Atlétikai vb

Meglepetés 400 méteren, egy 19 éves grenadai legyőzte Merrittet

• Vásárhelyi Tamás

A nagy esélyes LaShawn Merritt nem tudott győzni a világbajnokságon, a 400 méter előfutamában a világ idei legjobb idejét futó amerikai futót ugyanis a mindössze 19 éves Kirani James hajrázta le.

LaShawn Merritt (jobbra) és Kirani James , a férfi 800 méteres síkfutás döntőjében a tegui atlétikai világbajnokságon.
A tegui atlétikai világbajnokság negyedik napjának utolsó döntőjében, a férfi 400 méteres síkfutásban az amerikai LaShawn Merritt volt az esélyes. A 21 hónapos eltiltása után augusztus elején visszatérő olimpiai és világbajnok Merritt az előfutamban a világ idei legjobb eredményével (44,35) jutott tovább, amivel jelezte, hogy a sérült honfitárs, Jeremy Wariner távollétében ő lehet az aranyérem várományosa.

Merritt a négyes pályán futva jól kezdte a döntőt, 200-nál azonban nem volt nagy előnye. A célegyenesbe fordulva Merritt vezetett ugyan, de mellette az ötös pályán hatalmasat hajrázott az ifjúsági világbajnok grenadai Kirani James, aki az utolsó negyven méteren megelőzte az amerikait, és 44,60-nal - új egyéni csúccsal - világbajnok lett, három századdal megelőzve Merrittet. A 19. születésnapját csütörtökön ünneplő esztendős tehetség tavaly a magyar - a vb-t most kihagyó - Deák Nagy Marcell előtt nyerte meg az ifjúsági világbajnoki címet, most pedig a felnőttek között sem talált legyőzőre. A bronzérmet a belga Kévin Borlée szerezte meg végül 44,90-es eredménnyel.