Újrajátszatnák a Barcelona-PSG-t?

A szurkolók szerint az, hogy a Barcelona - PSG találkozó játékvezetőjét jegelik a szezon hátralévő részére, megfelelő indok arra, hogy újrajátsszák a mérkőzést. Petíciót is indítottak, amelyet már több, mint 90 ezren aláírtak.

Bár már napok teltek el a Barcelona történelmi fordítása óta a PSG ellen, az indulatok továbbra sem csillapodnak. Ahogy arról korábban beszámoltuk, a szerdai nyolcaddöntőn közreműködő játékvezetőt, Deniz Aytekint vélhetően felmentik a nemzetközi kupameccsek vezetése alól a szezon hátralévő részében. Aytekin teljesítményét rengeteg kritika érte, amiért két tizenegyest is befújt a Barcelonának, ugyanakkor Di María elleni szabálytalanságnál néma maradt a sípja, így pedig jelentősen befolyásolta a végeredményt. És ez csak egy szelete a kritikáknak.

A drámai körülmények között elbukott nyolcaddöntő után Párizs utcáin zavargások törtek ki, többen pedig a játékosokat is megfenyegették.

Egy szimpatizáns azonban az erőszak helyett más utat választott a tiltakozásra és aláírásgyűjtésbe kezdett a visszavágó újrajátszásának érdekében.

Egy bizonyos Luis Melendo Spanyolországból egy petíciókra szakosodott  internetes oldalon tette közzé felhívását, és feltett szándéka, hogy legalább 150 ezren aláírják az indítványt.

A petícióban 13 - meglehetősen szubjektív - pontban foglalta össze a német bíró mérkőzést befolyásoló hibáit. Íme:

• 2. perc: Luis Suárez lesgólt lőtt
  • 11. perc: Mascherano kezezése miatt elmaradt büntető a PSG-nek
  • 23. perc: Piqué megúszott egy piros lapot
  • 42. perc: Cavani felrúgásáért Piqué megúszta a (2.) sárga lapot
  • 45. perc: 3,5 perc hosszabbítás
  • 48. perc: Neymar tizenegyese nem volt az
  • 54. perc: Neymar feldobja magát a 16-oson belül, a sárga kártya elmarad
  • 64. perc: Neymar belerúg Marquinhosba, amiért piros lapot kellett volna kapnia
  • 78. perc: Piqué kézzel ér a labdába a 16-oson belül, a 11-es elmarad
  • 85. perc: Mascherano becsúszása után tizenegyest kellett volna ítélni a PSG-nek
  • 89. perc: Suárez műesése nem volt büntető
  • 90. perc: 5 perc hosszabbítás
  • 92. perc: Suárez szimulálása nem ért sárga lapot, ami egyben kiállítást jelentett volna

Hogy mi lesz a történet vége, azt nem tudjuk, mindenesetre elég abszurdnak tűnik, hogy az UEFA - elismerve saját hibáját - újrajátszassa a mérkőzést. Mindenesetre a petíció szépen duzzad, cikkünk megírásakor már több, mint 95 ezren írták alá a kezdeményezést, amelyet ide kattintva nézhetsz meg.

[2422872] 2017-03-08 20:45:00 Barcelona - Paris Saint Germainx;