WTCC

Michelisz stabilan 7., Wéber műszaki gonddal 17. az első valenciai futamon

Jól versenyezve a 7. helyen zárta a túraautó-világbajnokság Spanyol Nagydíjának első futamát Michelisz Norbert, míg csapattársa, Wéber Gábor az utolsó körökben műszaki gonddal küzdve végzett a 17. pozícióban.

Viszonylag nyugodt versenyt hozott a Valenciai Nagydíj első futama. A 6. helyről induló Michelisz Norbert meg tudta tartani a helyét, és az első pozíciókban sem vívtak öldöklő küzdelmet a versenyzők az első körökben. Wéber Gábor a 15. pozícióban autózott.

Wéber Gábor a túraautó-világbajnokság Spanyol Nagydíjának edzésén vezeti a Zengő Motorsport BMW-jét 2012-ben.

A futam első harmadánál a jóval gyorsabb Chevrolet-vel versenyző francia Alain Menu könnyedén elment Michelisz mellett, majd ő a spanyol Oriolát is megelőzte. A magyar versenyzőnek így utóbbit kellett volna utolérnie, de erre nem volt esélye, ehelyett a német Engstler zárkózott fel rá veszélyesen közel. Neki azonban nem volt esélye előzésre a szűk valenciai pályán, Michelisz remekül tartotta meg a 7. pozíciót a leintésig.

Előrébb Tom Coronel kissé bevadult a futam középső szakaszában, figyelmeztették is, amiért folyamatosan lökdöste Gabriele Tarquinit. Hátrébb Wéber Gábor sokáig jól tartotta a helyét, de az utolsó körökben műszaki gondjai akadtak, az autója láthatóan nehezen volt irányítható, így többen is megelőzték, a 17. helyen zárta a futamot.