NB I

Szenzációs, hatgólos mérkőzést játszott egymással a Fradi és az Újpest

Mindkét csapat többször megnyerhette volna a rangadót, ám egyik fél sem érdemelt volna nulla pontot.

A Ferencváros annak tudatában lépett pályára az Újpest elleni találkozón, hogy vereség esetén a lilák egy pontra feljöttek volna rájuk, valamint legjobb esetben is csak a Vasas mögé tudtak volna felzárkózni a második helyre, hiszen az angyalföldiek magabiztosan győzték le a Mezőközvesd gárdáját.

A Ferencváros nagy helyzetével kezdődött a derbi, de Nagy Dominik elhibázta a lehetőséget, ám kisvártatva az osztrák Marco Djuricin megszerezte a vezetést a hazaiaknak. A folytatásban is az FTC-nek voltak helyzetei, a mali Souleymane Diarra révén mégis az Újpest volt eredményes, aztán Balogh Balázs előbb a kapufát találta el, majd egy szép támadás végén a hálóba fejelt, így az Újpest 2-1-re vezetett a szünetben.

A második félidőt jól kezdték a vendégek, és mivel a Rju Szung Vu kezezése miatt jogosan megítélt büntetőt Balogh értékesítette, hamarosan már két találattal jobban álltak. Leandro a 60. percben csökkentette a Ferencváros hátrányát, és ez olyan lendületet adott a hazaiaknak, hogy - Pávkovics Bence öngóljának köszönhetően - kisvártatva egyenlítettek (3-3). A váltakozó játékot hozó derbi végül igazságos döntetlennel zárult.

A lila-fehérek legutóbb 1994 augusztusában tudtak három gólt szerezni az FTC vendégeként. Ezt megelőzően 2010-ben, az Újpest 6-0-s sikerét hozó rangadón született hat gól ebben a párosításban. A két csapat 1932, 1939, 1942, 1952 és 1967 után hatodik alkalommal játszott 3-3-as döntetlent egymással az NB I-ben.

[2295462] 2016-09-24 20:30:00 Ferencváros - Újpestx;