Magyar Kupa

A Kaposvár büntetőt hibázott, de így is nyert a Paks ellen

A Kaposvári Rákóczi 1–0-ra megverte otthon a Paksot a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A vendéglátók Bojan Pavlovics első félidőben szerzett találatával győzött.

A mérkőzést eldöntő találat a 24. percben esett, amikor Bojan Pavlovics Balázs Benjámin jobb oldali beadása után fejelt a kapuba. Az 53. percben egyenlíthetett volna a Paks: Vayer Gábor szabadrúgása elakadt a sorfalban, a kipattanót Böde Dániel középre adta, Montvai Tibor fejesét pedig a hazaiak kapusa mentette. A 69. percben Perics hibázott, amikor Pavlovics beadása után 9 méterről kapu mellé fejelt. Három perccel a vége előtt talán a továbbjutás is eldőlhetett volna, amikor Csehi Tamás buktatta Balázst a tizenhatoson belül, amiért büntetőt kaptak a hazaiak. Zahorecz Krisztián, aki magabiztos büntető-végrehajtónak számít, azonban hibázott, és Csernyánszki kiütötte a labdát a mezőnybe. Ezzel maradt az 1-0, és a Paks esélye, hogy kiharcolja a továbbjutást a visszavágón.

Kaposvári Rákóczi–Paks 1–0 (1–0)

Kaposvár. Vezette: Kassai

Kaposvár: Milinte – Okuka, Grúz, Zahorecz, Gujic – Hegedűs D., Pedro – Balázs B., Farkas Z. (Kulcsár K., 76.), Pavlovics – Perics. Vezetőedző: Sisa Tibor

Paks: Csernyánszki – Heffler T., Éger, Fiola, Csehi T. – Bartha, Sifter, Sipeki (Magasföldi, a szünetben), Báló (Vayer, a szünetben) – Böde, Montvai (Kiss T., 71.). Vezetőedző: Kis Károly

Gólszerző: Pavlovics (24.)