London 2012

A pocsék helyzetkihasználás okozta Drávuczék vesztét

• MTI/63.hu

A magyar női vízilabda-válogatott harmadik csoportmérkőzésén Spanyolországgal nézett szembe. Merész András rengeteg hibával játszó csapata végig hátrányban játszva kétgólos vereséget szenvedett, így egy győzelemmel és két vereséggel zárta a csoportkört.

Drávucz Rita és társai ezen a meccsen tudásuk alatt teljesítettek

Merész András együttese - amely hétfőn kikapott az amerikaiaktól, szerdán viszont legyőzte a kínaiakat - a mérkőzés jelentős részében hátrányban volt, az utolsó pillanatban támadhatott volna az egyenlítésért, ám a játékvezetők megfosztották ettől a lehetőségtől.

Magyar szempontból remekül indult a meccs, hiszen Bujka Barbara hamar betalált, majd az egyenlítést követően Drávucz Rita, a csapatkapitány módosította 2-1-re az állást. A folytatásban azonban fordítottak a spanyolok, s bár Bujka egalizált, a második negyedet a rivális kezdhette előnyben (4-3).

Felzárkózás helyett azonban dermesztő percek következtek: az ibériaiak 6-3-ra elhúztak. Antal Dóra révén indult a visszazárkózás, a triplázó Buja jóvoltából pedig már csak egyetlen találatnyi volt a különbség (6-5). Az egyenlítés azonban nem jött össze, a nagyszünetben a spanyolok 7-5-re vezettek.

A spanyol Maica Garcia egy gólig jutottA harmadik negyed is rosszul indult (8-5), ekkor azonban Antal Dóra alaposan beszállt a gólgyártásba, és az ő megoldásai nyomán lett 8-6, 9-7, majd 10-8 - "oda". Egygólnyira azonban nem tudott feljönni a magyar csapat, sőt a negyedik negyed elején megint hárommal léptek meg a spanyolok (11-8).

Ám még nem volt vége. Előbb Keszthelyi Rita bombázott kétszer is a rivális kapujába (11-9, 12-10), majd Czigány Dóra szépített az utolsó percben 12-11-re. Még maradt volna idő a döntetlenre is, de a magyar esély elszállt. A spanyolok az utolsó pillanatban még eredményesek voltak, ez azonban már nem osztott, nem szorzott, nyert a hispán alakulat.

A magyar válogatott így a negyeddöntőben a B jelű kvartett második helyezettjével, az orosz vagy ausztrál csapattal találkozik majd a vasárnapi negyeddöntőben.

"Nagyon fontos lenne, hogy ne kerüljünk két-háromgólos hátrányba, mert lélekben, stresszben felőröl minket - nyilatkozta Merész András szövetségi kapitány. - Amikor pedig végre feljövünk rájuk, belátható távolságba kerülünk, simán hagyjuk őket elmenni megint. Mindegy, ki lesz a következő ellenfél, ez nem kívánságverseny, aki a negyeddöntőben nyer, az játszik éremért. Lelki problémáink vannak, azokat kell most megoldani."

London 2012
Spanyolország-Magyarország 13-11 (4-3, 3-2, 3-2, 3-4)
Vízilabdacsarnok, 5000 néző, vezette: Massimiliano Caputi (olasz), Szvetlana Dreval (orosz)
Magyarország: Bolonyai Flóra - Czigány Dóra 1, Antal Dóra 4, Kisteleki Hanna, Szücs Gabriella, Takács Orsolya, Drávucz Rita 1, Keszthelyi Rita 2, Tóth ldikó, Bujka Barbara 3, Csabai Dóra, Menczinger Katalin, Gangl Edina (kapus)

A spanyol góldobók: Espar Llaquet 3, Ortiz Reyes, Pena Carrasco, Pareja 2-2, Meseguer Flaque, Garcia, Lopez Ventosa, Tarrago Aymarich 1-1

Vége a mérkőzésnek!

8. perc: A slusszpoén a spanyoloké: a vége előtt három másodperccel Llaquet állítja be a végeredményt. 13-11

8. perc: Amint játékba hoztuk volna a labdát, a bírók kontrafaultot fújnak....

8. perc: Húsz másodperc maradt még a mérkőzésből, amikor megszereztük a labdát. Merész Andárs azonnal időt kér.

8. perc: Némi szerencsével Czigány Dóra izgalmassá teszi a hajrát. 12-11

7 perc:Keszthelyi lemásolja előzőt találatát, de ez már késő hajrának bizonyul. 12-10

7. perc: A játék folytatódik és a mérkőzés eldőlt: Tarrado kegyetlenül értékesíti az előtte adódó lehetőséget. 12-9

6. perc: Spanyolok támadhatnak emberelőnyben, majd a szövetségi kapitány időt is kér. Érdekes közjátéknak lehetünk szemtanúi: az olasz játékvezető piros lappal jutalmazza Miguel Ocát, a spanyolok szövetségi kapitányt.

6. perc: Keszthelyi egy emberelőnyös helyzetet végre gólra vált. 11-9

5. perc: Hiába szerzünk labdát, az indítás pontatlan...Egyre bosszantóbbak ezek a hibák, a mérkőzés már nem lehet a miénk.

5. perc: Tóth Ildikó átlövése sem vezet eredményre, kezdünk fáradni...

4. perc: Drávuczra nem lehet ma ráismerni, ziccerből sem meri elvállalni a lövéseket.

3. perc: Bujka lő méterekkel fölé, de a másik oldalon a spanyolok is elrontják a maguk offenzíváját.

2. perc: Villámgyorsan büntet az ellenfél: Pareja üresen maradt, majd a kapuba bombázott. 11-8

2. perc: Jó védekezés, blokkoljuk az átlövést. A másik oldalon újabb emberfóros szituációt rontunk el. Így nehéz lesz...

1. perc: Emberelőnyben Antal Dóra lövi harmadik gólját. 10-8

1. perc: Garcia szabálytalankodott, mi jöhetünk.

1. perc: Négyből négy - Pareja ismét leússza Drávucz Ritát.

Ebben a negyedben négy emberelőnyünk volt, de egyetlen egyet sem tudtunk kihasználni. Ezt a luxust ez ellen a spanyol csapat ellen nem engedhetjük meg. Kisebb fajta csodára lenne szükségünk ahhoz, hogy megfordítsuk a találkozót.

Vége a harmadik negyednek!

8. perc: Gangl Edina véd egy átlövést, majd az utolsó másodpercekben emberelőnyben támadhattunk, de ezúttal sem sikerült kihasználni a lehetőséget.

7. perc: Fórban támadhattunk, Keszthelyi azonban hiába játszotta magát teljesen tisztára, Ester kapus óriási bravúrral hárít.

7. perc: Tóth Ildikót szórják ki, Lopez pedig némi szerencsével, két kézben megpattanó lövéssel szerzi a 10. spanyol gólt. 10-7

6. perc: Szabaddobás után felső kapufát találjuk el, a kipattanó nem a miénk.

5. perc: Elhibázott, lövés nélküli támadásunk után a spanyolok bejátszása sem sikerült.

4. perc: Espar Llaquet egy védekezési hibát kihasználva növeli kettőre az előnyt. 9-7

4. perc: Fórban támadva, Antal Dóra pattintja be a hálóba a labdát. 8-7

3. perc: Drávucz bejátszása Bujkának nem volt jó, elveszítjük a labdát. Pareja bombáját Gangl Edina védi, majd kapusunk nem sokkal később ismét túljár a spanyol eszén.

2. perc: Takácsot küldik ki, Lopez kapufája után viszont marad a spanyoloknál a labda, szerencsére támadófaultot fújnak ellenük.

2. perc: Szűcs bejátszása nem jó Bujkának, jöhetnek a hispánok.

1. perc: Emberfórt kapunk mi is, ezúttal szépen járattunk végig a labdát, Antal Dóra pedig bevágja. 8-6

1. perc: Emberhátrányba kerülünk, Lopez pedig a kapás oldalról eredményes. 8-5

1. perc: Pareja harmadik alkalommal is megnyeri a ráúszást.

Nem a mi kedvünk szerint alakul a találkozó, a spanyol csapat jól vízilabdázik, lényegesen kevesebb hibát vét mint a magyar. Merész András együttese emberelőnyös szituációt nem használja ki megfelelő hatékonysággal, így a félidőben kétgólos a mieink hátránya.

Vége a mérkőzés második negyedének, következik a nagyszünet.

8. perc: Kiállítást kaptunk a vége előtt 10 mp-el, Bujka Barbara közelről Ester kapusba bombázott.

7-8. perc: Elkapkodott emberelőnyös lehetőség a mienk neve mellett, a spanyol Pena egy extrával meglepi a magyar védelmet. 7-5

6. perc: Elpazarolt támadás után Bolonyai védi Pareja lövését.

6. perc: Jó védekezés a mieink részéről.

5-6. perc: Bujka emberelőnyből kapufát pattint, a kipattanó azonban a miénk lett. Az újra kezdett támadásból Bujka csavar góllal szépít! 6-5

5. perc: Csabai próbált megúszni, de Miranda Dorado utolérte és leszerelte.

5. perc: Emberelőnyös szituáció után Antal Dóra lövi ki a hosszú felsőt. 6-4

4. perc: Drávucz éles szögből nem tud túljárni Ester eszén.

Merész András időt kér.

2-3. perc: Elválasztják a labdától Tóthot a védők - méghozzá szabályos körülmények között. Szűcsöt kiszórják, a helyéről pedig Garcia megszerzi a hatodik spanyol találatot. 6-3

2. perc: Ortiz átlövésből kettőre növeli a spanyolok előnyét. 5-3

2. perc: A támadóidő lejárta miatt kényszerhelyzetből kellett Kistelekinek lőnie.

1. perc: Pareja újra elhozza a labdát, első akciójukból a spanyolok kapufát szereztek.

A játékvezetőkre nem lehet panaszunk, de a spanyolok támadójátéka így is hatékony. A mienk kicsit pontatlanok egyelőre, Szűcs Gabi három rontott lövése meglátszik az eredményen.

Vége az első negyednek!

8. perc: Gyenge, elkapkodott támadást vezettünk a játékrész végén, Pareja kis híján egész pályáról szerzett gólt.

8. perc: Technikai hiba elöl, visszaúszás küzben kiállítás, Meseguer gyorsan kihasználja a fórt. 4-3

7. perc: Védőink tüntették el Martinezt, de szerencsére nem fújta semmit.

7. perc: Újabb támadószabálytalanság spanyol részről, Szűcs Gabinak harmadszor sem jön össze - ezúttal is kapufát találja el.

6. perc: Szabálytalannak látták a spanyol centert, majd emberelőnyben támadhattunk, de Szűcs Gabit leblokkolták a spanyol védők.

5. perc: Emberfórban támadhattunk, Szűcs kapufája visszapattant a mieinkhez, majd egy gyors passz után Bujka közelről egyenlít. 3-3

5. perc: Ötméteres kaptak a spanyolok: Pareja bepattintja a büntetőt. 3-2

4. perc: Spanyol-kiállítás után Antal Dóra bombázott kapura, de a Ester kapus hárítja a középre tartó löketet.

3. perc: Drávucz Rita szép gólja után visszavesszük a vezetést, de Llaquet gyorsan egalizál. 2-2

London 2012
Pars Krisztián második kísérletére kvalifikálta magát a döntőbe!

3. perc: Antal Dóra kiállítása után egyenlítenek a spanyolok. 1-1

2. perc: Bujka Barbara centerből megszerzi a vezető gólunkat. 0-1

2. perc: Drávucz bejátszása pontatlan, a másik oldalon kontrafaultot fújnak az olasz bírók.

1. perc: Azonnal emberhátrányba kerülünk, de a falból leadott lövést Bolonyai könnyedén fogja.

1. perc: A spanyolok nyerték az első ráúszást, így ők vezethetik az első támadást.

15:08 - Az olimpia felkészülésének jegyében a két csapat találkozott a Margitszigeten is két héttel ezelőtt. Akkor a mieink 10-6-ra diadalmaskodtak, a mérkőzés után a válogatott tagjaival beszélgettünk.

15:04 - Merész András lányai az első fordulóban egy góllal alulmaradtak az USA-val szemben, majd egy szoros találkozón legyőzték Kínát.

15:03 - A spanyolok eddig egy győzelmet és egy döntetlent tudhatnak magukénak: a kínaiakat 11-6-ra verték, míg a világbajnok amerikaiakkal 9-9-es döntetlent játszottak.

15:02 - Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés!