London 2012

Szoros meccsen nyertek női pólósaink Kína ellen

A magyar női vízilabda-válogatott a pekingi ezüstérmes Amerikai Egyesült Államok ellen vereséggel kezdte meg a szereplést a londoni olimpián, Kína ellen azonban sikerült javítania, 11-10-re nyert.

Nagy küzdelemben múltuk felül a kínai csapatot Londonban - Fotó: MTI

Az Amerikai Egyesült Államok elleni vereség után joggal várhattuk, hogy a Merész András vezette női vízilabda-válogatottunk megszerzi első győzelmét az olimpián. A mérkőzés nem kezdődött jól, hiszen a kínaiak szerezték meg a vezetést, majd Czigány remek góljával sikerült egyenlítenünk. Az első negyedben ez volt az egyetlen értékelhető megmozdulásunk támadásban, ellenfelünk viszont magabiztosan játszott. Az első nyolc perc végén 3-1-re vezettek az ázsiaiak, a védekezésünk bizony több helyen is lyukas volt.

Ez a különbség a második negyed végére is megmaradt, mivel a kínaiak könnyű akciógólokat szereztek. Bolonyai Flórát a negyed közepén Gangl Edina váltotta a kapuban, ami jó döntésnek bizonyult. A cserekapus nem engedett könnyű gólokat az ellenfélnek, sőt, bravúrokat is bemutatott beállása után. Támadásban is akadozott a magyar gépezet, de Keszthelyi többször is kisegítette góljával társait.

A harmadik negyed 5-7-es hátrányból indult, de érezni lehetett, hogy a védelem megszilárdulásával lehet keresnivalónk a második 16 percben. Szűcs Gabriella kétszer is betalált az ellenfél kapujába, Keszthelyi Dóra ejtése pedig már az egyenlítést jelentette számunkra. Ekkor a játékvezetők sem álltak az oldalunkra, folyamatosan kapta a kínai együttes az emberelőnyöket, aminek köszönhetően egygólos előnnyel vonultak pihenőre.

Az utolsó negyed ismét egy Czigány góllal indult, aminek következtében 10-10 állt az eredményjelzőn. A magyar válogatott remekül zárt, ami azt is jelzi, hogy az utolsó részben a kínaiak nem is tudtak gólt szerezni. A győztes gól egy remek akcióból esett: Keszthelyi passzából Bujka húzta parádés mozdulattal a kapuba a labdát, amivel ismét megszereztük a vezetést. Az utolsó másodpercekben még lett volna esélye a kínaiaknak az egy pont megszerzésére, de ismét remekül védekeztek a lányaink, így 11-10-re megérdemelten nyerték meg első mérkőzésüket Londonban.

London 2012
Női vízilabda, A csoport, 2. forduló
Magyarország-Kína 11-10
(1-3, 4-4, 4-3, 2-0)
Vízilabda Aréna,
Vezette: Georgiosz Sztavrosz (görög), Szvetlana Dreval (orosz)
Magyarország:Bolonya Flóra, Gangl Edina, Czigány Dóra 2, Antal Dóra, Kisteleki Hanna, Szűcs Gabriella 4, Takács Orsolya, Drávucz Rita, Keszthelyi Rita 3, Tóth Ildikó, Bujka Barbara 1, Csabai Dóra 1
Szövetségi kapitány: Merész András

Kína:Jang Csün, Vang Jing 1, Teng Fej, Liu Ping, Szun Jü-csün 2, He Csin, Szun Ja-ting 2, Szong Tung-lun, Kao Ao 1, Vang Ji, Ma Huan-huan 2, Szun Huj-ve 2, Csang Lej
Szövetségi kapitány: Joan Jané

RÉSZLETES TUDÓSÍTÁS

4. negyed

8. perc: Remekül blokkoltuk a kínai kapuralövést. Megnyertük a mérkőzést!

8. perc: Ellőttük a labdát, 12 másodperccel a vége előtt jöhet az ellenfél, akinek a szövetségi kapitánya természetesen időt kért.

8. perc: 42 másodperccel a vége előtt kontrát ítéltek a kínaiak ellen, mi támadhatunk.

7. perc: Keszthelyi ejtette szabaddobásból a felső lécre a labdát.

7. perc: Gangl Edina egy 10 méteres lövést védett magabiztosan.

7. perc: Keszthelyi passzából Bujka remek mozdulattal húzta be a kapuba a labdát. Vezetünk!! 11-10

6. perc: Drávucz jobb oldali lövését védte Jang Csün.

5. perc: Teng passzából a kínai center a kapufára húzta a labdát.

5. perc: Merész András időt kért 10-10-es egyenlő állásnál.

4. perc: Kiegészültünk, majd egy távoli lövést védett a magyar kapus, a másik oldalon Czigány kapkodta el a helyzetet.

4. perc: Ismét előnyben a kínaiak, Gangl Edina pedig jobb kézzel belekapott a gólba tartó labdába.

4. perc: Antal Dóra 8 méterről a felső kapufára pattintott a labdát.

3. perc: Centerből kaptak egy kiállítást, Antal Dóra hagyja el a medencét, de mellélőtték az előnyt.

3. perc: Gangl Edina védett ismét remek mozdulattal, majd Drávucz lövését blokkolják a túloldalon.

2. perc: Menczinger Kata vadászta le a kínai center kezéről a labdát.

1. perc: Centerbe tesszük a labdát, a kiállítás után pedig Czigány a jobb oldalról lőtte ki a hosszút. 10-10

1. perc: Vang megelőzi Drávuczot, így kiegészültek a kínaiak.

3. negyed

8. perc: Három másodperccel a vége előtt mi kerültünk emberelőnybe, így ha elhozzuk a labdát, lehet esélyünk a gólszerzésre.

8. perc: Ismét emberhátrányba kerültünk, Vang Jing pedig nem hibázott. 9-10

8. perc: Szűcs kiszorított helyzetből, a kapus keze alatt lőtt a kapu bal oldalába. 9-9

8. perc: Egy szép emberelőnyös figura végén Ma Huan-huan pattintott középről a kapunkba. 8-9

7. perc: Csabait állították ki, a kínai kapitány, Joan Jané pedig egyből időt kért.

7. perc: Két kontra után, egy centerbejátszást halásztak le Bujka kezéről.

6. perc: Czigány lövését fogta Jang a rövid oldalon, de szerencsére Drávucz szerelt a másik oldalon.

5. perc: Gangl Edina ismét parádés védést mutatott be, majd Teng pattintott lövését is fogta.

5. perc: Ja Ting Szun szép csavarással alig a kapu mellé lőtt.

4. perc: Fölé pattintották az ázsiaiak a labdát, Keszthelyi pedig 9 méterről parádés ejtéssel egyenlített. 8-8

3. perc: Mi is kaptunk egy emberelőnyt, Szűcs pedig jobb oldalról egy felső léces gólt szerzett. 7-8

3. perc: Gangl Edina védése után sarokdobással jöhetett az ellenfél, majd Szűcsöt állították ki: He Csin húzta be a labdát a kapunkba. 6-8

2. perc: Szűcs lövését tolta ki a kínai kapus, majd ismét ő próbálkozott: pattintott lövés a kapu bal oldalába. 6-7

2. perc: Gangl Edina újabb szép védést mutatott be, ismét mi támadhatunk.

1. perc: A kínaiak is elveszítették, Menczinger védekezett jól az ellenfél centerén.

1. perc: A játékvezetők Keszthelyi szabálytalansága miatt elvették tőlünk a labdát.

1. perc: Ezúttal nekünk sikerült elhoznunk a labdát, így kiegészültünk.

2. negyed

A mérkőzés felénél kétgólos hátrányban vagyunk, de a kapuscserével a védekezésünk kezd megszilárdulni.

8. perc: Hat másodperccel a vége előtt Czigány Dórát állították ki, így emberhátrányban kezdjük a mérkőzés második felét.

8. perc: Tóth Ildikó adott ki centerből egy labdát középre Csabainak, aki kilőtte a bal felső sarkot. 5-7

7. perc: A támadásunkat újra elpuskáztuk, majd ismét a magyar kapus véd, ezúttal bal kézzel.

5. perc: Gangl egy védéssel már bemutatkozott, kapufára tolta Huan-huan lövését.

5. perc: Szun lövését ezúttal Drávucz blokkolta, közben kapust cseréltünk, Gangl Edina a kapuban.

4. perc: Ismét egy könnyed kínai akciógól, Szun Huj-cve lőtt távolról a kapunkba.4-7

4. perc: Bolonyai Flóra védése után emberelőnybe kerültünk, épphogy felértünk, de Keszthelyi 7 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 4-6

4. perc: Takács Orsolyát küldték ki a bírók, majd Menczingert is, Huan-huan pedig kettős előnyből bepattintotta a labdát. 3-6

3. perc: Egy kínai kiállítás után Keszthelyi másodpercekig lóbált, majd középről a kapu jobb oldalába lőtt. 3-5

3. perc: Csabait állították ki egy centerbejátszás után, Szun Jü-csün újabb gólt szerez a jobb oldalról. 2-5

2. perc: A középkezdés után Szűcs Gabriella kapta meg a labdát középen, és szép mozdulattal kilőtte a bal felső sarkot. 2-4

1. perc: Szun minden gond nélkül lőtte ki a jobb felső sarkot, nem védekezünk jól 1-4

1. perc: A második ráúszást is a kínaiak nyerték, ismét támadhatnak a háromgólos vezetésért.

1. negyed

8. perc: Egy ejtéssel próbálkoztunk még Tóth Ildikó révén, ezúttal a felső lécet találtuk el, maradt az első negyedben a 3-1-es kínai vezetés.

8. perc: Most mi kerültünk emberhátrányba, Szun lövését Bolonyai tolta a kapufára.

7. perc: Magyar emberelőny: Lassan jár a labda, egy kapufa után hozzánk pattant vissza, deCzigány Dóra gyenge lövését fogta a kínai kapus.

6. perc: Egy ejtéssel próbálkoztunk, de a felső kapufáról kipattant a labda, maradt a kétgólos különbség.

5. perc: Szűcs Gabriella csökkenthette volna a különbséget, de Csüng védeni tudott.

4. perc: Szun Huj-cve látta meg, hogy kapusunk kicsit kint helyezkedik és gyönyörűen ejtette át. 3-1

4. perc: Emberelőnybe kerültünk, de elkapkodtuk a lehetőségünket.

3. perc: Pont Szun maradt üresen, közelről be is dobta. 1-2
3. perc: Czigány egyenlít egy bombagóllal akcióból 1-1

2. perc: Emberelőnyből szerezte meg a kínai csapat a vezetést, miután Menczingert állították ki, Kao Ao volt eredményes. 0-1

1. perc: Az első támadás mindkét oldalon elhal, újra jöhet Kína.

1. perc: Fehér sapkában játszunk, de Drávucz Rita elől Vang hozza el a labdát.

15:04 - Mivel a női vízilabdatorna mind a nyolc résztvevője továbbjut a csoportkörből, nagyon nagy tétje nincs a Kína elleni mérkőzésnek, ahogy az Egyesült Államok elleni vereségnek sem volt. Az utóbbi időben kétszer is legyőztük az ázsiaiakat, így joggal érezhetjük magunkat esélyesnek.