Hiába a rengeteg Chelsea-helyzet, a United egy félidő alatt döntött

A Manchester United 3-1-re legyőzte a vendég Chelsea-t a Premier League 5. fordulójának csúcsrangadóján. A Kékek a mérkőzés nagy részén fölényben játszottak, de temérdek helyzetükből csak egyet tudtak gólra váltani, a United lényegében az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát. Fernando Torres megszerezte második gólját a Chelsea mezében, de a 83. percben talán élete legnagyobb ziccerét hagyta ki. A sikerrel a Vörös Ördögök két ponttal vezetik a tabellát a városi rivális Manchester City előtt.

Smalling (jobbra) lesgóljával szerzett vezetést az MU, de nem ez döntött a Vörös Ördögök javára

A csúcsrangadón az első helyzetet a Chelsea dolgozta ki, a 3. percben Ramires kapásból rálőtt a jobb oldalon egy keresztlabdát, De Gea reflexből, lábbal hárított. Pici fölényben játszott a Chelsea, de a United szerzett vezetést: a 8. percben Ashley Young végzett el balról szabadrúgást, a beadást Chris Smalling fejelte védhetetlenül a hálóba - a visszajátszás szerint lesről, de Phil Dowd gólt ítélt (1-0).

A Chelsea-t nem törte meg a gól, sorozatban dolgozta ki a helyzeteit, de Fernando Torres jobbról tíz méterről elgurított De Gea és a jobb kapufa mellett, majd Frank Lampard tüzelése is elszállt a kapu mellett. A 26. percben Torres jobbról lövés helyett Ramiresnek passzolt, aki a kapusba lőtte a ziccert. Torres a 31. percben szépen ollózott, de nem pontosan, két perccel később Sturridge lekezelt egy labdát, majd jobbról rátűzte, De Gea ismét résen volt.

A másik oldalon Wayne Rooney próbálkozott, de rosszul találta el a labdát, nem úgy Nani: a 37. percben átvett egy mélységi passzt, majd jobbról megindult a kapu felé, és 20 méterről kipókhálózta a jobb felsőt (2-0). Hiába játszott fölényben a vendégcsapat, hiába volt csak három kapura tartó lövése a Unitednek (az utolsó percig), háromgólos előnnyel vonulhatott szünetre a Ferguson-alakulat: Jones próbált labdát szerezni a vendégek tizenhatosán belül, Terry felszabadításába Nani lépett bele, a labda Rooney elé pattant, aki hét méterről a kapuba vágta azt (3-0). A mérkőzés képe kezdett hasonlítani az Arsenal ellenihez, ott 3-1 volt a félidőben az állás.

A második játékrész már-már csodaszámba menő eseménnyel kezdődött: Torres góljával szépített a Chelsea, a spanyol csatárt a csereként beálló Anelka ugratta ki, Torres gyönyörűen emelte át a labdát honfitársa felett (3-1).

A Kékek továbbra is rendületlenül támadtak, az 50. percben Juan Mata lövését kellett szögletre tolnia a kapusnak. Egy perccel később Nani lőtt óriási kapufát, a kipattanót is a portugál lőtte volna rá, de Bosingwa hátulról elkaszálta, Phil Dowd a büntetőpontra mutatott. A tizenegyest Wayne Rooney mellélőtte, miután megcsúszott a lövés pillanatában, maradt a 3-1.

Rooney kihagyott tizenegyese

A 67. percben az ismét előretörő Phil Jones veszélyeztette De Gea kapuját, egy szögletet követően csúsztatott mellé. A 72. percben Torres ismét megvillantott valamit képességeiből, egy szóló végén De Gea védte lapos lövését, de a kipattanót kapásból fölé vágta a spanyol, nagy helyzet maradt ki ismét. Pár perccel később Evra tette középre a labdát balról, amit Rooney a bal kapufára lőtt, a kipattanót az odalhálóba bombázó Hernándezt Ashley Cole buktatta, a mexikóit le kellett cserélni, a védő sárgát kapott, de tizenegyes nem következett.

A 83. percben a meccs legnagyobb ziccere maradt ki. Fernando Torres hozhatta volna vissza a meccsbe a londoniakat, De Geát már elfektette, de nem találta el az üres kaput öt méterről...

A 90. percben Berbatov hasonló lehetőséget hagyott ki, egy labdaszerzést követően Rooney gyalogolt a kapuig, de önzetlenül a hosszú oldalon érkező Berbatovnak passzolt, akinek erőtlen lövését a gólvonal előtt vágta ki Ashley Cole.

A Manchester United 3-1-re megérdemelten győzte le a Chelsea-t, lényegében 45 perc alatt eldöntve a három pont sorsát. A Vörös Ördögök javára a fényévekkel jobb helyzetkihasználás döntött, a Chelsea jóval többször került a United kapuja elé, mint fordítva, de az elpuskázott lehetőségek sora megbosszulta magát, a hazaiaknál még Rooney elrontott büntetője is belefért. André Villas-Boas elszenvedte első vereségét a Chelsea menedzsereként, Sir Alex Ferguson csapata pedig már két ponttal vezeti a tabellát.

A címvédő 18. bajnoki mérkőzését nyerte meg zsinórban, ezzel beállította az eddigi klubrekordot, míg az immár kilenc gólos Wayne Rooney José Antonio Reyes (2005, Arsenal) után a második játékos, aki az első öt PL-forduló mindegyikén gólt szerzett. A második MU-találat szerzője, Nani karrierje 100. Premier League-találkozóján góllal jubilált.

Premier League, 5. forduló:
MANCHESTER UNITED-CHELSEA 3-1 (3-0)
Manchester, Old Trafford, v: Phil Dowd.
MANCHESTER UNITED: De Gea - Smalling (Valencia, 61.), Jones, Evans, Evra - Nani, Fletcher, Anderson (Carrick, 61.), Young - Rooney, Hernández (Berbatov, 79.). Menedzser: Sir Alex Ferguson. Cserepad: Lindegaard, Fabio, Giggs, Pak, Carrick, Valencia, Berbatov.
CHELSEA: Cech - Bosingwa, Ivanovics, Terry, Cole - Meireles (Mikel, 79.), Ramires, Lampard (Anelka, 46.) - Sturridge (Lukaku, 69.), Torres, Mata. Menedzser: André Villas-Boas. Cserepad: Turnbull, Luíz, Mikel, Romeu, Malouda, Anelka, Lukaku.
Gólszerző: Smalling (8.), Nani (37.), Rooney (45.), illetve Torres (46.)
Sárga lap: Valencia (80.), Fletcher (85.) illetve Ramires (47.), Terry (51.), Cole (78.)

Fulham-Manchester City 2-2 (0-1)
Gólszerző: Zamora (56.), Murphy (75.), illetve Agüero (18., 46.)

Sunderland-Stoke City 4-0 (3-0)
Gólszerző: Bramble (5.), Woodgate (11. - ömgól), Gardner (28.), S. Larsson (59.)

Tottenham Hotspur-FC Liverpool 4-0 (1-0)
g: Modric (7.), Defoe (66.), Adebayor (68., 93.)
kiállítva: Adam (28.), Skrtel (63.) - mindkettő Liverpool
Szombaton játszották:
Aston Villa-Newcastle United 1-1 (1-0)
g: Agbonlahor (13.), illetve Best (57.)

Bolton Wanderers-Norwich City 1-2 (0-2)
g: Petrov (64., 11-esből), illetve Pilkington (37.), Johnson (42.)
kiállítva: Klasnic (45., Bolton)

Everton-Wigan Athletic 3-1 (1-1)
g: Jagielka (33.), Vellios (84.), Drenthe (90.), illetve Di Santo (31.)

Swansea City-West Bromwich Albion 3-0 (2-0)
g: Sinclair (14., 11-esből), Lita (24.), Dyer (49.)

Wolverhampton Wanderers-Queens Park Rangers 0-3 (0-2)
g: Barton (8.), Faurlin (10.), Campbell (87.)

Blackburn Rovers-Arsenal 4-3 (1-2)
gól: Yakubu (25., 59.), Song (50., öngól), Koscielny (68., öngól), illetve Gervinho (10.), Arteta (34.), Chamakh (85.)