A United hozta a kötelezőt, a QPR döntheti el a bajnokságot

A Manchester United 2-0-ra diadalmaskodott az Old Traffordon a Swansea City felett az angol labdarúgó bajnokság 37., utolsó előtti fordulójában. A két manchesteri óriás továbbra is azonos ponttal áll, de a Citynek áll a zászló sokkal jobb gólkülönbsége miatt.

A Manchester United 2-0-ra diadalmaskodott az Old Traffordon a Swansea City felett az angol labdarúgó bajnokság 37., utolsó előtti fordulójában.

A Swansea-é volt az első helyzet a mérkőzésen, a 10. percben Dyer 17 méteres lövése ment kevéssel a kapu fölé. Ezután elkezdett nyomni a Manchester United, Evra próbálkozását, majd a kipattanóra érkező Rooney lövését Vorm védte. A 28. percig bírta a vendégcsapat a nyomást, Carrick lövésébe Scholes kapott bele, a labda a hálóban kötött ki (1-0).

Javier Hernández nagyon igyekezett, hogy megtörje március 18. óta tartó gólcsendjét, de nem a mexikói, hanem Ashley Young növelte az előnyt: a 41. percben balról lőtt a hosszú sarokba (2-0).

Az iram a második félidőben sem verte az eget, noha a Vörös Ördögökön érződött az akarás - komoly esély van rá, hogy rosszabb gólkülönbségükkel maradnak le az aranyéremről - de Chicharito egy-két méterről nem találta el a fejjel a kaput, Rooney 12 méterről, jobbról lőtt a jobb kapufa mellé. Közben a másik kapuban David De Gea mutatott be szép védéseket. Maradt a végére a 2-0 a Unitednek, Sir Alex Ferguson csapata hozta a kötelezőt, innentől a QPR kezében a sorsa. Buzsáky Ákos kiesés elöl menekülő csapatának City elleni bravúrja is kell a United bajnoki címéhez.

Premier League, 37. forduló:
Manchester United-Swansea City 2-0 (2-0)
gólszerző: Scholes (28.), Young (41.)

Korábban:
Queens Park Rangers-Stoke City 1-0 (0-0)
g: Cissé (90.)

Bolton Wanderers-West Bromwich Albion 2-2 (1-0)
g: Petrov (24., 11-esből), Jones (72., öngól), illetve Brunt (75.), Morrison (90.)

Aston Villa-Tottenham Hotspur 1-1 (1-0)
g: Clark (35.), illetve Adebayor (61., 11-esből)
kiállítva: Rose (49., Tottenham)

Fulham-Sunderland 2-1 (2-1)
g: Dempsey (12.), Dembele (35.), illetve Bardsley (34.)

Wolverhampton Wanderers-Everton 0-0

Newcastle United-Manchester City 0-2 (0-0)
gól: Y. Touré (70., 89.)

Szombaton játszották:
Arsenal-Norwich City 3-3 (1-2)
gól: Benayoun (2.), van Persie (72., 80.), illetve Hoolahan (12.), Holt (27.), Morison (85.)