Debreceni úszó Eb

Bohus Richárd hármas holtversenyben harmadik 50 háton

Bohus Richárd bronzérmet nyert 50 m háton a debreceni úszó Európa-bajnokság csütörtöki versenynapján.

Bohus Richard örül a férfi 50 méteres hátúszás középdöntője után a 31. úszó Európa-bajnokságon, a Debreceni Sportuszodában. A magyar versenyző az ötödik legjobb időt érte el, 25.36 másodpercre javítva az eddigi országos rekordot, amelyet Cseh László tartott 25.39-cel 2008. július 9. óta. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

A békéscsabaiak versenyzője jól kapta el a rajtot, ami elengedhetetlen ebben a sprintszámban, és végül ritkán látható, hármas holtversenyben szerezte meg a harmadik helyet. Bohus ráadásul tovább javította a szerdai elődöntőben felállított országos csúcsát, ugyanis 25.14 másodperccel csapott célba (régi: 25.36).

A magyar úszó még levegő után kapkodva, örömtől ragyogó arccal azt mondta:

"Úristen, úristen! Ez nagyon meglepett, még le vagyok sokkolva, hogy egy Európa-bajnokságon bronzérmet szereztem elsőéves felnőtt versenyzőként. Mondtam az edzőmnek, hogy megpróbálok meglepetést okozni, de hogy ekkorát... Azt gondoltam, hogy lesz holtverseny, de azt nem, hogy én is dobogóra állhatok."