Utánpótlás

Újabb egygólos vereség a spanyolok ellen

A magyar U21-es labdarúgó válogatott 1-0-ra kikapott Felcsúton Spanyolországtól Európa-bajnoki selejtezőn.

Az első lehetőség a miénk volt, de a vezetést a spanyolok szerezhették volna meg nagyobb eséllyel, miután a harmadik percben tizenegyeshez jutottak. Ezt Muniaín kihagyta, de ettől még természetesen az volt várható, hogy a vendégek nyerik a mérkőzést.

Újabb vereség a spanyoloktól - Fotó: MTI, Illyés Tibor

A szünetig nem is volt igazán esélye a magyar csapatnak a gólszerzésre, míg a hispánok egy lesgólig eljutottak. Nem volt meglepő a fölényük, hiszen több Primera Divisónban és Premier League-ben szereplő játékost is felvonultattak.

A fordulás után ettől még visszaesett valamelyest a vendégek játéka, mégis megszerezték a vezetést, mivel Saúl egy jó csel után keményen lőtt a tizenhatoson belülről a 66. percben, Jova pedig csak belekapni tudott a labdába, amely így is a hálójába került. 0-1

Ez után egy Ugrai-lövés révén sikerült veszélyeztetni, de a spanyolok is rúghattak volna még gólt, azonban a kapusok mindkét oldalon jól teljesítettek. Egygólos vereség lett tehát a vége, de ez is azt jelenti, hogy a magyar válogatott maradt hatpontos, míg Spanyolország megnyerte a selejtezők 4-es csoportját.