Kézilabda

Nagy hajrával mentett pontot a Fradi

A Ferencváros 29-29-es döntetlent játszott a német Thüringer HC otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája második csoportkörének ötödik fordulójában, vasárnap.

Eleinte felváltva estek a gólok, majd a Ferencváros másfél perc alatt négyszer is eredményes volt (5-8). A huszadik percben már öt góllal vezetett a magyar csapat (8-13), de a Thüringer támadójátéka hatékonyabbá vált, és hét perc múlva egyenlített (15-15).

Az FTC kétgólos előnyről kezdte a második felvonást, újabb hét perc elteltével viszont már a kiegyensúlyozottabban, pontosabban kézilabdázó németek vezettek (20-18). Kapusuk, Dinah Eckerle remekül védett, a 44. percben már az ötödik hétméterest hárította.

Hiányzott a lendület a vendégek játékából, ezért tíz perccel a vége előtt már háromgólos hátrányban voltak (26-23). A hajrá szorosan és izgalmasan alakult, húsz másodperccel a vége előtt az FTC büntetőből egyenlített (29-29), majd a házigazdák a győzelemért támadtak, de Bíró Blanka védeni tudott. A döntetlenre 10-szeres pénzt fizetett a    .

Eredmény, női BL, 2. csoportkör, 5. forduló, 1. csoport:
Thüringer HC (német) - FTC-Rail Cargo Hungaria 29-29 (15-17)

A Thüringer - és egyben a mezőny - legeredményesebb játékosa a cseh Iveta Luzumova volt, aki mind a 12 lövését gólra váltotta. A Ferencváros jövő szombaton a montenegrói Buducnost Podgoricát fogadja a középdöntő utolsó fordulójában.