Madridi tenisztorna

Újabb győzelmével Federer megelőzte Nadalt

A svájci Roger Federer nyerte a madridi salakpályás tenisztorna 3,1 millió euró összdíjazású férfi versenyét, miután a vasárnapi döntőben szetthátrányból fordítva legyőzte a cseh Tomas Berdychet.

Roger Federer negyedik alkalommal nyert Madridban

Roger Federer élt a lehetőséggel, amit Rafael Nadal és Novak Djokovics kiesése jelentett, és ha nem is könnyedén, de megnyerte az első ízben kék színű salakon megrendezett madridi versenyt.

A svájci az első játszmát alig 40 perc alatt elveszítette Berdych-el szemben, miután rögtön első szervajátékát elbukta. A második felvonásban 5:3-as vezetésénél adogathatott a szett megnyeréséért, de ekkor Berdych fogadóként nyert játékot, azonban 6:5-ös vezetésénél Federer is megtette ugyanezt. A mindent eldöntő játszmában ismét hatalmas csatát vívott a két játékos, de több mint egyórás küzdelem után végül a svájci 7:5 arányban ezt a szettet is megnyerte.

A volt világelső pályafutása során harmadszor diadalmaskodott a spanyol fővárosban (2006, 2009, 2012), és 20. mesterversenyét nyerte, beérve a spanyol Rafael Nadalt.

Az idei negyedik trófeáját elhódító Federer hétfőtől visszaveszi a második helyet Nadaltól a férfi világranglistán.