EURO 2012

Újabb spanyol győzelem, nehéz helyzetben a csehek

A már csoportelső - és címvédő - Spanyolország magabiztos 2-0-ás győzelmet aratott Csehoszág otthonában az Európa-bajnoki selejtezősorozat I-csoportjában. A csehek a vereséggel nehéz helyzetbe kerültek, a szombati, Liechtenstein-Skócia mérkőzés eredményétől függ a sorsuk.

A már csoportelső - és címvédő - Spanyolország magabiztos 2-0-ás győzelmet aratott Csehoszág otthonában az Európa-bajnoki selejtezősorozat I-csoportjában

A 7. percben Xavi indította Juan Matát, aki 14 méterről helyezett csapattársa, Petr Cech kapujába (0-1). A 23. percben már kettővel mentek a spanyolok, Silva passzolt a kapu előterében álló Xabi Alonsóhoz, aki a hálóba vágta a labdát (0-2). A csehek próbálkoztak, de nem sok momentumuk volt az első játékrészben, Kadlec és Rosicky lövése is elkerülte a kaput. Térfélcsere után is maradt a spanyol fölény, az Eb-címvédő válogatott könnyedén passzolgatott. A 70. percben Tomás Hübschmann beleszállt Xabi Alonsóba, a bíró azonnal piros lapot mutatott fel, emberhátrányba kerültek a csehek.

A hajrában Martínez és Alonso veszélyeztette Cech kapuját, de az eredmény már nem változott, a már csoportelső spanyolok nyertek, a csehek pedig nehéz helyzetbe sodorták magukat. Szombaton a papírforma a skótok győzelmét ígéri Liechtenstein otthonában, ami a szigetországiak repítené a pótselejtezős helyre.