Női kézilabda BL

Ha nem nyer a Fradi, búcsút inthet a FinaFour-nak

Nem igazán lehetett volna izgalmasabb forgatókönyvet írni a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójára: a Fradinak mindenképpen le kell győznie a Nagybányát, ha nem szeretne a negyedik helyről továbbjutni.

Vajon Elek Gábor győzelemre vezeti lányait? / Fotó: ehfcl.com

Bár sokáig kiválóan tartotta magát a Ferencváros női kézilabdacsapata, a Nagybányától (32-24) és a Larviktól (37-31) elszenvedett vereségeknek köszönhetően az utolsó fordulót Elek Gábor lányai a az I-es csoport negyedik helyéről várják csupán. Ez a pozíció viszont több, mint aggasztó hiszen jelen állás szerint a másik hatost minden bizonnyal megnyeri a Buducsnoszt Podgorica, így a budapesti négyes döntőért a címvédő testén keresztül vezetne az út a fradisták számára.

Fogadás a végeredményre
FTC Döntetlen Baia Mare
1,50 8,75 2,95

Persze, nincs még veszve semmi, hiszen az eredmények szerencsés alakulásának esetén akár még a második helyet is megcsíphetik Szucsánszkiék. Ehhez mindenekelőtt két vállra kell fektetniük a nagybányai csapatot, amely az odavágón alaposan elpáholta a magyar bajnokot. Amennyiben sikerül itthon tartani a két pontot, abban az esetben harmadik helynél már hátrébb biztosan nem végez a Fradi, de a második helyhez az is kell, hogy a Larvik pontot veszítsen a francia Fleury otthonában. Ha ez utóbbi nem történik meg, abban az esetben jobb gólkülönbsége miatt az északi alakulat a Fradi előtt zárja ezt az etapot.

Hendikepes fogadások
FTC -1,5 Baia Mare+1,5
1,70 1,95

Az oddsokból is látható, hogy a szombat kora délutáni találkozónak a magyar bajnok az esélyese, amely a Syma Csarnokban idáig még veretlennek bizonyult. A parádés hangulatra és a közönség támogatására ezúttal is számíthatnak a játékosok, Cifra Anita, a zöld-fehérek válogatott beállósának elmondása szerint pedig az elszántsággal sem lesz gond.

H2H
05.02.16 BL Baia Mare Ferencvárosi TC 32 : 24

"A kinti mérkőzésen sok hibát követtünk el, főként a védekezésben. Ezt kell még acélosabbá tennünk a holnapi napon, az egész héten rengeteget készültünk és készülünk most is erre. Sok jó játékosuk van, mindenkire egyformán odafigyelünk támadásban, védekezésben és a kapuban is. Amennyiben a védekezést sikerül felkeményítenünk, úgy a támadójátékunk is gördülékenyebben fog működni. Szurkolóink most is hatalmas erőt adnak majd nekünk, most is mindannyian számítunk arra a fantasztikus buzdításra, amivel mögöttünk állnak! "- nyilatkozta a ferencvárosiak beállósa.

Fogadás a gólok számára
Kevesebb, mint 54,5 Több, mint 54,5
1,70 1,90

A siker kulcsa ezúttal is inkább a Fradi remek támadójátéka lehet. A zöld-fehérek a középdöntőben a Rosztovnak 29, a Larviknak 30, a Fleurynak pedig 36 gólt dobtak hazai pályán, harminc dobott gól minden bizonnyal ezúttal is elegendő lehetne a győzelemre. A Nagybánya idegenben azonban három underes meccset játszott ebben a szakaszban, így nagy kérdés, hogy melyik csapat szériája folytatódik majd szombaton. Remélhetőleg a Ferencvárosé.