Utánpótlás

Nyert, és harmadik lett az U21-es válogatott

A magyar U21-es labdarúgó-válogatott 4-1-es győzelmet aratott Szarajevóban, ezzel megszerezte a harmadik helyet Eb-selejtező csoportjában.

Győzelem követte a spanyolok elleni hazai vereséget - fotó: MTI

A selejtező sorozat utolsó fordulójára is maradt tét az U21-es válogatott számára, a bosnyákok elleni mérkőzésen dőlt el, hogy harmadik, vagy negyedik helyen zár a magyar válogatott. A végső helyezésnek a későbbi sorsolások kalapbeosztásánál lesz jelentősége, ezért egyáltalán nem volt mindegy, hogy milyen eredménnyel fejezzük be a selejtező sorozatot - írta az mlsz.hu.

Tökéletesen kezdődött a mérkőzés, az 1. percben megszereztük a vezetést, egy szélen vezetett akció végén Vécsei Bálint elé került a labda, ő pedig kapásból, 14 méterről a léc alá bombázott (0-1). A 18. percben megérdemelten szereztük meg a második gólunkat is, egy gyenge felszabadítás után Kleinhesler László elé pattant a labda középen, a Videoton FC támadója egyet tolt rajta, majd 14 méterről a bal alsó sarokba lőtt (0-2). Az 51. percben megszületett a harmadik magyar találat, Vécsei Bálint szabadrúgása után, egy szép kombinációt követően Kelemen fejese után Bese Barnabáshoz került a labda, aki közelről a kapuba továbbított (0-3). Két perccel később ismét középkezdéshez készülődhettek a hazaiak, egy szép kiugratás után Holender Filip lövése után a labda felperdült a kapusról, Bese érkezett, és 10 méterről okosan, ívelten fejelt a kapuba (0-4).

A 60. percben megfogyatkozott a magyar válogatott, Poór Patrik egy rossz ütemű becsúszással érdemelte ki a piros lapot. Emberelőnyben átvette az irányítást a bosnyák válogatott, és a 87. percben szépített, Zolotic egy távoli lövéssel vette be Jova kapuját, de a magyar győzelmet nem veszélyeztette semmi. A mieink fegyelmezett, helyenként kifejezetten szellemes, látványos játékkal megérdemelt győzelmet arattak, és biztosították be harmadik helyüket a selejtező csoportban.

"Mindkét félidőt kiválóan kezdtük, és ezzel gyakorlatilag el is döntöttük a mérkőzést. Nagyot harcoltunk, szervezetten, fegyelmezetten futballoztunk, és ebben az arányban is megérdemeltük a győzelmet." - értékelt a lefújás után Dajka László.