Gólzáporral zárult a német szezon, kiesett a Köln, osztályozhat a Hertha

Négy gólt lőtt a bajnok Borussia Dortmund, a második Bayern München és a Bayer Leverkusen, de a többi pályán is potyogtak a gólok a Bundesliga 34., utolsó fordulójában.

Dortmund-Freiburg

A már bajnok Dortmund már az első félidőben gondoskodott arról, hogy szép ünnepe legyen a hazai szurkolóknak. Az 5. percben Blaszczykowski Gundogan passzával ment el a jobb oldalon, és onnan lőtt a kapuba. (1-0)

A 20. percben Lewandowski következett, ő Hummels előre ívelt labdáját vette le mellel, szépen megtartotta a védője mellett, majd elhúzta a kapus mellett is, és az üres hálóba passzolt. (2-0)

Ezen a napon a lengyelek vitték a prímet a Dortmundban, kicsivel később ugyanis Piszczek a jobb oldalon felment, beadása egy védőben, lövése Batz kapusban akadt el, de a lepattanó játékszert Lewandowski bekotorta. (3-0)

Még a szünet előtt duplázott Blaszczykowski is, ő egy indítás után átemelte a kifutó hálóőrt a tizenhatosnál, a labda pedig a kapuba hullott. (4-0)

A szünet után nem született gól, de a bajnok így is sima győzelemmel ünnepelt az utolsó fordulóban.

Thomas Müller örül a Köln-Bayern München mérkőzésen szerzett góljának a Bundesligában 2012-ben.

Köln-Bayern

Kölnben a hazaiaknak a kiesés szempontjából volt tétje az utolsó mérkőzésnek. A vendégek elsősorban a Bajnokok Ligája döntőjére készülnek, Jupp Heynckes ennek megfelelően állította fel a kezdőcsapatot, kihagyott mindenkit, aki eltiltás miatt ott nem játszhat.

Az erős felállás ellenére viszonylag sokáig tartott a Bajoroknak az első gólt megszerezni, a 34. percben Ribéry jobbról adott be, Müller a testével megszelidítette a labdát, majd a hálóba lőtt. (0-1)

A Köln nagyon passzívan játszott, de a második félidőt aktívabban kezdte. Ennek ellenére újabb Bayern-gól következett, az 52. percben Ribéry ezúttal balról passzolt középre, a védők, egészen pontosan Geromel pedig a kapiba szerencsétlenkedték a labdát. (0-2)

Két perccel később talán emiatt nem mertek belenyúlni Kroos lapos passzába, ami így akadálytalanul jutott el Robbenig, ő pedig a léc alá lőtt. (0-3)

Az Arsenalhoz távozó Podolski egy utolsót még villant, a bal oldalon elment Timoscsuk mellett, a beadását pedig Novakovic bepasszolta. (1-3)

A hajrában Müller még megszerezte a második gólját is, a Bayern tehát egy 4-1-es győzelemmel próbált a BL-döntőre, a Köln pedig megadta az esélyt a Herthának, hogy egy sikerrel elérje az osztályozót.

A Hertha BSC játékosai örülnek a Hoffenheim elleni mérkőzésen a Bundesligában 2012-ben.

Hertha-Hoffenheim

A berliniek megragadták a Köln - és a Bayern - által felkínált lehetőséget, Ben-Hatira szabadrúgásból érkező érintés nélkül került a kapuba a 14. percben. (1-0)

A Hoffenheim kissé furcsa módon emberhátrányba került a szünet előtt, Babel ugyanis a szándékosság legkisebb jele nélkül, de keményen felborított két ellenfelet, majd felállva egy harmadikat is fellökött a mellkasával. A játékvezető ezért két sárga lapot, így pirosat adott neki.

A Hertha a második félidőben nem sok helyzetet engedett a vendégeknek, de ők sem tudtak sok lehetőséget kialakítani. Az osztályozó kérdése aztán a 78. percben látszott eldőlni, amikor Ben-Hatira elé keveredett egy jobb oldali beadás, ő pedig kihasználta a ziccert. (2-0)

A Hoffenheim Compper révén szépített a hajrában, de túl sokat, pontot akartak a vendégek, akiktől Kraft kapus előre ment egy szöglethez a hosszabbításban, de a labda a berliniekhez került, Raffael pedig a kapuig mehetett a labdával, be is lőtte. (3-1)

A Hertha így meg tudta előzni a Kölnt, és osztályozót játszhat a bennmaradásért.

A VfB Stuttgart és a Wolfsburg játékosai küzdenek a két csapat mérkőzésén a Bundesligában 2012-ben.

Hajnal Tamás végigjátszotta a Stuttgart-Wolsfburg mérkőzést a hazaiaknál, és ő hagyta ki az első nagy helyzetet, de a vendégek kerültek előnybe az első félidőben Helmes révén Mandzukic jobb oldali passza után. (0-1)

A szünet után Russ is betalált, így már 2-0-ra vezettek a Farkasok, de a Svábok nagy hajrával fordítani tudtak. Előbb a csapatkapitány, Cacau, majd egy kavarodásnál Maza volt eredményes (2-2), majd a 79. percben a csereként beállt Traoré is megszerezte első gólját a szezonban a bal oldalról. (3-2)

A Stuttgart mögött a hetedik helyért volt nagy harc, amely azért ér Európa Liga-szereplést, mert a kupadöntőben szereplő Dortmund és Bayern is a BL-ben indulhat. A pozíciót a Hannover szerezte meg, miután hátrányból fordítva legyőzte az utolsó Kaiserslauternt (2-1), a Werder Bremen pedig ötgólos meccsen kikapott a Schalkétól hazai pályán (2-3).

Szalai Ádám végig a pályán volt a Mainzban a Mönchengladbach ellen, de együttese 3-0-ra kikapott a negyedik helyezettől. Stieber Zoltán nem került a mainzi keretbe.

34., utolsó forduló
1. FC Köln-Bayern München 1-4 (0-1)
gól: Novakovic (63.), illetve Müller (34., 85.), Geromel (52., öngól), Robben (54.)

Augsburg-Hamburger SV 1-0 (1-0)
gól: Koo (34.)

Borussia Dortmund-SC Freiburg 4-0 (4-0)
gól: Blaszczykowski (5., 39.), Lewandowski (20., 27.)

Hertha BSC-1899 Hoffenheim 3-1 (1-0)
gól: Ben-Hatira (14., 78.), Raffael (91.), illetve Compper (85.)
piros lap: Babel (42., Hoffenheim)

Hannover 96-1. FC Kaiserslautern 2-1 (1-1)
gól: Bugera (38., öngól), Ya Konan (71.), illetve De Wit (7.)

FSV Mainz 05-Borussia Mönchengladbach 0-3 (0-1)
gól: Reus (31., 61.), De Camargo (69.)

1. FC Nürnberg-Bayer Leverkusen 1-4 (0-2)
gól: Mak (58.), illetve Kiessling (7., 32., 89.), Schürrle (77.)

VfB Stuttgart-VfL Wolfsburg 3-2 (0-1)
gól: Cacau (73.), Maza (77.), Traore (79.), illetve Helmes (28.), Russ (60.)

Werder Bremen-FC Schalke 04 2-3 (1-1)
gól: Pizarro (41., 82.), illetve Draxler (30.), Huntelaar (65., 74.)