Atlétika

A világ idei legjobbjával nyert Robles és Jamal Hengelóban

A világ idei legjobb eredményével nyerte a nőknél a bahreini Marjam Juszuf Jamal az 1500 méteres síkfutást, a férfiaknál pedig a kubai Dayron Robles a 110 méteres gátfutást vasárnap az IAAF World Challenge sorozat hetedik állomásán, a hollandiai Hengelóban.

Jamal három nappal a verseny előtt, csütörtökön még a római Gyémánt Liga-versenyen ált rajthoz - és győzött, ahogyan Hengelóban is. Fáradtságnak nyoma sem látszott rajta, sőt, római eredményén 1.27 másodpercet javított. Az utolsó kör előtt még jó három méteres hátrányban futott a harmadik helyen, de ragyogó hajrát kivágva az első helyen ért célba az elfáradó Kalkidan Gezahegne és Siham Hilali előtt, akik egyébként mindketten egyéni csúcsot döntöttek.

Dayron Robles fölényesen nyert 110 gáton HengelóbanJamalhoz hasonlóan a világcsúcstartó (12.87) és olimpiai bajnok Robles szereplése a nap egyik csúcspontja volt. A kubai atléta óvatosan rajtolt, de féltávnál belerázódott a ritmusba és senkitől sem volt fenyegetve első helyezése. 13.07-es időeredményével Robles egész pontosan Liu Csiang, a 2004-es ötkarikás aranyérmes eredményét állította meg, amit a kínai atléta a Gyémánt Liga-sorozat második, sanghaji állomásán futott. Az Európa-bajnok brit Andy Turner csak a hetedikként ért célba.

A hölgyeknél a 100 méteres gátfutás befutója rendkívül szoros volt, az első Danielle Carruthers és a második Kellie Wells között mindössze egy századmásodperc döntött. Az 5. helyen végzett Tiffany Ofili (12.77 mp) megdöntötte Angela Thorp 15 éves a brit nemzeti rekordját (12.80).

100 méteres síkfutásban a 22 éves jamaicai trónkövetelő,Schillonie Calvert nyolc napon belül másodszor döntötte meg egyéni legjobbját. Merlene Ottey 1990-ben futott 10,97 mp-es eredménye eredménye ugyanakkor újabb egy évig még biztosan rekord marad Hengelóban. A férfiaknál ugyanebben a számban a 2003-as világbajnok Kim Collins saját idei legjobb eredményével nyert.

Női 800 méteren új ugandai rekordot állított fel Annet Negesa. A férfi diszkoszvetésben a harmadik helyen végzett lengyel Piotr Malachowski idei legjobb eredményét könyvelhette el 65.25 méteres dobásával.

Új csillagot avattak a férfi 1500 méteres síkfutásban, ahol Mohammed Shaween nyert, új szaúdi csúccsal. A 25 éves futó több mint két másodpercet javított egyéni legjobbján. 1200 méternél még a kenyai Collins Cheboi vezetett, de Shaween remek hajrával az élre állt, Cheboi végül csak az 5. lett.

IAAF World Challenge sorozat, Hengelo (29. Fanny Blankers-Koen Játékok), eredmények: