Roland Garros

Isner 76 játék után bukta el a Matthieu elleni meccset

A francia Paul-Henri Mathieu közel hatórás maratoni csatában győzte le az amerikai John Isnert a Roland Garros férfi egyesének második fordulójában.

John Isner ezúttal elveszítette a maratoni döntő szettet

A hazaiak játékosa sérülés miatt közel két évet volt kénytelen kihagyni a francia nyílt bajnokság előtt, de a csütörtökön aratott győzelme után talán úgy volt vele, hogy megérte a rengeteg fáradozás.

A két játékos valamivel csütörtök délután fél négy körül kezdett el bemelegíteni, majd a találkozót valamivel este kilenc óra után fejezték be.

A nyitójátszmában mindkét versenyző elveszítette egyszer a saját adogatását, így végül rövidítésre került sor, amit 7-2 arányban az amerikai nyert meg.

Az elveszített első szett után Mathieu fokozatosan vette át a játék irányítását, majd 5:4-es vezetésnél sikerült is elvennie ellenfele adogatását. A harmadik szettben is a francia volt a jobb, a közönség hathatós buzdítása közepette közel egy óra játék után át is vette a vezetést. A negyedik játszmára azonban szemmel láthatóan elfáradt, Isner 2:1-es vezetésénél fogadóként tudott játékot nyerni, a brékelőny számára pedig már félsikert jelentett.

A mindent eldöntő ötödik játszmában aztán mindkét játékos úgy vigyázott a saját szervájára, mint egy hímes tojásra, ennek következményeként pedig egy történelmi találkozó kerekedett az összecsapásból. Ugyan Mathieu-nek egy ízben három, egyszer pedig két meccslabdája is volt Isner adogatásánál, de a hórihorgas amerikai könnyedén hárította ezeket a veszélyeket. Már két és fél órája gyűrték egymást az ötödik felvonásban, amikor 17:16-os Mathieu vezetésnél a francia fogadóként 40:15-ös előnyre tett szert, és ugyan Isner még az egyik támadást visszaverte, a másodiknál labdamenetbe bonyolódott, majd egy tenyeres keresztet elrontott - így Mathieu 5 óra 44 perc után magasba emelhette a kezét.

A franciának 21 fogadóelőnye volt a találkozó során, de négyet sikerült kihasználnia - igaz Isnerrel szemben már ez is megsüvegelendő teljesítmény.

Isnernek volt már egy maratoni hosszúságúra nyúló Grand Slam-versenye, 2010 nyarán Wimledonban a szintén francia Nicolas Mahut múlta felül, egy három napig tartó, tizenegy óra és öt percnyi játék után döntő szett 70-68-ra végződő mérkőzésen.

eredmények
Tipszarevics (szerb, 8.)-Chardy (francia) 7:6 (7-4), 6:1, 7:5
Mathieu (francia)-Isner (amerikai, 10.) 6:7 (2-7), 6:4, 6:4, 3:6, 18:16
Gasquet (francia, 17.)-Dimitrov (bolgár) 5:7, 7:5, 6:2, 6:3
L. Mayer (argentin)-Kohlschreiber (német, 24.) 7:6 (7-5), 7:6 (7-4), 7:5
Benneteau (francia, 29.)-Turszunov (orosz) 6:4, 6:4, 6:4
Schwank (argentin)-F. Mayer (német, 32.) 2:6, 6:3, 6:4, 7:6 (7-4)
Ferrer (spanyol, 6.)-Paire (francia) 6:3, 6:3, 6:2
Monaco (argentin, 13.)-Rosol (cseh) 7:6 (7-4), 6:0, 7:6 (7-5)
Peng Su-aj (kínai, 28.) - Dominguez-Lino (spanyol) 6:4, 6:3
Rus (holland)-Razzano (francia) 6:3, 7:6 (7-3)
Bratcsikova (orosz)-Feuerstein (francia) 3:6, 6:3, 7:5

Az Eurosport és a Hatharom.hu közös játéka!
Nyerd meg Rafael Nadal teniszfelszerelését!
A Roland Garros ideje alatt minden nap közzéteszünk egy tenisz vonatkozású kvízkérdést. Neked nincs más dolgod, mint tippelni, és máris ott a lehetőség, hogy nyerj velünk.
Részletekért kattints ide!
A főnyeremény egy Rafael Nadal teniszfelszerelés (a Nike 2012-es modelljei):
Rafael Nadal baseball sapka, Rafael Nadal tenisz cipő, Rafael Nadal melegítőfelső, Rafael Nadal tenisz póló, Rafael Nadal tenisz rövidnadrág, Rafael Nadal teniszütő (Babolat). A nyertes a felszerelés mellett öt óra ingyenes teniszoktatásban is részesül Csurgó Virág jóvoltából a Kőér Tenisz Klubban.