Férfi kézilabda Eb

Szlovénia ellen sem volt meg a fordulatszám, oda az elődöntő

A magyar férfi kézilabda-válogatott Szlovénia ellen folytatta a szereplését az Európa-bajnokságon. A Mocsai-csapat egy győzelemmel, esetleg egy döntetlennel tarthatta volna életben a továbbjutási reményeit. Sajnos az Izland ellenihez hasonlóan nem tudott felpörögni az együttes, kihagyta az esélyeit, így vereséget szenvedett, és már nem juthat elődöntőbe.

Az első percekben - már-már szokásosan - lassan játszottunk, Szlovénai került előnybe. A feltámadás a spanyolok és a franciák elleni meccshez hasonlóan menetrendszerűen jött, a 8. percben 3-3-ra álltunk.

Ezt követően azonban elkövettünk néhány hibát, többek között kettős emberhátrányba kerültünk, így az ellenfél háromgólos különbséget alakított ki. Ezt az első játékrész hajrájáig tartani is tudta, de az utolsó percekben Putics és Ancsin vezetésével újra feljöttünk, és egy találat volt a két csapat között. (14-13)

Két kapusunk összesen négy lövést fogott Szlovénia ellen - Fotó: AFP

A bosszantó az volt, hogy csak a görcsös akarás látszott a csapaton, a tűz nem. A védekezésben sok volt a hiba, de amikor a fal összeállt, kapusteljesítmény akkor sem volt mögötte.

Aztán a második félidőt hiába kezdtük mi, elszórtuk a labdát, ahogy a következő percekben még sokszor, és elúszni látszott a mérkőzés. A 38. percben 20-14 volt az állás, és kisvártatva a védelem talán legfontosabb tagja, Ilyés Ferenc megkapta a harmadik két perces kiállítását, így kiszállt a mérkőzésből.

Ezt követően még nagyobbak lettek a lyukak a falban, és a kapusteljesítmény továbbra sem javult fel. Így hiába szórta a gólokat elöl Putics és Krivokapics, a hátul elkövetett hibák miatt nem sikerült a felzárkózás. Amikor az egyébként szintén csak közepesen játszó szlovénok hibáiból megkaptuk a lehetőséget, akkor is kapkodtunk, és Skof kapust tettük naggyá.

Ennek ellenére egy gólig sikerült visszajönnünk, de az ellenfél részéről egy jó ütemű időkérés elég volt, hogy újra a kezébe vegye az irányítást. A kapkodó végjátékban már nem volt valódi esélyünk a pontszerzésre, és 32-30-as vereségünk azt jelenti, hogy Horvátország Spanyolország után már biztosan elődöntős, sőt, Szlovénia is megelőzött minket a középdöntős csoport tabelláján.

Középdöntő, II csoport
Magyarország-Szlovénia 30-32 (13-14)
Újvidék, Spens Aréna, 6000 néző, v: Geipel, Helbig (német)
Magyarország: Putics 7, Császár 5/1, Krivokapics 4, Iváncsik G. 3, Mocsai 2, Harsányi 2, Zubai 2, Ancsin 2, Ilyés 1, Szöllősi 1, Laluska 1, Fazekas, Mikler, Nagy K., Schuch
Szlovénia: Gajic 13/4, Dolenec 5, Zorman 3, Miklavcic 3, Dobelsek 2, L. Zvizej 2, Mackovsek 2, Spiler 1, M. Zvizej 1, Pucelj, Skube, Skof, Prost, Gaber
6. Izland 4 1 0 3 114-117 2

Vége a mérkőzésnek, 32-30-as vereségünk azt jelenti, hogy már nem juthatunk elődöntőbe.

60. perc: Időntúli szlovén szabaddobással ért véget a meccs, nem dobták kapura.

60. perc: Megszereztük a labdát, Császár indult, és a bal felsőbe lőtte. 30-32

60. perc: Skof védte a gyors magyar lövést.

59. perc: Skube újabb szlovén büntetőt harcolt ki. Gajic kapufára pattintott.

59. perc: Császárra fújtak belemenést. Gyakorlatilag vége.

58. perc: Elszórtuk a labdát, Gajic indult, Fazekas védett.

57. perc: Passzívba kergettük a szlovéneket, de nem lőttek, hanem Zormanhoz játszottak, aki hetest harcolt ki. Gajic újabb gólja. 29-32

57. perc: A hetedik Putics-gól átlövésből. 29-31

57. perc: Pucelj kapott két percet.

56. perc: Gajic a lécre lőtt, visszapattant hozzá a labda, és belőtte. 28-31

56. perc: Fazekas a kapuban, védett, de hetes.

55. perc: Lépés miatt a miénk a labda, Putics bement a bal oldalon, megint belőtte. 28-30

54. perc: Harsányi hetest kapott, Császár belőtte. 27-30

54. perc: Skube hetest harcolt ki, Gajic belőtte. 26-30

53. perc: Miha Zvizej beállóban befordult, és belőtte. Gyorsan előttük a labdát. 26-29

53. perc: Császár lövését fogta a szlovén kapus.

52. perc: Putics átlövését blokkolták, ketten indultek a szlovénok, Gajic fejezte be az akciót. 26-28

52. perc: Mikler másodszor tudott védeni.

51. perc: Mocsai Lajos támadásban egyszerű, páros kapcsolatokra épülő játékokat kért.

51. perc: Boris Denic időt kért.

51. perc: Laluska labdát szerzett, Harsányihoz passzolt, ő Iváncsikhoz, aki belőtte. 26-27

50. perc: Dolenec középen tört be, ahogy Krivokapics is, mindketten belőtték. 25-27

49. perc: Szöllősi szerzett labdát, nem tudtunk gyorsan támadni, de Krivokapics végül a szélen bement, és belőtte. 24-26

49. perc: Gajic kilencedik gólját lőtte, de Putics gyorsan válaszolt. 23-26

48. perc: Szöllősi kapott remek bejátszást Krivokapicstól, belőtte. 22-25

48. perc: Luka Zvizej a bal szélről lőtt gólt. 21-25

47. perc: Putics alsó lövése a jobb alsóban kötött ki. 21-24

46. perc: Zorman bement középen, a bal alsóba lőtt, Mikler hozzáért. Nincs kapusteljesítmény. 20-24

46. perc: Krivokapics alsó lövése a kapufáról jött ki.

45. perc: Iváncsik újra labdát lopott, de Skof kezére lőtt. A kapus szerint az alapvonalon ment ki a labda, a játékvezetők szerint az oldalvonalon, miénk a játékszer.

45. perc: Labdaszerzés után lerohantunk, Laluska ért oda, belőtte a ziccert. 20-23

44. perc: Putics keresztülugrott falon, és a kapu bal oldalába pattintott. 19-23

44. perc: Rossz csere miatt Spiler kapott két percet, miénk a labda.

44. perc: Iváncsik szerzett labdát, majd Harsányi ment be a szélen, de Skof megint védett.

43. perc: Putics szép gólt szerzett átlövésből. 18-23

43. perc: Krivokapics bement beállóba, labdát kapott volna, de szabálytalankodtak vele szemben, sima szabaddobás.

42. perc: Dolenec előtt megnyílt a fal, újabb gól. 17-23

41. perc: Gajic volt eredményes, majd Krivokapics a szélről lőtt gólt. 17-22

40. perc: Harsányi bement a szélen, Skof kezével együtt lőtt gólt. 16-21

40. perc: Gajic ugrott be a bal szélről, hetedik gólját lőtte. 15-21

39. perc: Ilyésre határesetben ráfújták a harmadik két percet, számára vége a meccsnek.

39. perc: Krivokapicsnak megadták a helyet a jobb oldalon, betört, és a jobb felsőbe lőtt. Nagyon kellett már. 15-20

38. perc: Császár alsó lövése blokkról ment a lécre, Gajic indult, újabb gól. 14-20

37. perc: Szabálytalan zárás miatt hozzánk került a labda.

36. perc: Remek bejátszás után Zubai lövését védte Skof.

36. perc: Elszórták a labdát a szlovénok, de Ilyésre belementést fújtak, Luka Zvizej indult, és gólt szerzett. 14-19

35. perc: Nagy átlövését blokkolták, Skofhoz pattant a labda.

35. perc: Gaber Zubait rántotta le, két percet kapott.

35. perc: A szlovénok szépen középre húzták a falunkat, Gajic kapott labdát, és belőtte. 14-18

34. perc: Ancsin kezéből kicsúszott a labda.

33. perc: Gajic gyors gólt szerzett. 14-17

33. perc: Ancsin lövése a felső lécről pattant Nagy Kornélhoz, majd Császár lövését védte Skof.

32. perc: Dolenec Fazekas lábai között lőtt gólt. 14-16

32. perc: A visszarendeződésnél Putics két percet kapott.

32. perc: Császár átlövésből nagyon meglepte Skofot. 14-15

31. perc: Dolonec középen, talpról lőtt gólt. 13-15

31. perc: A mieink kezdték a második félidőt, Ancsin lövését Skof védte. Császár közben nagy pofont kapott.

Már-már szokásossá vált, hogy az első öt percben kicsit elengedjük az ellenfelet, és most is ez történt. Utána jött is a szokásos lendület, de sok ziccert hagytunk ki, ráadásul egy kettős emberhátrányt is át kellett (volna) vészelnünk. Szlovénia ennek - valamint Mikler visszafogott kapusteljesítményének - köszönhetően került előnybe, de a félidő vége már a magyar válogatotté volt. Schuch beállásával feszesebbé vált a védekezés, és Putics valamint Ancsin is lőtt két-két szép gólt. A hátrány így egy gól, de mindenképp jobban fel kell pörögni a mieinknek.

30. perc: Ancsinnak még volt ideje egy nagy bombára, így 13-14-gyel ért véget a félidő.

30. perc: Hosszú időn keresztül támadtak a szlovének, majd passzív helyzetből Mackovsek lőtt gólt. 12-14

28. perc: Dolenec talpról lőtt Fazekas kapuja mellé, majd Ancsin pattinott a másik hálóba. 12-13

28. perc: Mocsai lövését védte Skof.

28. perc: Dolenec átlövése a bal alsóban kötött ki. 11-13

27. perc: Boris Denic kért időt.

27. perc: Iváncsik mehetett be a bal szélen, és a lábait összezáró Skofnak tudott egy köténygólt lőni. 11-12

26. perc: Dobelsek magára rántotta Mocsait, két percet kapott érte.

26. perc: Fazekas állt a magyar kapuba, de még csak egy szabaddobást végzett el az ellenfél belemenése után.

25. perc: Harsányi csípőn lőtte Skofot, bedobás, majd Putics a kispadról érkezve lendületből lőtt gólt. 10-12

25. perc: A kapitány azt emelte ki játékosainak, hogy a kapussal szemben várjanak ki, mert mindig emeli az egyik lábát. A védekezés kapcsán azt kérte, hogy senki ne maradjon egyedül.

25. perc: Pontatlan szlovén lövés után miénk a labda, Mocsai Lajos időt kért.

25. perc: Iváncsik befutott beállóba, megkapta Császártól a labdát, Skof azonban hetedszer védett.

24. perc: Miklavcic betört, a jobb alsóba pattintott. 9-12

23. perc: Ilyés képen törölte ellenfelét, két perc.

23. perc: Ilyés blokkjáról ment ki a labda sarokdobásra.

22. perc: Mocsai középen ment fel, és a bal felsőbe lőtt nagy gólt. 9-11

22. perc: Harsányi eladta a labdát, Dobelsek indult, és zicerből lőtt gólt. 8-11

21. perc: Miklavcic telibe találta Miklert, aki talán először védett a meccsen.

20. perc: Bal oldali átlövésből szereztek újabb gólt a szlovének, Császár pedig betörésből szépített. 8-10

19. perc: Újra labdát szereztünk, Harsányi indult, a szembe kerülő védőről lefordult, és belőtte a hosszú alsóba. 7-9

19. perc: Putics lövése kijött a kapusról, de Zubai összeszedte a labdát, és belőtte. 6-9

18. perc: Ilyés lövését védte Skof, Gajic pedig harmadik gólját szerezte, ezúttal a szélről. 5-9

17. perc: Miklavcic a jobb oldalról indulva lőtt a jobb alsóba. 5-8

17. perc: Zubai kapott jó bejátszást, be is lőtte a vonalról. 5-7

17. perc: Harsányi megint a szélről próbálkozott, Skof lábáról az oldalvonalon túlra ment a labda.

16. perc: Mackovsek ugrott be a bal oldalon, és a bal alsóba lőtt. 4-7

16. perc: Császár belemenése miatt az ellenfélé a labda.

15. perc: Pucelj masszírozta meg Ilyés lépét, két percet kapott.

14. perc: Pontatlan szlovén lövés után miénk a labda.

14. perc: Ilyés labdát szerzett, és végigvitte, belőtte. 4-6

13. perc: Harsányi került helyzetbe a jobb szélen, de Skof két kézzel védett.

13. perc: Dolenec Zubait verte fejbe, két percet kapott.

12. perc: Spiler bement a lyukas falon, és ziccerből lőtt gólt. 3-6

11. perc: Putics kényszerhelyzetben lőtt, de Skof védett.

10. perc: A szlovén beálló kezéről ment ki a labda, mégis az övéké maradt. Dolenec betörésből lőtt a bal alsóba, közben Zubai pofont vágta, és őt is kiküldték. Kettős emberhátrány. 3-5

10. perc: Ilyés Ferenc kapott két percet.

10. perc: Mocsai belemenése miatt elvesztettük a játékszert.

9. perc: Császár remek passzcsel után ment befelé, de megfogták a kezét lövés közben. Miénk a labda.

8. perc: Zorman hetest harcolt ki, Gajic ezt is belőtte. 3-4

8. perc: Császár ütemtelen pattintása ért gólt. 3-3

7. perc: Zorman a bal oldalon Mocsai szorításában is a kapu bal oldalába tudott lőni. 2-3

7. perc: Szabálytalan zárás miatt elveszítettük a labdát.

6. perc: Luka Zvizej lőtt kapu fölé.

6. perc: Remek labdaszerzés után indultunk, Iváncsik Gergő kicsit nehéz labdát kapott, de összeszedte, és bevágta. 2-2

5. perc: Császár lövése mindkét kapufát érintette, és kifelé jött.

4. perc: Zorman Laluska mellett be tudott törni, és a bal felsőbe lőtt. 1-2

4. perc: Passzívba kényszerítettük az ellenfelet, de egy szabálytalanság után náluk maradt a labda.

3. perc: Ilyés lövőhelyzetbe került, de a kapu fölé pattintott a bal oldalról.

2. perc: Mocsai mellett hetest harcoltak ki a szlovénok, amit Gajic belőtt. 1-1

2. perc: Mocsai Tamás szerezte a mérkőzés első gólját átlövésből. 1-0

1. perc: Szlovénia kezdte a mérkőzést, és egy szabálytalanság miatt elvesztették a labdát.

20:05 - Horvátország hét góllal legyőzte Franciaország válogatottját, így jelenleg hárompontos előnyben van a mieink előtt. Ennek a csökkentéséhez nyerni kellene Szlovénia ellen, a továbbjutáshoz pedig szerdán a horvátokat is meg kell verni.

Magyarország-Szlovénia
Újvidék, Spens Arena, 6000 néző; vezetik: Geipel, Helbig (németek)
Magyaroszág: Fazekas, Mikler (kapusok), Ilyés, Szöllősi, Császár, Mocsai T., Iváncsik G., Harsányi, Putics, Krivokapics, Laluska, Nagy K., Vadkerti, Zubai, Schuch, Ancsin
Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos
Szlovénia: Skof, Prost (kapusok), Miklavcic, Dobelsek, Pucelj, Brumen, Bezjak, Dolenec, Skube, Spiler, Zvizej M., Zvizej L., Gaber, Zorman, Mackovsek, Gajic
Szövetségi kapitány: Boris Denic