Eurochallenge Kupa

Sztárjai vezették győzelemre a Szolnokot

A magyar bajnok címvédő végig vezetve, magabiztos különbséggel győzte le a francia élvonalban szereplő Pau Orthez-t az férfi Eurochallenge Kupában.

Szolnoki Olaj győzelme megérdemelt volt
Az Eurochallenge-ben már tavaly is szerepelt Szolnok fantasztikusan kezdett a Pau-Orthez ellen, 8-0-nál a vendégek mestere máris időt kért. A korábbi francia bajnok csak három perc elteltével talált a gyűrűbe, a nyitónegyed pedig 14 pontos hazai előnnyel fejeződött be. A 13. percben már 20 pont fölé nőtt a különbség, főként az amerikai Mills és a nyáron honosított Trotter révén, a félidőben 45-26 volt az állás.

Térfélcsere után valamelyest közelebb zárkózott az ellenfél, amely a harmadik negyedben csaknem annyi pontot szerzett, mint az első kettőben együtt. A magyar bajnok és kupagyőztes együttesnél Nikolov és Horváth is remekelt, ezzel együtt a Pau nyolc pontra feljött. Az utolsó szakaszban aztán Pór Péter vezetőedző rendezte a sorokat, a látványos kosarakat dobó csapat simán hozta a meccset, és végül a közönség vastapsa közepette hagyta el a pályát.

A Szolnok egy hét múlva a német Artland Dragons csarnokában lép pályára.