EBEL

A Volán kezdésnek kiütötte a Ljubljanát

Az osztrák jégkorongliga negyeddöntőjének első mérkőzésén a Sapa Fehérvár AV19 7-2-re győzte le a Tilia Olimpija Ljubljana csapatát.

A Sapa Fehérvár elkápráztatta a közönséget - Fotó:albavolanhockey.hu

A Sapa Fehérvár AV19 hazai pályán 7-2-re nyert a szlovén Olimpija Ljubljana ellen az osztrák jégkorongliga (EBEL) negyeddöntőjének első mérkőzésén. A hazaiak már az első harmad végén kétgólos előnybe kerültek, majd folyamatosan tudták növelni a vezetést. Végeredményben szép gólokkal, teljesen megérdemelten nyerte a Sapa az első összecsapást és készülhet a párharc következő meccsére.

A párharc az egyik gárda negyedik sikeréig tart, az összes páratlan sorszámú felvonást Székesfehérváron rendezik. Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1-0, a Fehérvár javára. A második meccset kedden rendezik Ljubljanában.

EBEL
Negyeddöntő, első mérkőzés
Sapa Fehérvár AV 19-Tilia Olimpija Ljubljana (szlovén)
Alba: Munro (Bálizs) - Horváth A., Durco, Sofron, Vas M., Ladányi - DaCosta, Pratt, Mihály Á., Ryan, Klassen - Sille, Láda B., Palkovics, Sikorcin, Kovács Cs. - Hetényi P., Benk, Johansson, Magosi.
Ljubljana: Lamoureux - Fraser, Hotham, Taylor, Music, Hughes - Groznik, Cole, Z. Pance, Sachl, Ograjensek - Dervaric, Vedlin, Sefic, B. Golicic, E. Pance - Cvetek, Szmirnov, Bernik, Sefic.
Gólszerzők: 11:07: Sofron (Pratt, Vas, 1-0), 11:51: Mihály (Ryan, Pratt, 2-0), 20:34: Sikorcin (3-0), 21:38: Taylor (3-1), 30:40: Fraser (Hotham, Golicic, 3-2), 39:09: Mihály (emberelőny, 4-2), 40:22: Ladányi (Vas, Johansson, 5-2), 52:26: Sofron (DaCosta, Pratt, 6-2), 55:53: Johansson (7-2)