég Swansea-től, az Everton ikszelt Wiganben.

Premier League, 24. forduló:
Norwich City-Bolton Wanderers 2-0 (0-0)
gól: Surman (69.), Pilkington (85.)

Queens Park Rangers-Wolverhampton Wanderers 1-2 (1-0)
g: Zamora (16.), illetve Jarvis (46.), Doyle (71.)
kiállítva: Cissé (34., Queens Park Rangers)

Stoke City-Sunderland 0-1 (0-0)
g: McClean (60.)
kiállítva: Huth (45., Stoke City)

West Bromwich Albion-Swansea City 1-2 (0-0)
g: Fortune (54.), illetve Sigurdsson (55.), Graham (59.)

Wigan Athletic-Everton 1-1 (0-0)
g: Neville (76., öngól), illetve Anichebe (83.)

Arsenal-Blackburn Rovers 7-1 (3-1)
gól: van Persie (2., 38., 62.), Oxlade-Chamberlain (40., 54.), Arteta (51.), Henry (93.) illetve Pedersen (32.)
kiállítva: Givet (43., Blackburn Rovers)